Naujienų portalas

Medelius sodinti – prasminga ir smagu! Simboliniai sodinimai įgauna populiarumą.

Sakoma, kad žmogus savo gyvenimą praleido prasmingai, jei užaugino vaiką, pastatė namą ir pasodino medį. Daugelis mūsų ateityje pastatys dar ne vieną namą ir užaugins ne vieną vaiką. Tačiau ar visi jau galime pasigirti, jog sodinome medžius? Anksčiau Lietuvoje medžiai buvo sodinami gimus vaikams, per krikštynas, svarbesnėms datoms paminėti ir įprasminti.

Žinutė ateities kartoms

Originali iniciatyva “Šimtmečių girios” gimė prieš porą metų. Įvairiuose į iniciatyvą atsiliepusių ir pačių žmonių surengtuose sodinimuose jau sudalyvavo tūkstančiai žmonių Lietuvoje ir net užsienyje. Medelių sodinimo vietos fiksuojamos ir pažymimos iniciatyvos simboliu specialiame interaktyviame žemėlapyje. Paspaudus sodinimo vietos simbolį galima matyti nuotrauką, kuri tampa tarsi “atvirute” virtualioje erdvėje ateities kartoms.

Pirmoji “Roko giraitė” Lietuvoje

 Šiemet vasarą “Rokmergės” festivalyje gimė pirmoji “Roko giraitė” Lietuvoje, kur asmeniškai po medelį sodino garsūs šalies muzikantai ir jų draugai. Savo vardiniais medeliais džiaugiasi Raminta Naujanytė-Bjelle, „BIX“ lyderis Saulių Urbonavičius Samas, Tomas Krivickas, “Makchu Pikchu“ narys Gediminas Andriškevičius ir daugelis kitų. Medis nuo senų laikų daugeliui yra gyvybės ir amžinybės simbolis. Būtent todėl pasodinti po medį buvo kviečiamos ir Lietuvos muzikos garsenybės.

 Atvira iniciatyva – gali prisjungti kievienas

“Tęsdami ankstesnių metų darbus pavasarį pradėjome sodinti medelius „Decathlon šeimų savaitgalio” šventėje viename iš Vilniaus parkų. Buvo labai smagu ir gražu kai šeimos su savo mažyliais rūpestingai sodino gležnus medelius. Pernai esame pasodinę “Vanago kelio” sibolinę alėją prie vieno iš vadaviečių – bunkerių, tad šiemet tęsdami tradiciją, pradėjome sodinti “Partizanų alėją” prie legendinio partizano J. Jakavonio – Tigro sodybos. Mes visada džiaugiamės veikliais žmonėmis ir esame atviri inciatyvoms. Kartu galime džiaugtis simboliniais ir gražiais medelių, giraičių, miškų ar alėjų sodinimais. Planuojame kitas sodinimo akcijas ir dėkojame visiems geros valios žmonėms kurie prisideda”- linksmai pasakoja iniciatyvos autoriai.

Lietuva tarsi giria, kur visad atgimsta

“Per amžius girios atlaiko stipriausias vėtras ir toliau auga. Nors pavieniai medžiai krenta, giria – gyvuoja. Lietuva – kaip ta giria, per šimtmečius išgyvenusi tiek daug audrų, išliko ir atsitiesė Lietuvos žmonių ir jų vienybės dėka. Kartu mes galime nuveikti didžiausius darbus. Kartu mes galime viską! Nes mes – girios, nes mūsų rankose – Lietuva!”- skelbiama “Šimmečių girios” puslapyje.

Medelių sodinami pavasrį, vasarą ir rudenį

Simbolinis medelių sodinimas visada išlieka aktualaus. “Šimtmečių girių” idėja skatina daryti gerus darbus, vienybę ir įkvepia kitus savo ateičiai neabejingus žmones, bendruomenes. Pagrindiniai medžių sodinimai vyksta pavasariais ar rudenį. Dabar, įrudenėjus, spygliuočiai sodinami susiformavus pumpurams ir sumedėjus stiebeliams, o lapuočiai – pradėjus kristi lapams.

www.100giriu.lt

Jums gali patikti