Naujienų portalas

Verslininkas Andrius Kupstaitis: “Kalėdos – tai metas, kai tarsi norime būti geresni, atleisti, atsiprašyti, būti dosnesni, svetingesni, kai norisi dalintis”.

Iškritus pirmam sniegui Kalėdų laukimo nuotaika užplūsta daugelį. Apie Kalėdas, įkvepiančią muziką, apie tai, kuo paskutinį metų ketvirtį “Google” paieškų sistemoje labiausiai domėjosi lietuviai ir amerikiečiai kalbamės su lietuvių verslininku, “Google” reklamos Amerikoje specialistu Andriumi Kupstaičiu.

Kas Jums yra Kalėdos?

Kalėdos man asocijuojasi su romantika, kai žemė pasidengia sniegu, miške įsitvyro mistiškas vėjo švilpimas, sniegas girgžda po kojomis, kai žmonės kažkur skuba: vieni pas gimines, artimuosius, kiti – su draugais. Tai metas, kai tarsi norime būti geresni, atleisti, atsiprašyti, būti dosnesni, svetingesni, kai norisi dalintis. Taip pat, kai visi filmai, kalėdinė muzika užuoda pasakos toną.

Ar Jūsų namuose jau pasakos atmosfera?

Taip. Šiais metais norėjosi dalelę to Kalėdų stebuklo sukurti savo aplinkoje. Žinoma, eglutės papuošimas nėra vienintelis esminis Kalėdų momentas. Manau nemažai žmonių pamiršta, kad Kalėdos yra Jėzaus Kristaus gimimas, kuris pasiaukojo ir buvo nukryžiuotas už mūsų nuodėmes, prisipažinsiu, ir aš kartais tai pamirštu. Nors ne visi tikime šiais dalykais, kaip Jeremy Clarkson’as pasakė, tai netrukdo mums būti geresniais.

Koks paskutinis 2020 metų ketvirtinis Amerikos “Google” paieškų sistemoje?

“Google” paieškoje 2020 metų paskutinis ketvirtis atrodo pakankamai įdomiai. Amerikoje dominuoja paieškos apie 2020 metų rinkimus, koronavirusą, Padėkos dieną, kaip instaliuoti “Zoom” programėlę, nedarbo lygį. Žmonės domisi apie naujai iširnktą Amerikos prezidentą Joe Biden’a, kur įsigyti “Xbox” žaidimų, konsolės valdiklių. Dėmesio centre taip pat: koronaviruso simptomai, realaus laiko pasaulinė statistika “Worldometer”, krepšininkas Kobe Bryant’as.

Kuo labiausiai pastaraisiais mėnesiais domisi lietuviai “Google” paieškų sistemoje?

Lietuvoje taip pat dominuoja paieškos apie koronavirusą, serialo “Parduotas gyvenimas” serijų. Lietuviai domisi orų prognozėmis “orai rytoj”, mokyklų mokymosi valdymo sistema “Google classroom” bei 2020 metų rinkimais. Populiari kaip ir Amerikoje išlieka “Zoom” programa. Į labiausiai ieškomų frazių sąrašą patenka “esveikata” ir “sam”. Žmonės ieško telefono žaidimo: “Coin master” bei mokymo sistemos “Eduka”.

Kokia muzika Jus įkvepia?

Šiuo metu daug klausausi klasikinės muzikos. Jei operos negalime klausytis operos teatre, ja galime domėtis namuose. Labai mėgstu klausytis atliekamų Asmik Grigorian operų arijų.

Ką palinkėtumėte advento laikotarpyje žmonėms?

Pamėginti tapti šiek tiek geresniais.

Foto: Matas Vaišnoras

 

Kaip eglutė atkeliavo į Andriaus namus

Jums gali patikti