Naujienų portalas

Pasakiška Joninių naktis Burbiškio dvare

Burbiškio dvaras – vienas tų Lietuvos dvarų, kuris drąsiai gali pasigirti išskirtiniais, tik specialiai šiam dvarui kuriamais renginiais, pulsuojančiais skonio, estetikos, prabangos ir meno sinteze. Kruopščiai kūrybinės komandos apgalvotas vakaro turinys, kiekviena smulkiausia detalė leidžia pasijusti svečiams ypatingos šventės dalyviais, šventės, kuriamos tik jiems.  

Burbiškio dvarą galima taip pat vadinti vienu tų Lietuvos dvarų, į kurį norisi sugrįžti. Elegantiška nuotaika plevenanti ore atvykusius pakviečia pamiršti kasdieninę rutiną ir leistis į aristokratiškų malonumų kelionę, kurią dvaro šeimininkai kiekvieną kartą pasistengia sukurti originalią, vienintelę ir nepaliekančią abejingų.

Aristokratiška Joninių pasaka

Minint trumpiausią vasaros naktį Burbiškio dvare buvo sukurta Joninių pasaka. Dvaro šeimininkė Orinta Eivaitė kartu su komanda birželio 23 dieną pakvietė bičiulius į elegancija, tradicija ir energija pulsuojantį vakarą, kurio dalyviai patys tapo magiškos Joninių pasakos Burbiškio dvare veikėjais ir liudininkais. „Esu laiminga kiekvieną kartą, kai galiu savo bičiulius ir svečius pakviesti į specialiai jiems kurtą šventę, vienintelę ir nepakartojamą. Esu laiminga matydama jų šypsenas, juoką ir magišką atsipalaidavimą“, – kalbėjo Orinta Eivaitė.

Joninių žygis paparčio žiedo beieškant

Vakaras prasidėjo istorijos entuziasto Alko Paltaroko organizuotu 10 km žygiu po Burbiškio dvaro apylinkes, kurio nenuėjus buvo sakoma, kad vakarienės nebus. Greitas tempas, vienas už kitą įspūdingesni besikeičiantys gamtos peizažai, nuotaikingi Alko Paltaroko pasakojimai trumpomis poilsio minutėmis suteikė daug įspūdžių ir malonaus sportinio nuovargio svečiams, kurių dvare laukė virtuvės šefo Šarūno Marčiulaičio trijų patiekalų vakarienė, lietuvių liaudies dainos, atliekamos dainininkės Agnės Sabulytės, viktorina, vainikų pynimai, Joninių laužas, maudynės Anykštos upėje ir kiti malonumai. „Ačiū žygeiviams už ištvermę: juk sunku yra smagu. Ačiū dvaro personalui už kulinarinius šedevrus. Nuostabus formatas. Kartosime“, – entuziastingai pasitinkant Joninių naktį kalbėjo Alkas Paltarokas.

Pačios geriausios Joninės

“Tik pamačius Facebook paskyroje šį renginį iškart nusprendžiau, kad Jonines švęsiu būtent čia -Burbiškio dvare. Norėjau aplankyti tapetuotus kambarius, apžiūrėti kaip jie ten laikosi, nes tai vienintelis Lietuvoje dvaras, kuris istoriškai buvo išklijuotas tapetais ir restauruojant ieškojome pačių artimiausių atitikmenų. Bet ne apie tapetus norėjau papasakoti, o apie tai, kad Joninės čia buvo nuostabios”, – įspūdžiais po Joninių nakties savo Facebook paskyroje dalinosi salono “Retroforma” įkūrėja Lina Kalinauskaitė. Moteris rekomendavo apsilankyti dvare, kuriame pasak jos šeimininkė kuria pasaką ir kiekvienas galime prisidėti prie dvaro klestėjimo.

Ne dėl žalio vyno – dėl žalio žolyno

Joninių pasakos švęsti atvyko kino režisierius Gintautas Smilga, stilistė Olga Wiseman su šeima, kelionių centro “Megaturas” įkūrėja Daiva Breivė su vaikais, prevencinės japonų medicinos ekspertė Erika Stankevičiūtė ir daugelis kitų.

Dainininkės Agnės Sabulytės originalios lietuvių liaudies dainų interpretacijos tapo žaviais vakarienės muzikiniais inkliuzais, o žolynų dalinimas svečiams dainai skambant – tarsi mažu spektakliu, kurio burtuose dalyvavo visi.

Išskirtinė dvaro kultūra

Istorijos entuziastas žaismingos viktorinos metu vakaro svečius pakvietė šiek tiek susipažinti su dvaro ir jo apylinkių istorija užduodamas keletą klausimų. Vėliau moterys su Agne Sabulyte dainuodamos pynė vainikus, o vyrai ir vaikai dalyvavo abejingų nepaliekančiame virvės traukime. Vakarą vainikavo laužas ant Anykštos upės kranto, uždegtas su dainomis, palydėtas vainikų paleidimu į upę ir dainininkės Agnės Sabulytės improvizuotu dainos šokiu vandeny.

“Nepamirštami vakarai Burbiškio dvare – tai dalelė mūsų nuostabios Lietuvos, kurią kuriame kiekvienas iš mūsų. Dėkinga šeimininkams galėdama čia sugrįžti ir su malonumu dalintis naujomis savo kūrybinėmis idėjomis”, – pasakojo Agnė Sabulytė.

Joninių naktis Burbiškio dvare – dar viena sukurta magiška pasaka įkvepiančios, drąsios ir veržlios verslininkės Orintos Eivaitės, tampančios pavyzdžiu kitiems, norintiems kelti dvarų kultūrą Lietuvoje.

Jums gali patikti