Naujienų portalas

„Lonely Planet“ rekomenduoja keliauti į Omaną

„Lonely Planet“ rekomenduoja keliauti į Omaną

Omanas pirmą kartą pateko į sąrašą šalių, kurias 2022 metais rekomenduoja aplankyti šis prestižinis kelionių leidinys. Ir iš karto atsidūrė septintojoje vietoje. Jei tiksliau, „Lonely Planet“ Omaną net ne rekomenduoja, o primygtinai siūlo, nes šio sąrašo pavadinime yra žodžiai „būtina pamatyti“.

Pirmoji vieta pasauliniame reitinge šį kartą atiteko Kuko saloms – miniatiūrinei valstybėlei Ramiajame vandenyne. Štai šiųmetis „Lonely Planet“ dešimtukas: Kuko salos, Norvegija, Mauricijus, Belizas, Slovėnija, Angila, Omanas, Nepalas, Malavis, Egiptas.

Pasak „Lonely Planet“ ekspertų, Omanas, skirtingai negu kai kurios kitos Arabijos pusiasalio šalys, nepuola garsiai šaukti tapęs pirmuoju, padaręs kažką ypatinga ir panašiai. Ši šalis gana kukli: ji giriasi turtingu paveldu ir ypatingai draugiškais žmonėmis, didžiuojasi išskirtine kultūra ir garbinga praeitimi, ikibiblinius laikus menančia smilkalų prekyba ir kuria žiniomis bei inovacijomis pagrįstą ateitį.

„Mūsų tautiečių kelionių kryptys yra labai įvairios, galima pasakyti, jog per kelis dešimtmečius Lietuvoje susiformavo kelionių įpročiai, o pasiekus vakarietišką gerbuvį, vis daugiau žmonių renkasi egzotiškas šalis. Visas pasaulis pasidarė tarsi mažesnis. Kadaise pats buvau pakviestas „Lonely planet“ papasakoti apie Lietuvą keliuose epizoduose. Dabar seku „Lonely planet“ ir ieškau naujų krypčių“,- sako žygių ekspertas Alkas Paltarokas.

Turistai Omane, pasak „Lonely Planet“, turi retą galimybę pajusti arabiškojo pasaulio esmę, kurios neiškraipo milijardinės investicijos į dangoraižius, dirbtines salas ir prekybos centrus. Omano miestai tebėra dviaukščiai arba triaukščiai, čia kiekviena gatvelė dvelkia tradicijomis ir savitu gyvenimu. O jei jus nustebins omaniečių svetingumas, galėsite prisiminti, kad daugumos dabartinių miesto gyventojų protėviai buvo beduinai – dykumos žmonės, kurie kiekvieną sutiktąjį iki šiol vaišina ir globoja kaip mieliausią giminaitį.

Ar Omanas graži šalis? Kiekvienam grožio samprata, be abejo, vis kitokia. Bet Omanas jus neišvengiamai sužavės: arba nesibaigiančiais laukiniais paplūdimiais, arba saulėtekiu pagarbią baimę žadinančioje dykumoje, arba didingais kalnų slėniais, arba smilkalų medžiais, kurių dervos turguose daugiau negu Lietuvoje bulvių.
„Matyt, kaip daugelis lietuvaičių daug kartų buvau Egipte ir Turkijoje- elementarus poilsis: saulė, jūra, pakrantės viešbutis. Šiame regione teko pakeliauti po kitas šalis ir sudalyvauti ekspedicijoje net Irane. Mus europiečius rytų šalys traukia ir žavi dėl daugelio dalykų. O arabų kraštai atrodo tikrai labai egzotiškai. Susiviliojau Arabijos pusiasaliu ir greitu metu planuoju kelionę būtent į Omaną, kur dar neteko pabuvoti“,- apie planus pasakoja A. Paltarokas.

Ar žinote, kad Omane dar ir šiandien galima pamatyti, kaip ūkininkai aukcionuose parduoda avis ir ožkas? Kad Omane vyksta jaučių dvikovos, kadaise atkeliavusios iš Portugalijos, bet visiškai nežiaurios? Kad Omane visi keliai naktį apšviesti, o jų kokybė ideali, nors vasarą karštis siekia 50 laipsnių? Kad šalies pietvakariuose kiekvieną vasarą du mėnesius lyja musoniniai lietūs?

Bet visa tai nublanks prieš žmones. Jei su vietiniu pasikalbėsite maždaug dešimtį minučių, labai gali būti, kad būsite pakviesti į namus – arbatos. Nueikite. Ir po to kitiems pasakosite, vis kartodami: „Neįtikėtina…“

Omano konsulato Lietuvoje nuotraukos
A. Paltarokas- asmeninio archyvo nuotraukos

Jums gali patikti