Naujienų portalas

Trys kvapnios dovanų idėjos šventiniam laikotarpiui

Šventinis periodas ne už kalnų, kartu šiuo laikotarpiu tenka gerokai pasukti galvą kokiomis dovanomis teks lepinti namiškius. Kaip nustebinti savo antrą pusę ir kokiais įmantriais ar sumaniais pirkiniais galime pamaloninti draugus ar artimuosius – naudingus ir išmoningus patarimus atskleidžia kvapų ekspertė ir „Provanso kvapai“ įkūrėja Erika Daugėlaitė.

„Pastebiu, kad pastaraisiais metais dovanų krepšelis buvo ganėtinai stipriai išaugęs, labai tikėtina, kad šiais metais Kalėdų senelis dosnumu gali ir nepasižymėti, kad ir kiek gerų darbų būtume atlikę, tačiau įspūdingos ir stebinančios dovanos ne visada gali būti matuojamos pinigine išraiška. Išskirtinę dovaną už patrauklią kainą susijusią su teigiamomis emocijomis galime kurti patys arba atiduoti ją sukurti profesionalams “, – teigia kvapų ekspertė.

Dovana Nr. 1: šventinis namų kvapas

Artėja labai gražios, kupinos santarvės ir harmonijos šventės. Kvapų pasaulyje Kalėdos asocijuojasi su spygliuočių, citrusinių vaisių ir aštrių prieskonių natomis. Įvairiuose istoriniuose šaltiniuose apie Kalėdinių kvapų ypatumus randama labai mažai. Dažnai tai būna šventinių patiekalų ar pyragų užuominos perkeltos į namų ar viešąsias erdves, kur kvapas tvyrantis ore sukelia iš karto asociatyvų pojūtį šventėms, gerai nuotaikai ir pilnaverčiam natūraliam džiūgavimui. „Gvazdikėlių ir kardamonų aliejai primena karštą vyną ragaujamą Kalėdinėse mugėse, užuodžiant apelsinų kvapą – mintyse iškyla kalėdinių pyragų kepiniai, mandarinų kvapas – nukelia mus į vaikystę. Šventinį kvapas kuriamas labai paprastai, mus tereikia gerų, organinių, kokybiškų eterinių aliejų, distiliuoto vandens ir šiek tiek alkoholio. Sumaišius kvapus pagal savo vidinę būseną gausime nepakartojamą šventinį aromatą, kuris mus džiugins  visą šventinį periodą“, – tikina Erika.

Dovana Nr. 2: sukurtas asmeninis aliejus kūnui

Renkant dovaną galime pasitelkti nemažai instrumentų, kurie mums nekainuoja įspūdingų sumų. Kūrybingumas ir inovatyvumas gali būti vienas iš kertinių dovanos akcentų. Vienas iš patarimų būtų sukurti asmeninį aliejų. „Pabandykite sumaišyti Kalėdinį kūno aliejų, į kurį galite sudėti sielos viduje slypinčius savo jausmus ir emocijas. Galima rinktis saldžiųjų apelsinų aliejų – nešančių džiaugsmą, kardamonų – stimuliuojančių vidinę šilumą ir aistrą, tikrųjų levandų – ramybę ir atsipalaidavimą, mairūnų – taiką ir harmoniją namuose. Be abejonės, tokią stebuklingą dovaną galime pateikti taipogi saldžiai – sukurkite išskirtinį šventinį grojaraštį, pagalvokite kaip galėsite individualiai kurtu aliejumi palepinti artimo žmogaus kūną“ ,– šypsosi Erika.

Dovana Nr. 3: išrinkti kvepalai antrai pusei

Sakoma, kad kvepalus galima dovanoti, tik labai artimam žmogui, kurį labai gerai žinome ir pažįstame. Kvepalų sostinės Graso nosys teigia, kad paprastai vyriškosios pusės giminės atstovams patinka greipfrutų, citrinų ir kitų citrusinių vaisių natos pagardintos su žemiškomis apatinėmis kiparisų, vetiverijų ar atlasinių kedrų kvapais. „Jei pridėsime žiupsnelį aštroko prieskonio, tokio kaip cinamonas ar kardamonas – kvapas įgaus pakylėto šventiškumo ir džiugesio“ ,– tikina Erika. „Su moterimis yra kiek sudėtingiau. Pastebiu, kad labai dažnai moterys renkasi vyriškus arba intensyvių, duslių, žemiškų natų kvepalus, o kita kategorija, atvirkščiai, ieško lengvo, plazdenančio ir gaivaus gėlinio jazminų, rožių ar apelsinų žiedų aromato. Intensyvų, sunkesnį, ilgiau išsilaikantį kvapą turi: pačiulių, bazilikų, škotiškų pušų, juodųjų pipirų, bosvelijų ar sibirinių kėnių aliejai. Jeigu tiksliai žinote kokių natų gurmanė yra Jūsų antra pusė, pabandykite paeksperimentuoti ir išrinkti jai labiausiai tinkantį žavingą kvapą. Taip pat labai dažnai girdžiu, kad moteris turi kvepėti tokiu kvapu, kurį jai išrinko jos vyras“, – sako „Provanso kvapai“ įkūrėja.

Renkant dovanas kitiems pagalvokite ir apie save, koks šventinis kvapas kurtų Jūsų namų jaukumą, lepintų kūną ar leistų atsipalaiduoti mintims. Kvapas gali suteikti harmoningesnį gyvenimą su savimi ir artimaisiais. Kartu su atsiradusia vidine ramybe, galime kurti gražų pasaulį, kuriame gyvena meilė, darna ir laimė.

 

 

Jums gali patikti