Naujienų portalas

Į skandalingą kritiką atsakė Tokijo olimpinių žaidynių Lietuvos sportininkų uniformos dizainerė Oksana Ragauskaitė

Liepos 23 dieną, likus lygiai metams iki į 2021 metus perkeltų Tokijo olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijos, Vilniuje esančiame japoniškame sode Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) kartu su LTeam komandos nariais oficialiai pristatė Lietuvos olimpinės rinktinės aprangą, kurią sukūrė pasaulinis sportinis prekės ženklas „4F“ . 

Visi keturi kelialapius į Japoniją jau turintys LTeam sportininkai renginyje vilkėjo paradinius drabužius, kurių dizainą sukūrė 2018 metais konkursą laimėjusi dizainerė Oksana Ragauskienė.
„Wow, aistrų sūkuryje 🙂 Kadangi visi portalai kalba ir komentatoriai nerimsta, manau reikia šį tą ir man parašyti.
Taip, tai aš kūriau šios aprangos dizainą. Taip, man tai buvo pirmas toks rimtas darbas. Taip, tai buvo aukščiausias įvertinimas, kokį esu kada nors gavusi- Lietuvos Olimpinė delegacija keliaus su šiais drabužiais per Tokijo Olimpinių žaidynių atidarymą 2021 m. Ar gali būti kažkas galingiau?
Šiek tiek priešistorės. 2018 metais Ltok paskelbė viešą konkursą, kuriame galėjo dalyvauti bet kas- dizaineris, pseudoinformacinių portalų komentatorius, kosmonautas ar kt. žmogus, kuris nori padaryti kažką daugiau nei tiesiog malt liežuviais viešoje erdvėje. Tą aš ir padariau 🙂 Sudalyvavau, per pirmąjį susitikimą pateikiau 2 variantus. Per antrąjį išgirdau, kad vienas iš variantų praėjo ir laukia finalas. Finale turėjau susitikti su p. Pogrebnojumi, bet, įvykiams taip susiklosčius, jog jis pats net nesugebėjo laiku atvykti į konkurso finalą taip jo ir nepamačiau. Žinoma jis atvyko, pamatė mano darbus ir juos iš karto išpeikė. Po finalo sužinojau, jog mano kurta kolekcija laimėjo! O p. Pogrebnojus turėjo beveik du metus tam, kad galėtų sukurti “alternatyvią” kolekciją su kuria net nedalyvavo 2018m.
Ne, aš nesu kutiurje, ar drabužių kūrėja, bet spalvas ir apie spalvinę gamą šiek tiek išmanau, turiu 15 metų patirties dirbant su grafika ir web dizainu. Kas mane pažįstat, žinot, kad patinka ryškios spalvos, kurios eiliniam vartotojui gali pasirodyti per daug, nes juk “per daug džiaugtis nevalia, reikia neišsiskirti iš minios, pilka, juoda ir balta- puikus pasirinkimas- niekad nesuklysi.” Bet juk mes neinam laidojimo maršo ritmu šiuo atvėju. O keliaujame ten, kur bus dar begalė valstybių su savo spalvomis, savo deriniais turime išsiskirti- ir išsiskirsime! Taip, žalia ir raudona dera, pažiūrėkite į žemuoges ar braškes- juk tai tobulas gamtos kūrinys 👌🏼 Žinoma, čia ne sodas, kaip minėjo p. Statkevičius, o reprezentatyvi apranga, kuri mano supratimu turėjo būti solidi, sportiška, patogi, lengva, nes Tokyjuje bus karšta, bei tuo pačiu kristi į akį taip, kad niekad niekas jos nepamirštų ir iš karto pažintų kas eina, tokį įsivaizdavimą ir sukūriau.
Vėliau, atsirado keli niuansai, kai buvo nutarta, jog aprangą gamins didelė sporto drabužių įmonė, kur dizaineriai yra apriboti tam tikromis spalvinėmis paletėmis, medžiagomis, spaudos ir pan. galimybėmis. Taigi, po kelių darbinių susitikimų su didžiulės kompanijos 4F dizaineriais, technologais ir t.t. teko pagrindinę kolekciją šiek tiek patobulinti, atsisakyti tautinių motyvų, net pakeisti kažkurias aprangos dalis ir, žinoma, koreguoti spalvinę gamą.
Whatever, aš savo darbu didžiuojuosi! Įdėjau tikrai daug savęs. Didžiuojuosi tuo, ką šiandien išvydo visa Lietuva tuo pačiu ir aš pamačiau galutinį variantą, kuris man laaabai patinka!
Mane labiausiai džiugina žalias kostiumas su raudonais “lompasais”, kad ir ką jūs manytumėt :))) Jis panašiausias į mano pirminį kurtą dizainą!
Dieną, kai laimėjau, vyras pasakė- “Tai kas toliau???” O dabar bus toliau.. 🙂 kaip sunku buvo beveik du metus išlaukti šios dienos 🥳🎂👌🏼 tikiuosi šiandien ir pagimdysiu 🤣😂

 

Kalba neredaguota iš Facebook paskyros

Nuotraukos: LTeam
Jums gali patikti