Naujienų portalas

Atėjo laikas mums pasirūpinti medikais

Ar kada nors, pradedant studijuoti, galėjote bent trumpam pagalvoti, jog jūsų pasirinkta profesija galėtų kainuoti jums gyvybę ? Turbūt, ne. Bent jau dauguma medikų, rinkdamiesi gydytojo kelią, tikrai negalvojo. O įsivaizduokite, kaip mediko gyvenimas pasikeitė pandemijos metu – darbas rizikuojant sveikata, per keletą darboviečių, atsakomybė už žmonių gyvybes, didelis visuomenės lūkestis ir kartais nepasitenkinimas. Pervargę ir perdegę-taikliausi šiandieninę jų būseną apibūdinantys žodžiai.  

Pasaulinės praktikos rodo, jog po stresinių krūvių, siekiant išvengti psichologinių padarinių (potrauminio streso, perdegimo sindromų, panikos ir nerimo atakų, priklausomybių ir pan.), daugelio profesijų atstovams yra siūloma profesinė reabilitacija. Pervargusiems medikams tokią galimybę pasiūlė dviejų gydytojų įsteigta ir ne pelno siekianti iniciatyva VšĮ Medicinos darbuotojų profesinės reabilitacijos centras. Medikams siūloma 3 dienų intensyvi reabilitacinė programa kaimo turizmo sodyboje su patyrusių specialistų vedamomis paskaitomis bei praktikomis, natūraliu vietinių ūkininkų maistu. Siekiama, kad po šios jėgas atstatančios programos, medikas į darbus grįžtų ir atsigavęs, ir išmokęs naujų, įtampas suvaldančių, metodų. Džiugu, kad prie centro pagalbos medikams prisidės ir socialinio verslo startuolių lyderis „Mindletic“ ( emocinio balanso mobilioji aplikacija). Nedideli, bet konkretūs žingsneliai į priekį – pirmoji gydytojų grupė vyksta reabilituotis jau birželio 11-13d. į pietų Dzūkiją. Visų mūsų bendrų pastangų ir paramos dėka, norime plėsti šią iniciatyvą ir kiekvieną mėnesį į suplanuotus seminarus, kurie bus organizuojami skirtingose Lietuvos vietovėse, pakviesti mūsų medikus – jiems šiuo metu atsigauti reikia kaip niekad… Daugiau apie šią iniciatyvą rasite www.medikuprofesinereabilitacija.lt

 

Ši programa medikams yra organizuojama iš paramos lėšų, gydytojams tenka simbolinis dalyvio mokestis. Visus norinčius ir galinčius nuoširdžiai kviečiame prisidėti prie medikų emocinio atokvėpio – galite tokią galimybę padovanoti konkrečiam medikui/medikų kolektyvui. Arba kviečiame  paaukoti „VšĮ Medicinos darbuotojų profesinės reabilitacijos centras”, kodas 305712905, a.s. LT277300010167205842, SWED bankas… kas kiek gali, nori, jaučia.

 

Turintys idėjų, kviečiami jungtis prie medikais besirūpinančios bendruomenės. 

Jums gali patikti