Naujienų portalas

M. Palaikytė: Natūralus grožis – naujųjų laikų siekiamybė

„Jau kurį laiką mūsų realybės bei grožio supratimas yra labai priklausomas nuo to, ką matome medijose ir socialiniuose tinkluose. Ilgą laiką stengėmės sukurti tobulesnius save tobulesniame pasaulyje. Bet tas kontrastas tarp realybės ir susikurto varianto buvo per didelis“, – teigia žinoma mados tendencijų analitikė Marija Palaikytė, ir pabrėžia, kad kompiuteriniais filtrais nušlifuota kasdienybė bei sintetinis grožis – jau praeityje.

„Džiugu tai, kad žmonės prigimtinai vertina natūralų grožį, o taip pat harmoningą visumą tarp vidaus ir išorės. Būtent natūralus grožis – tas, kuris tarsi sklinda iš vidaus, yra naujųjų laikų siekiamybė. Neabejoju, kad prigimtinis gebėjimas įvertinti tikrą grožį, natūralumą ir savitumą turėtų būti ateities vizija“, – įsitikinusi M.Palaikytė.

Jos teigimu, būtent įvairovėtampa naujosios estetikos moto. „Mes jau mokomės, kad grožis yra įvairių dydžių ir neturi amžiaus ribų. Kiekvienas žmogus yra tobulas ir tai, kas anksčiau buvo laikyta trūkumais, gali būti savitumo bruožai šiomis dienomis“, – mintimis dalijasi pašnekovė.

Kartu ji priduria tikinti protingo grožio samprata: „Gerbiu pusiausvyrą, kai žmogui pavyksta atrasti harmoniją tarp vidaus ir išorės. Pabrėžti individualų savitumą ir subtiliai akcentuoti prigimtinių išorinių savybių grožį.“

M.Palaikytė taip pat prabrėžia, kad grožis neturi būti matomas tik paviršiuje ar slepiamas tik viduje. „Tam, kad niekada negirdėtume: „kokia ji graži, bet…“ – harmoningai asmenybei ypač svarbu investuoti į savo patirtis ir žinias“, – tokios nuomonės laikosi mados tendencijų prognozuotoja.

Grožio revoliucija

Esminiai grožio puoselėjimo principai nekinta šimtmečius – veido odą būtina kruopščiai valyti, tinkamai drėkinti ir maitinti, o kartu ir saugoti nuo kenksmingo išorės pavojaus – saulės bei šalčio bučinių. Priežiūros priemones, kaip ir procedūras, svarbu pasirinkti pagal odos tipą bei, žinoma, amžių.

Visgi šiomis dienomis, kai toks įtemptas gyvenimo ritmas, norisi ieškoti ir patogesnių, ir efektyvesnių grožio priemonių, veikiančių čia ir dabar. Grožio revoliucija šiandien suteikia daug daugiau galimybių pabrėžti natūralumą, pritaikant priemones, kilusias iš gamtos.

Jums gali patikti