Naujienų portalas

Įvairių profesijų atstovai kviečia švęsti Vasario 16-ąją kūrybiškai

Ar jau žinote, kaip švęsite Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – Vasario 16-ąją? Visuomenininkai, žinomi žmonės ragina tądien prisiminti, vertinti, pasidžiaugti, būti kartu – kad ir ką veiksite, darykite tai kūrybiškai ir nuoširdžiai.

Advokatas primena, kad su teisėmis įgauname ir pareigas

 

Karolis Rugys
Karolis Rugys

„Lietuvių tautos nepriklausomybės siekis buvo realizuotas 1918 m. vasario 16-ąją per Lietuvos Tarybą. Signatarai, pasirašę Aktą, atkūrė Lietuvos Valstybę, ir mes įgijome daug teisių, jomis naudojamės, jas giname bei branginame, tačiau privalome nepamiršti ir pareigų. Pirmiausia, vertinti, branginti ir saugoti savo valstybės laisvę. Tai aktualu buvo visada, prisimenant mūsų istoriją. Tai aktualu ir šiandien, žvelgiant į tarptautinę situaciją. Tikiu, kad ne tik mes, bet ir mūsų vaikai bus saugūs, laisvi ir deramai vertins protėvių iškovotą laisvę, savo teisėmis ir laisvėmis naudosis atsakingai bei tuo pačiu nepamirš ir pareigų.“ – vertinti ir branginti Vasario 16-ąją ragina advokatas Karolis Rugys.

 

Užkurkime gerą nuotaiką nuo pat ryto!

Alkas Paltarokas
Alkas Paltarokas

Jau šeštus metus tautiečiai Lietuvoje ir pasaulyje kviečiami Vasario 16-ąją švęsti pasigaminant trispalvius pusryčius. Iniciatyvos autorius VšĮ „Strateginių iniciatyvų centras“ vadovas Alkas Paltarokas sako, kad esminė idėja – kūrybiškai ir šventiškai pradėti Vasario 16-ąją. Ir tai padaryti gali kiekvienas pilietis – nesvarbu, kuriame pasaulio krašte jis bebūtų. „Kuo šventės idėja paprastesnė, tuo labiau ji prieinama. Tradiciniai koncertai, eisenos ar mitingai apjungia dalyvaujančius, o pasigaminti trispalvius pusryčius gali kiekvienas savo namuose kartu su artimaisiais. Pakilia nuotaika pradėkime šią šventinę dieną ir nepamirškime, kad visi kartu mes esame Valstybė. Džiugu, kad akcija rado atgarsį tautiečių širdyse – įdomiausių trispalvių receptų kasmet vis daugėja, lietuviai iš viso pasaulio noriai dalijasi jų nuotraukomis socialiniuose tinkluose,“ – sako A. Paltarokas

Šventiniai pusryčiai: lietuviškai ir kūrybiškai

Radisson Blu Royal Astorija Hotel šefas Alvydas Liubauskas šventiškiems Vasario 16-osios pusryčiams siūlo lietuvišką meniu, paįvairintą spalvomis. Pavyzdžiui, išsikepti varškėčių su moliūgais, kam tereikės į įprastą varškėčių masę pridėti kepto moliūgo. Arba bulvinius blynus gardinkite cukinija, o įprastą omletą – sauja žalių žirnelių, papuošdami keliais griežinėliais sūdytos lašišos su krapais. „Desertui siūlyčiau lietinius su plikytu kremu, pagardintu citrinos žievele ar tradicinius žagarėlius, varškės spurgas.“ – sako A. Liubauskas.

Priartėkime vieni prie kitų

Jolanta Talaikytė
Jolanta Talaikytė

Viena iš iniciatyvos ambasadorių dizainerė, VDA profesorė Jolanta Talaikytė sako, kad Vasario 16-oji jai yra širdies, savasties šventė. „Užuot pramiegoję šventinį laisvadienį, galime jį praleisti prasmingai, susitikti, pabendrauti. Gyvename globaliame pasaulyje, kuriame natūraliai nutolstame vieni nuo kitų, tad tokios mažos detalės kaip trispalviai pusryčiai bent emociškai suartina,“ – sako J. Talaikytė. Stiprinti tautinę savimonę ir meilę Lietuvai ji stengiasi ir kurdama papuošalus, kuriuose atkartoja lietuviškus simbolius, glūdinčius mūsų istorijoje, gamtoje, himne.

Kita spalvotų pusryčių iniciatyvos ambasadorė – VDU ŠA Lituanistikos ir tarptautinių programų centro vadovė Vilma Leonavičienė kviečia švęsti Lietuvos laisvę: „Susitelkime šeimoje pusryčiaudami ir džiaugdamiesi, kad esame, kad kuriame, kad būsime.“

Dviguba šventė

Laura Bohne
Laura Bohne

Verslininkei, rytietiškų kilimų žinovei Laurai Bohne Vasario 16-oji nuo pat vaikystės yra ypatinga šventė. „Šią dieną yra gimusi mano a. a. močiutė. Ji gyveno nuosavame name Kaune. Pamenu, susėsdavome prie šventinio stalo pirmame aukšte prie užuolaidomis neuždengtų langų. Ir ne kartą mūsų šventinę nuotaiką buvo sugadinę pareigūnai, kurie įsiverždavo tikrinti, ar tik nešvenčiame Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos. Tuomet močiutė traukdavo pasą ir rodydavo jiems, kad šventės priežastis vienintelė – jos gimimo diena. Nors tai buvo netiesa: mes visada tądien švęsdavome dvigubą šventę.“ – prisimena L. Bohne. Ji džiaugiasi, kad šiandien gyvename laikais, kai valstybės gimtadienį galime švęsti atvirai. „Ta proga norisi palinkėti tarpusavio supratimo, meilės artimui ir mažiau pykčio. Puoselėkim laisvę ir nenaikinkime jos savomis rankomis.“ – sako L. Bohne.

 Laisvė yra kur kas daugiau nei galimybė keliauti

Žurnalistas, laidų kūrėjas Edvardas Žičkus sako, kad jam kaip augusiam ir sovietmečiu, ir kaip asmenybei, pradėjusiai formuotis nepriklausomybės metais, Vasario 16-oji yra ypatinga šventė. „Ši diena pakylėja kiekvieną, kuriam laisvės oro gurkšnis yra kur daugiau nei galimybė laisvai apkeliauti pasaulį. Kad ir kur tądien būčiau, jaučiuosi pakylėtai ir išdidžiai. Jei tik turiu galimybę, dalyvauju iškilminguose Lietuvos valstybės atkūrimo dienos renginiuose, būtinai apsilankau Signatarų rūmuose sostinėje. Manau, kad tai – diena, kurią kiekvienas galime švęsti savaip, o galime ir visi drauge, nes ta vienybė, kuri užlieja širdis, tampa nenugalima jėga, kai vėl esame petis petis. Kad ir perkeltine prasme. O juk vienybės mums dabar reikia kaip niekad anksčiau,“ –  sako E. Žičkus.

Sveikinimas nuo Lietuvos Skautijos

 

Povilas Dabrila
Povilas Dabrila

„Skautai sveikinimus vienas kitam visada užbaigia žodžiu ,,Budėk!“, taip primindami pareigą stebėti aplinką, stiprinti save ir būti pasiruošusiems iššūkiams. Todėl sveikindamas Vasario 16-osios proga ir Jums tariu – „Budėkit!“. Stabtelėkite ir akimirkai susimąstykite, kaip rūpinatės aplinkiniais ir savimi. Užduokite sau klausimą, ką šiandien galiu pakeisti aš, kad mes būtume geriau pasiruošę rytojui.“ – su Lietuvos Valstybės atkūrimo diena tautiečius sveikina Lietuvos skautijos pirmininkas Povilas Dabrila.

 

 

 

 

 

 

Jums gali patikti