Naujienų portalas

Tarptautinę vaikų gynimo dieną dėmesys vaikams

Kalendorinė vasara prasideda minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Tai simboliškas priminimas šalia sudėtingų pasaulinių realijų saugoti ir gerbti vaikų teises, puoselėti jų harmoningą augimą, padėti jiems prisiderinti prie pasikeitusių aplinkybių.

Pirmą kartą Tarptautinė vaikų gynimo diena buvo paminėta 1950-ais metais, įsteigta 1949-aisiais Tarptautinės moterų federacijos iniciatyva.

Šiuo metu pasaulyje ir Lietuvoje veikia bei kuriasi įvairios tarptautinės asociacijos, fondai, iniciatyvos, saugančios vaikus, besirūpinančios jų užimtumu, teisėmis, geresniu rytojumi.

Vaikams reikia švelnumo ir apkabinimo

Amerikos lietuvė, paramos ir labdaros fondo “Mamų Unija” valdybos narė, projekto “Būkime kartu prie stalo” viena iniciatorių, įvairių Lietuvoje vaikų globos namų ar dienos centrų globėja Birutė Vizgirda,  pasakojo, kad yra kelios kategorijos vaikų, su kuriais susidūrė savo veikloje Lietuvoje: “Tai yra tie, kurie nuo pat gimimo auga prieglaudos namuose, tie, kurie palikti “laikinai”, kol tėvai įsikurs svetur, ir tie, kurie apleisti tėvų visam laikui! Patyriau, kad visose minėtose kategorijose yra trūkumas dėmesio, meilės, supratimo ir kantrybės išklausyti jų lūkesčių, svajonių! Jiems reikia švelnumo ir apkabinimo. Jie yra maži ar dideli žmogiukai, kurie mums nuoširdžiai rūpi“, – dalinosi savo patirtimi su globos namų vaikais Birutė Vizgirda, sakydama, kad geriausias atpildas už visa tai, ką padarai yra vaiko šiltas apkabinimas po praleisto laiko, jam skirto dėmesio.

Paramos ir labadaros fondo Mamų Unija projektas Vienos kėdės istorija
Paramos ir labadaros fondo Mamų Unija projektas Vienos kėdės istorija

Nauji įvaizdžiai – dovana globos namų auklėtiniams

Jau tradiciškai grožio salono „Greenas“ komanda prieš kiekvieną birželio 1-ąją apkerpa ir sušukuoja vaikų globos namų auklėtinius. „Norisi bent maža dalele prisidėti prie vaikų pasaulio gerovės kūrimo, kad mažos mergaitės ir berniukai galėtų pažaisti svajonių personažus ir pasijusti kaip pasakoje, norisi parodyti jiems dėmesį, geranoriškumą, nuoširdų bendravimą“, – kalbėjo stilistė Olga Wiseman, paskutinį pavasario savaitgalį kūrusi įvairius įvaizdžius „Vaikų ir paauglių socialinio centro“ globos namų auklėtiniams.

Ar žino vaikai savo teises ir pareigas?

Kiekvienais metais organizuojantys Tarptautinės vaikų gynimo šventės minėjimą savo auklėtiniams „Vaikų ir paauglių socialinio centro“ jaunimo namų vadovė Saulė Butkevičiūtė teigė, jog tuo stengiamasi parodyti vaikams, kad jie svarbūs, kad jais rūpinamasi, kad jie yra mylimi. „Saugome juos 24 valandas per parą ir net labiau nei savus, nes jie yra svetimi. Teises jie žino geriau negu pareigas, dažniau apie pareigas reikia priminti“, – dalinosi mintimis apie globojamų vaikų kasdienybę Saulė Butkevičiūtė.

Leiskime vaikams būti vaikais

Sarani Vilionytė su dukterėčia
Sarani Vilionytė su dukterėčia

“Vienas iš svarbių elementų, suteikiantis vaikams saugumą ir gerbūvį – tai supratimas, kad vaikai nėra suaugę, – neturėtume tikėtis suaugusiųjų dalykų iš vaikų. Jie yra vaikai! Jie turi visiškai kitokią viziją, kitokią perspektyvą. Leiskime vaikams likti vaikais, nes jie daugiau niekada nebebus jais. Vaikai turi savo viziją, supratimą, savo kelius. Pabandykime juos suprasti, pajausti vaiko unikalumą, jo viziją, su kokia dovana vaikas atėjo į šį pasaulį. Vaikai įneša šviežumo į pasaulį. Vaikai yra nauji sąmonės žiedai. Vaikai yra švieži dieviškumo ženklai į gyvenimą”, – dalinosi mintimis apie vaikus, jų psichologiją meditacijos centro ir leidyklos „Meilės kelias“ įkūrėja ir vadovė Danutė Sarani Vilionytė, linkėdama suaugusiems išlikti pagarbiais vaikų atžvilgiu ir ne tik birželio 1-ąją, bet ir kiekvieną kitą dieną prisiminti mus supančius ar užmirštus vaikus.

Jums gali patikti