Naujienų portalas

Ką mes žinome apie kolageną- mitas ar jaunystės ir grožio eleksyras?

Kolagenas – tai ne tik šių dienų mada, tai išties itin svarbus baltymas mūsų jaunystei išlaikyti, apie kurį vis dažniau kalba mitybos ir grožio specialistai. Žodis “kolagenas” kilęs iš graikų kalbos ir reiškia “klijus”. Tai baltymas, kuris suteikia struktūrą mūsų odai, sąnariams, kaulams ir jungiamajam audiniui, todėl mokslininkai dažnai kolageną linkę vadinti klijais, kurie sujungia mūsų kūną.

Kolageno produkcija organizme didžiausia būna apie 20-us metus, o sulaukus 30-ies pradeda mažėti. Tuomet žmogus susiduria su pirmaisiais senėjimo požymiais ir turi padėti savo organizmui papildomai gauti įvairių statybinių medžiagų.

Mokslininkų nustatyta, kad kolageno vartojimas sumažina senėjimo procesus, padeda ilgiau išlaikyti elastingą, tvirtą odą ir šiuo metu dažnai vadinamas grožio eliksyru.

Kas yra kolageno peptidai?

 Tai hidrolizuota kolageno forma, kuri lengviau įsisavinama žmogaus organizmo.

Kad vyktų kolageno sintezė, lengviau jis būtų įsisavinamas žmogaus organizme, reikalingas vitaminas C. Kolageno peptidai dažniausiai gaunami iš gyvulinių baltymų, esančių jų odoje, kauluose, raumenyse,  taip pat iš jūros gyvūnų.

Kolagenas yra skirtingų tipų. Reikalingiausiais žmogaus organizmui specialistai įvardina I ir III tipo, rekomenduojama suvartoti 10 g. jo per dieną.

Tyrimais nustatytas geriamo kolageno efektyvumas, suteikiantis galimybę pakeisti leidžiamas kolageno injekcijas. Geriamo kolageno specialistai rekomenduoja suvartoti bent vieną kursą. Skystas kolagenas veikia iš vidaus ir padeda atstatyti trūkumą organizme.

Kolagenas jam ir jai

Kolagenas tiek moters, tiek vyro organizme, atsakingas už daugelio audinių ir organų gerą veiklą. Daug kalbama apie šio baltymo įtaką jaunatviškos odos išlaikymui, tačiau kolagenas atlieka ir daug kitų funkcijų, kurios vienodai svarbios abiejų lyčių organizmams. Kolagenas svarbus: odai, plaukams, nagams,  kaulams, sąnariams, raumenims, raiščiams, regai, kepenims, nervų sistemai.

„Nuo plaukų džiovinimo, tiesinimo, sukimo, dažymo mūsų plaukai pavargsta, juos palepinti puikiai tinka kolagenas, turėdamas ypatingas jungiamąsias savybes jis skatina augimą, suteikia plaukams sveiko blizgesio“, – dalinosi sveikų plaukų paslaptimis stilistė Olga Wiseman.

Įvairūs klinikiniai tyrimai parodė, kad kolagenas sustiprina nagus, apsaugo nuo lūžinėjimo, skilinėjimo ir padeda jų augimui. Kolagene esantis specialus amino rūgščių derinys gali padėti greitai atsistatyti po įtemptos treniruotės ar intensyvaus fizinio darbo tiek raumenims, tiek sąnariams.

Kolagenas padeda atsinaujinti sąnarių kremzlėms, todėl dar vadinamas pagrindine kūno statoąją medžiaga.

Sausgyslėse ir raiščiuose yra apie 80 proc. kolageno, papildomas kolageno vartojimas gali padėti traumų, atsirandančių dėl intensyvaus kėlimo, tempimo, smūgio prevencijai.

Kolageno priešai

 Rūkymas, alkoholio vartojimas, ultravioletiniai spinduliai, per didelis cukraus vartojimas, stresas, miego nepakankamumas – visa tai  stabdo kolageno gamybą organizme ir ją naikina.

Kaip galime padėti sau? Subalansuotas kolageno peptidų mišinys, gausus amino rūgšties – glicino padeda absorbuoti toksinus ir kitas žalingas medžiagas veikiančias mūsų kūną, pagerina miego kokybę, medžiagų apykaitą, struktūrinių baltymų sintezę, padeda palaikyti nervų ir imuninės sistemos funkcijas.

Kuo naudingas kolagenas vyrams?

Su amžiumi kolageno gamyba kūne mažėja, o vyrų organizme mažėja ir testosterono gamyba, kas dar labiau suaktyvina senėjimo požymius. Kolagenas padeda mažinti cholesterolio kiekį, keisdamas lipidų metabolizmą kepenyse, taip pat hidrolizuotas kolagenas yra ideali nervų ląstelių kultūros terpė, kuri palengvina nervų ląstelių išgyvenimą ir atsinaujinimą.

Dėl ypatingų jungiamųjų savybių kiekvieną dieną suvartojus reikiamą kiekį šios medžiagos galima sumažinti plikimo, regos problemas, sąnarių skausmus.

Į bikini sezoną be baimės

Ateinant bikini sezonui dažna moteris sunerimsta dėl ją varginančio celiulito. Papildžius mitybą kolagenu stiprinama oda, kai oda stangri ir elastinga, celiulitas beveik nepastebimas. „Kolagenas  – baltymas, reikalingas gražios odos, stiprių kaulų, sveikų sąnarių išlaikymui“, – pasakojo „Collagen Care“ specialistai.

Graži mama- laiminga mama

Kiekvienos moters organizme po gimdymo ir žindymo metu  vyksta hormoninės permainos, dėl kurių  kolageno kiekis odoje sumažėja, patiriami nuotaikų svyravimai. Tiek po gimdymo, tiek su amžiumi oda praranda stangrumą, elastingumą. Kolagenas  padeda odai atsinaujinti, suteikia švytėjimo ir pakelia nuotaiką. Dėl kolageno vartojimo nėštumo ir žindymo laikotarpiu kaip ir dėl kitų papildų būtina pasitarti su gydytoju.

Nusipirkti Lietuvoje:

http://www.collagencare.eu/

 

Jums gali patikti