Naujienų portalas

Atostogos legendos ir amžina saulė: kelionės į Graikiją

Nenuostabu, kodėl seniausios mitai ir žymiausios legendos apie karžygių išvykas į nežabojamus vandenis kilo būtent iš senovės Graikijos. Dar ir dabar salos vilioja subtiliu gamtos grožiu ir moderniais stebuklais: nuo kvapą gniaužiančių vaizdų, antikinių šventyklų iki šiuolaikinės architektūros šedevrų. Kelionės į Graikiją žada nepamirštamas pramogas ir pažintį su istorija iš pat ištakų. 

Atvykome į Graikiją: nuo ko pradėti? 

Žavingoji Graikija – tai šalis, kur laukia begalinis skaičius vietų, kurias privaloma aplankyti bent kartą gyvenime. Demokratijos, dramos ir filosofijos gimtinė – Atėnai – tai šiuolaikinis muziejus po atviru dangumi. Miesto kultūrai ir istorijai, tikėtina, norėsis skirti kuo daugiau dėmesio, įskaitant gardaus maisto degustacijas ir jaukius vakarus palydint saulę. 

Antras pagal dydį šalies miestas – Salonikai – įkurtas dar 315 m. pr. m. e. Tai viena pirmaujančių turistinių vietų pasaulyje, kurioje gyvena per 1 mln. gyventojų. Aukštutinėje miesto dalyje puikuojasi bizantijos, otomanų ir romėnų laikų pastatų griuvėsių.

Baltomis uolienomis pasidabinusi vieta – tai žymioji Milos sala. Vulkaninės kilmės saloje yra apie 70 unikalių pakrančių paplūdimių: baltą smėlį keičia rausvi, gelsvi ir net juodi uolienų atspalviai. Tai tobula vieta klaidžioti po urvus ir mėgautis gamtos sukurta spalvų palete. 

Didžiausia Graikijos sala – Kreta – plūduriuoja pačiame Viduržemio jūros centre. Saloje būtina aplankyti gyvybe alsuojančius Herakliono, Chanijos ir Retimno miestus, o taip pat – pakrantę, nuklotą baltu smėliu.

Apie žavingąją Korfu salą būtų galima kalbėti valandų valandas. Geriausia – ten nuvykti ir pajusti nostalgišką ugnelę, kuria rusena miestas. Harmoningai sudera Venecijos, Prancūzijos, Anglijos ir Graikijos architektūros stiliai, o spalvų paletė žavi įvairove. Korfu žymus dėl aukščiausios kokybės maisto, tad būtina užsukti į tradicinę taverną ir paragauti gardžiausių šalyje delikatesų.

Patarimai vykstantiems į Graikiją

Tikriausiai teko girdėti, kad graikai taip pat praktikuoja siestą, todėl vidurdienį užsidaro muziejai, galerijos, prekybos centrai, o gyvenimas kelioms valandoms sustoja.

Amžinos vasaros rojuje laukia aukščiausios klasės poilsis. Mėgstantiems patogumą, puikiai tiks patogūs viešbučiai su baseinais, puikiai tiksiantys atsigaivinti karštuoju paros metu. 

Graikiją iš Lietuvos pasiekti itin paprasta. Šalyje yra per 5 oro uostai, todėl skryžiai į Kretą, Korfu, Zakintą, Rodo salą vyksta be persėdimų. Taigi net jei ir liko paskutinė minutė iki atostogų, išsvajotas salas pasieksite greitai ir patogiai. Jei vilioja poilsis pigiau, pasiūlymų gera kaina rasite svetainėje Beta.lt. 

 

Jums gali patikti