Naujienų portalas

Apšvietimo sprendimai: kuo pranašesnis LED apšvietimas?

Įrenginėjant namą ar modernizuojant biurą, greičiausiai susidursite su patalpų apšvietimo įrengimo klausimais. Ieškant atsakymų svarbu nenuskęsti internetinės informacijos jūroje ir nepasiklysti tarp patarimų. Tad kaip patalpose įsirengti tinkamą, efektyvų apšvietimą ar modernizuoti jau esamą, konsultuoja sėkmingai ne vienerius metus pažangiausius LED apšvietimo sprendimus siūlančios, bei įrengimo paslaugas teikiančios įmonės „LEDLANDAS“ direktorius Žilvinas Batutis.

 

Žilvinai, prieš tai kai papasakosite mums apie LED apšvietimo pranašumus, atsakykite, o kodėl patalpose apšvietimas yra toks svarbus?

 

Tobulėjant LED technologijai kaitrinių lempučių laikai jau seniai praeityje. Šiandien mūsų apšvietimas kaip ir beje, daugelis kitų sričių yra technologijų aukštumose. Kas galėjo pagalvoti, kad fakelus ir žvakes pakeis modernūs „išmanieji“ šviestuvai, bei telefonu valdomas apšvietimas. Apšvietimas – vienas iš svarbiausių aspektų, kurio dėka užtikrinamas komforto pojūtis interjere. Nuo apšvietimo kokybės, jo buvimo ar nebuvimo patalpoje, priklauso ne tik bendra žmogaus savijauta, emocinė sveikata, bet ir pačios patalpos jaukumas.

 

Už technologijų pažangą ir inovacijas reikia susimokėti, o kaip dėl „išmaniojo“ apšvietimo?

 

Manantiems, kad surasti draugišką akims ir neskausmingą kišenei apšvietimo patalpoje variantą sudėtinga, noriu nuraminti, jog su LED apšvietimu ši misija įmanoma. Nėra taip brangu, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Galbūt pradinė investicija šiek tiek didesnė, bet skaičiuojant ilguoju laikotarpiui, šio tipo apšvietimas atsipirks, sumažės išlaidos skirtos elektros energijai, nes LED sprendimai yra kokybiški ir ilgaamžiai. Tarkime, patalpose, nepakanka natūralaus apšvietimo, o jose tenka dirbti ilgai, norint užtikrinti komfortišką aplinką darbuotojams, būtina rasti sprendimą užtikrinantį pakankamą, kokybišką apšvietimą darbo metu. Iš darbinės praktikos galime pasakyti, kad tokiose patalpose renovavus senojo tipo apšvietimą į LED, investicija atsiperka per 3-5 m. (kartais, netgi greičiau), o sutaupyti galima nuo 2,5 iki 4 kartų.

 

Kokios dabartinės LED apšvietimo tendencijos?

 

Tenka pripažinti, kad kaitrinės lemputės jau praeitis, tad siekiantiems maksimalaus efektyvumo, savo dėmesį verta koncentruoti į LED technologijos šviestuvus ir į šio tipo apšvietimo sprendimus. Šviesos diodus jau įmanoma įsigyti šviestuvuose ar  „juostomis“, kurios montuojamos įvairiuose „plyšiuose“ (laiptų pašvietimas, ant karnizų, peraukštėjimų, baldų lentynų ir kitur. LED apšvietimą galima drąsiai naudoti tiek namuose, tiek pramonės poreikiams, šviečiančių reklamų gamyboje. Efektyviausią apšvietimą ir maksimalų elektros energijos taupymą užtikrinanti yra būtent LED apšvietimo sistema, o žvelgiant į investicijas skiriamas šios srities tobulinimui, panašu, kad „topuose“ ji dar kurį laiką užsilaikys.

LED lempas, dabar šviečiančias beveik visuose namuose ir įstaigose, vertiname už jų ekologiškumą bei ilgą veikimą: jei senosios kaitinimo lemputės šviesdavo 1000 valandų, tai kokybiški LED  tarnauja minimaliai 100 tūkstančių valandų, t.y., 100 kartų ilgiau, jau vien dėl to LED’ams atleidžiame jų brangumą.

Pasirinkus šio tipo apšvietimą būsite ne tik madingi, bet ir praktiški, nes tai kokybės ir kainos atžvilgiu optimaliausias variantas.

 

Į ką atsižvelgti renkantis LED apšvietimą?

 

Kadangi LED šviestuvai pasižymi didžiule parametrų ir rūšių įvairove, tenka gerokai pasukti galvą norint susigaudyti jų pasiūloje.

LED šviestuvas sudarytas iš šviesos diodų, kurie sukuria kryptingą bei ryškų šviesos srautą, baltas diodas apytiksliai 45% elektros energijos paverčia į šviesą ir 55% į šilumą, ko pasekoje LED lempos stipriai nekaista, palyginus su kaitrinės lemputės efektyvumu 5% tenka šviesai ir 95% šilumai.

Prieš atiduodant LED’ams prioritetus, priminsiu svarbiausius kriterijus į ką dera atkreipti dėmesį renkantis šviestuvus. Yra kompiuterinis, finansinis, o taip pat ir apšvietimo raštingumas, žinoma visko apie apšvietimą jums žinoti nebūtina, pakanka minimaliai, visa kita jums gali patarti profesionalai.

Visų pirma, į ką reikia atkreipti dėmesį, tai energetinis efektyvumas – kuo mažesnis lemputės galingumas išgaunant tą patį šviesos srauto intensyvumą (liumenais, (lm)), tuo labiau taupoma energija.

Antras itin svarbus parametras – ilgaamžiškumas. Kai kurios kito tipo taupiosios lemputės, skirtingai nuo LED šviestuvų, ne iškart po įjungimo pasiekia šviesumo maksimumą, tam turi praeiti net keliolika sekundžių, iki ima šviesti maksimaliai ryškiai – tai neitin patogu vietose, kur šviesa įjungiama dažnai ir trumpam. LED’ai maksimalų efektyvumą pasiekia iškart po įjungimo, pliusas tas, kad dažnas įjungimas šviestuvui neigiamos įtakos ilgaamžiškumui neturi.

Trečias aspektas LED spalvų natūralumas ir įvairovė, kuri apibrėžiama spalvos temperatūra ir žymima raide (K): natūralios (dienos šviesos) 4000K, „šaltai baltos“ (5500K – 6000K) ir „šiltai baltos“ (2700K – 3000K). Efektas, kurį norite pasiekti ir jūsų patalpų interjero įspūdis priklauso taip pat nuo pasirinktų apšvietimo spalvų ir intensyvumo.

 

Teigiate, kad LED apšvietimas – tai plačios galimybės įvairioms improvizacijoms, tai kaip nesuklysti renkantis šviestuvo tipą ar LED lempučių spalvas jų galingumą? 

 

Norint nesuklysti reikėtų nedaryti nieko (juokiasi). Apsaugoti save nuo galvos skausmo galite pasirinkę tinkamą partnerį – rangovą apšvietimo klausimams. Vienintelis Jūsų uždavinys bus jūsų norų ir pageidavimų išdėstymas jam. Profesionalus Rangovas suprojektuos, pasirūpins medžiagomis ir atliks visus su apšvietimo įrengimu susijusius darbus. Nepamirškite, kad patikimas Rangovas visuomet užtikrina garantinį ir po garantinį aptarnavimą, o tai taip labai svarbus aspektas sėkmingai eksploatuojant įrenginius.

 

Ar savo jėgomis neįmanoma įsirengti apšvietimo?

 

Įmanoma, jeigu esate šios srities specialistas (šypsosi), tačiau jeigu apie apšvietimą nusimanote tiek kiek aš apie drugelius, tai geriau šios misijos nesiimti.

Šiandienos interjere galioja taisyklė: apšvietimas turi būti vientisa architektūros ir interjero dizaino dalis, apgalvota nuo pat pradžių, o ne „prilipdyta“ pabaigoje, tad norit išvengti klaidų dėl apšvietimo įrengimo geriau pasikonsultuoti su apšvietimo srities specialistais. Rinkdamiesi šiuos darbus atliekančias įmones atkreipkite dėmesį į teikiamų paslaugų spektrą. Geriausia kai įmonė ir konsultuoja ir teikia medžiagas, o taip pat užsiima įrengimu.

Apšvietimo uždavinys palaikyti architektūros ir interjero dizaino tikslus, renkantis formas, medžiagas ir spalvas. Šviesos dėka patalpose kuriama nuotaika ir atmosfera, atitinkanti žmonių poreikius ir lūkesčius (buitinė, rami, intymi, oficiali, dalykiška, šventiška, prestižinė arba ryški, prislopinta, neryžtinga, kviečianti bendrauti, draugiška ar bet kokią kita pagal kliento pageidavimą), todėl drąsiai galiu teigti, kad pačiam vienam šį uždavinį išspręsti būtų išties sudėtinga. Štai kodėl rekomenduoju šį darbą patikėti tiems, kas tai daro kasdien.

 

Bet samdyti apšvietimo srities profesionalus turbūt kainuoja nemažus pinigus? 

 

Negalime teigti, jog profesinę mokyklą baigęs elektrikas dirbantis pagal patentą ir apšvietimo srityje besispecializuojanti įmonė apšvietimo projektavimo, paskaičiavimo ir įdiegimo darbus atliks ta pačia kaina. Tačiau nepamirškite, kad į atliktų darbų kainą įskaičiuota, ne tik garantija, tačiau ir pogarantinis aptarnavimas. UAB „Ledlandas“ jiems patikėtą darbą atlieka kokybiškai, laiku, taip, kaip buvo sutarta su klientu. O jeigu ir iškiltų problemų objekte po darbų atlikimo, mes visuomet pasiryžę išspręsti susidariusias problemas, garantuojame. Deja, teko girdėt, jog samdyti neaiškios kilmės darbuotojai „suvedžioję elektrą“ dingsta lyg į vandenį. Mes esame su klientu ir būname su juo tol, kol esame jam reikalingi: nuo pirmos konsultacijos iki „tebūnie šviesa“ momento, visu garantiniu ir pogarantiniu laikotarpiu.

Rinkdamiesi meistrą darbams visuomet prisiminkite ir šią rizikos arba garantijos pusę, juk ne veltui sakoma: „skūpas“ moka du kartus. Neišlaidaukite be reikalo!

 

Šiame dešimtmetyje LED’inio apšvietimo nauda akivaizdi – gražu, patogu, efektyvu ir svarbiausia taupu. Ką patartumėte mūsų skaitytojui nusprendusiam pasirinkti būtent šio tipo apšvietimą?

 

Improvizuokite visose, tiek namų, tiek biurų patalpose, nes LED apšvietimu, bet kuriame interjere įmanoma sulaužyti nusistovėjusias taisykles, priimti net ir pačius drąsiausius sprendimus.

 

Ačiū už pokalbį

 

UAB „Ledlandas“

Nori visai paprastai sukurti nepaprastą apšvietimą?

Kreipkis į „Ledlandą“, tai patikimas partneris,

konsultuojant, projektuojant, bei įrengiant LED apšvietimą.

www.ledlandas.lt

Jums gali patikti