Naujienų portalas

Omanas atsiveria vis labiau, nuo šiol leis užsieniečiams pirkti nekilnojamąjį turtą

Omano Sultonatas pradėjo naują programą, orientuotą į nacionalinės ekonomikos plėtrą ir užsienio investicijų skatinimą: nuo šiol Omane gyvenantiems asmenims, atstovaujantiems į šalį investavusias organizacijas, bus leidžiama įsigyti nekilnojamojo turto.

Užsienio investuotojai galės pretenduoti į vadinamąsias Pirmosios klasės nuolatinio gyventojo korteles. Jas bus galima gauti Omane įsigijo nekilnojamojo turto už ne mažiau kaip 500 tūkst. rialų (1,2 mln. eurų) ir pateikus atitinkamą pažymą iš sandorius registruojančios agentūros.

Nustatyta ir žemesnė kartelė – 250 tūkst. rialų (600 tūkst. eurų). Tiek arba daugiau už nekilnojamąjį turtą Omane sumokėjęs užsienietis galės pretenduoti į Antrosios klasės nuolatinio gyventojo kortelę.

Pirmosios klasės kortelių savininkai turės teisę įsigyti trijų tipų nekilnojamąjį turtą: gyvenamuosius būstus, komercines patalpas ir pramoninės paskirties objektus. Be to, investuotojams leidžiama savo turtą perleisti kitiems asmenims.

Tiesa, kai kuriuose Omano regionuose ne piliečiams nekilnojamasis turtas nebus parduodamas. Apribojimai taip pat bus taikomi teritorijose šalia karališkosios šeimos rūmų, karinių dalinių ir kitų strategiškai svarbių objektų. Taip pat nebus galima pirkti didelės istorinės vertės pastatų bei kai kurių su žemės ūkiu susijusių objektų. Investicijoms atvirų žemės ūkio objektų sąrašus patvirtins regionų valdžia, dalis jų bus įtraukti į vadinamuosius Integruotus turizmo kompleksus.

Užsieniečiams, norintiems Omane pirkti nekilnojamojo turto, terminas pateikti paraiškas pratęstas iki 2022 metų rugsėjo 8 dienos.

Omano vyriausybė tikisi, kad naujos galimybės skatins nekilnojamojo turto rinkos ir ekonomikos apskirtai plėtrą.

Iki šiol užsieniečiams buvo leidžiama įsigyti būstus arba biurus, bet tik sostinėje Maskate.

Pranešimas: Omano sultonato garbė konusulatas Lietuvoje

Jums gali patikti