Naujienų portalas

Aistra futbolui ir žolės rieduliui merginai padėjo pasiekti puikių rezultatų ir moksle

Dažnai manome, kad siekiant savojo tikslo reikia susikoncentruoti tik į jį, tačiau užsiėmus dar ir pasirinkta aktyvia fizine veikla, kartais norimus pasiekti rezultatus galime net sustiprinti. Apie tai pasakoja buvusi abiturientė Božena German. Kaip jai pandemijos akivaizdoje pavyko įveikti visus sunkumus ir papildyti geriausių Lietuvos abiturientų gretas? Mergina praėjusiais metais surinko 100 balų iš pasirinkto valstybinio egzamino.

Kilusi iš didingos gyvenvietės Vilniaus pakraštyje

Božena kilusi iš nedidelės gyvenvietės Vilniaus miesto pakraštyje – Rudaminos. Senus laikus menantis miestelis atrodo niekuo neišsiskiriantis, tačiau gyvenvietė garsėja savo didinga praeitimi. Tik nedaugelis žino, kad Rudaminoje, XIV amžiuje, Kunigaikščio Algirdo valdymo metu, vyko keli mūšiai. Lietuvos kariai kovojo su kryžiuočiais, norėdami užkirsti kelią į Vilnių. Lietuvos narsuoliai mūšį laimėjo ir sėkmingai sustabdė besiveržiančiuosius. Rudamina yra palikusi reikšmingą žymą Lietuvos istorijoje, iki šių dienų yra išlikę keli, noriai lankomi, architektūriniai paminklai.

Kas lėmė gerus rezultatus?

Jauna mergina, F. Ruščico gimnazijoje mokslus baigusi aukščiausiais balais, prisipažįsta visuomet profesionaliai sportavusi. B. German sako, jog įvairi sportinė veikla netrukdo gerai mokytis. Atvirkščiai – aktyvų fizinį krūvį suderinus su protine veikla, žmogus gali pasiekti neįtikėtinų rezultatų. Ne išimtis ir ji pati. Profesionaliai žaidusi žolės riedulį, mergina su komanda nuolat užimdavo prizines vietas. Vėliau B. German prisijungė prie Vilniaus Futbolo mokyklos (FM) futbolo komandos, kurioje žaidė gynėjos pozicijoje. Mergina mano, kad aktyvi sportinė veikla jai padėjo išlaikyti balansą – sportuojant smegenys atsipalaiduodavo ir tarsi pasiruošdavo priimti informaciją, o stropus mokymasis po fizinio krūvio leido pailsėti raumenims. Taip, pandemijos akivaizdoje, mergina baigė F. Ruščico gimnaziją aukščiausiais balais. Ryžtingai siekė savo tikslo ir jai pavyko! B. German  už valstybinį rusų kalbos egzaminą surinko aukščiausią įvertinimą – šimtą balų. Božena dėkinga, nes turėjo puikią F. Ruščico gimnazijos auklėtoją, Danutę Mikalauskienę, kuri labai padėjo abiturientei tobulėti. Auklėtoja visada palaikė, skatino siekti daugiau. Gera savijauta mokykloje ir profesionalūs pedagogai merginai įkvėpė pasitikėjimo savimi.

Gerai išlaikyti egzaminai priartina svajonę

Puikiai išlaikyti egzaminai merginai suteikė galimybę įstoti į svajonių specialybę Mykolo Romerio universitete (MRU) – teisę. B. German prisipažįsta niekada nedvejojusi dėl savo pasirinkimo. „Nuo mažens domėjausi darbu teisinėje srityje ir visada norėjau atstovauti teisingumą. Ateityje planuoju tapti profesionale advokate arba prokurore, nesu dar galutinai apsisprendusi, bet tikrai žinau, kad savo profesinę veiklą noriu susieti su teisėsauga ir įstatymų vykdymu”, – sako B. German. Pasiteiravus ar artimieji nebandė atkalbėti ir nukreipti kita profesine kryptimi, papasakodami, galbūt, apie teisinėje veikloje kylančius sunkumus, mergina prisipažįsta nieko nebijanti ir sulaukusi tik palaikymo: „Man tikrai labai įdomus šis darbas ir artimieji labai apsidžiaugė, kad pasirinkau būtent šią profesiją.”

„Dvyliktokams patarčiau mokantis nepalikti spragų, stengtis visko neatidėti paskutinei dienai, nes puikiai žinau, kaip vėliau būna sunku. Taip pat, svarbiausia pasitikėti savo jėgomis ir nestresuoti prieš egzaminus ir jų metu”,  ̶  pataria Božena, kuriai su stresu padėjo kovoti aktyvi fizinė veikla.

Jums gali patikti