Naujienų portalas

Ką reikia žinoti apie dušo kabinos įrengimą?

Nors ir dušo kabina atrodo maža būsto dalis, ruošiantis jos įrengimui reikia atsižvelgti į keletą niuansų. Vis dėlto vonios kambarys yra ta vieta, kurioje pradedame ir baigiame savo dieną, todėl labai svarbu, kad joje būtų viskas būtų patogiai sudėta. Šiuolaikinėje statybų industrijoje galima rasti įvairiausių dušo rūšių, todėl išties įmanoma gauti tokį apie kokį visada svajojote.

Rinktis su padėklu ar be?

Dušo padėklai yra tokia priemonė su kuria yra žymiai lengviau įrengti visą dušo sistemą. Šis variantas yra žymiai paprastesnis ir labiau tinkantis senos statybos name, kur kanalizacijos išvadai randasi šalia sienos, o ne grindyse. Tiesa, dušo kabinos, kurios turi padėklus reikalauja žymiai didesnės priežiūros negu tos, kurių jų neturi. Būtent dėl šio fakto vis dažniau yra renkamasi dušo kabinas be padėklo. Tai yra išties geras ir praktiškas sprendimas, tik norint tinkamai tokį įrengti, pradžioje reikia pasidomėti, kaip viskas turi vykti. Į grindis turi būti įleidžiamas trapas, turi būti padaroma hidroizoliacija, o iš plytelių sudaryti nuolydį. Jeigu iš anksto apie tai nepagalvojama – tenka tik rinktis dušo kabina su padėklu. Vieni mano, kad dušo kabina be padėklo yra žymiai estetiškesnė, nes plytelės yra vienoje plokštumoje su grindimis, o tai suteikia bendram vaizdui vientisumo, suderinamumo bei erdvės. Patį kabinos grindų plotą galima iškloti kitos spalvos plytelėmis nei yra visa vonios kambario erdvė. Taip pačiai dušo kabinai suteiksite atskiro žavesio. Taip pat dušo kabiną be padėklo yra žymiai lengviau valyti ir lengvesnis vandens pralaidumas. 

Padėklų montavimas

Montuojant dušo kabinos padėklą pasitaiko klaidų, kai pirmiausiai yra sumontuojamas padėklas, o tik tada ant sienų klojamos plytelės. Tokiu atveju atsiranda žymiai didesnė tikimybė, kad padėklas skils. 

Dažniausiai yra renkamasi akriliniai padėklai, kurie iš apačios yra tvirtinami poliuretanu – atraminiai padėklai. Juos ir ganėtinai paprasta ir lengva sumontuoti, tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad jie netinka butams ir namams, nes čia kanalizacijos išvadai yra iš sienos (padėklas yra uždaras iš visų pusių). Taip pat dažniausia šių padėklų montavimo klaida yra tokia, kad pjaunama kuri nors atraminė siena bei pats padėklas praranda savo tvirtumą. Na, o kita dažna klaida, kad šis padėklas yra pastatomas tiesiog ant grindų, o ant padėklo nėra užtempta jokia rišančioji medžiaga. Taigi, norint, kad jūsų dušo kabina turėtų padėklą, labai svarbu iš pradžių susižinoti jos montavimo ypatybes. 

Norint įrengti dušo padėklus senos statybos namuose, rekomenduojama, kad jie būtų ant specialių kojelių. Tokio tipo padėklai būna pagaminti iš akmens masės arba akriliniai. Žinoma, akmens masės padėklai pasižymi ilgaamžiškumu ir tvirtumu, bet jie yra ir brangiausi. 

Ką daryti, kad išsimaudžius nereikėtų valyti dušo kabinos?

Tie, kas turi ar yra turėję dušo kabinas žino, kad po kiekvienų maudynių tenka valyti kabiną vien tam, kad nesusidarytų kalkių nuosėdos. Jas reikia valyti iš karto, nes kalkės turi savybę greitai išdžiūti, o išdžiūvusios labai ryškiai matosi bei jas sunku pašalinti net su stipriausiomis valymo priemonėmis. Tam, kad to išvengtumėte, rekomenduojama dušo stiklus padengti nanoglass technologija. Tai yra hidrofobinė glazūruotos keramikos ir stiklo paviršiaus apsauga, kuri neleidžia kauptis įvairiems nešvarumams, o svarbiausia – kalkėms. Dušo kabinos stiklai padengta šia medžiaga neleidžia vandeniui išdžiūti, o vandens lašelių pavidalu tik nuteka žemyn. Šis sprendimas yra geriausias tiems, kas nemėgsta vargti su dušo kabinos valymu!

Jums gali patikti