Naujienų portalas

Sporto treneris Paulius Ratkevičius: geriausia motyvacija – rezultatas!

Nuo naujųjų metų daugelis žmonių užsibrėžia sau tikslus ir vienas iš populiaresnių yra imtis sveikesnio gyvenimo būdo. Tai galima pastebėti sporto klubuose, kur ypač pagausėja lankytojų. Žinomas žvaigždžių fitneso treneris Paulius Ratkevičius dalinasi įžvalgomis ir džiaugiasi gera naujųjų metų pradžia.

Kaip rasti savyje motyvacijos ir jėgų pradėti ar sugrįžti į sportą nuo naujųjų metų?

Didžiausia motyvacija yra tai, kad švenčių metu priaugti keli kilogramai gali tirpte ištirpti vos per porą savaičių! Be abejo tam reikia susidėlioti mitybos bei sporto rėžimą, kuris nebūtinai turi būti labai griežtas, tačiau jeigu tam reikalui rasite dar ir kompaniją, siekti tikslo bus kur kas lengviau!. Pakvieskite draugą ne puodeliui kavos, o treniruotei – gerai praleisite laiką, o bičiulis jums tikrai padėkos, taip pat ir pats būsite naudingai praleidęs laiką. Nereikia laikytis griežtų dietų ar penkis kartus per savaitę minti sporto klubo slenksčio, tiesiog šiek tiek pamažinkite maisto porcijas, porą kartų savaitėje pasportuokite, o po poros savaičių pamatę pirmuosius rezultatus būsite nesustabdomi! Geriausia motyvacija – rezultatas!

Ar geriau pradėti namuose ar tiesiai į sporto klubą? 

Tinka abu variantai. Sportuojant namuose sugaišite žymiai mažiau laiko, nei sporto salėje, nes nereikia važiuoti, ruoštis ir t.t. Tačiau sportui namuose reikia daugiau nusiteikimo bei valios pastangų, nes net ir draugo skambutis gali jus atitraukti nuo sporto ir jau po 15 minučių pokalbio, net nepastebite kaip esate įsitaisęs ant sofos ir neketinate baigti pokalbio. Na, o sporto salėje yra kur kas lengviau, nes vien aplinka įpareigoja sportuoti, tačiau joje taip pat reikia motyvacijos atsispirti pašnekesiams su pašnekovais. Sportas namuose netiks tik tokiu atveju, jei siekiate profesionalių rezultatų, nes dažniausiai tam reikia specialaus inventoriaus tikslui pasiekti, tačiau jei nesiekiate profesionalių rezultatų tiek sportas namuose, tiek sporto salėje efektyvumu skiriasi nedaug.

Kaip mityba, gyvenimo ritmas ir kiti dalykai, kai nusprendei imtis aktyvaus sporto?

Mityba yra ypatingai reikšminga mūsų išvaizdai bei savijautai, tačiau ją, kaip didžiausią naudą išskirčiau- svorį metantiems. Jeigu norėdami atsikratyti nereikalingų kilogramų pradėsite sportuoti, tiesiog privalote žiūrėti, ką ir kokiais kiekiais dedate į burną, nes kitu atveju išsvajotų rezultatų galite ir nepamatyti. Nesuderintus sporto su mityba, dailėjantis kūnas ir toliau slėpsis po giliu riebaliniu sluoksniu, kuris nemažės dėl to, jog nebus bent šiokio tokio kalorijų deficito. Kalorijų deficitas yra tuomet, kai sudeginate daugiau kalorijų, nei suvalgote, tuomet organizmas pradeda deginti susikaupusius papildomus riebalus. Aš apskritai labai akcentuočiau režimo naudą, nes tai yra disciplinuotumo požymis, kuris labai padeda gyvenime siekiant užsibrėžtų tikslų.

Ar teisybė, jog raumenys “turi atmintį”?

Taip, tai yra tiesa. Net jei ir nesportavote metus, o prieš tai, dėl tinkamo režimo atrodėte kur kas geriau, visa tai galite susigrąžinti žymiai greičiau, nei žmogus, kuris niekada to nėra daręs. Tad nenusiminkite tie, kurie su nostalgija prisimena dailesnes savo kūno formas! Jums tereikia grįžti ir tęsti tai ką kadaise buvote pradėję.

Ko palinkėtumei Lietuvos žmonėms 2020 metais?

Palinkėsiu būti laimingiems, sąmoningiems ir sveikiems. Manau esant šiems trim dalykams, viskas yra pasiekiama. Dažnai apie tai pamirštame, nes sukamės savo rutinoje ir neturime laiko nė pagalvoti ar esame laimingi savo darbe, gyvenime, ar mus supantys žmonės teikia mums laimę ir yra nuoširdūs. Tad mano palinkėjimas ir būtų, jog pradėtumėte siekti vidinės pilnatvės ir laimės! Ir be abejo daug šypsokitės, nes šypsena gydo!

Jums gali patikti