Naujienų portalas

Vilniečiai mėgaujasi jogos praktika gryname ore

Visą mėnesį sostinėje vyksta jogos praktikos atvirame ore. Jau birželio 21 dieną Vilniuje, Rotušės aikštėje, bus švenčiama Tarptautinė Jogos Diena, kurią organizuoja Indijos konsulatas Lietuvoje. Šiai šventei sparčiai artėjant kalbiname Jogos ambasadorių Lietuvoje, M. R. Y. mokytoją Gintautą Šiupšinską.

Joga tampa vis populiaresnė visame pasaulyje, kas tam turi įtakos?

Šiuolaikiniame pasaulyje žmogus nebespėja adaptuotis prie besikeičiančių įvairiausių socialinių bei gamtinių pokyčių, todėl jam aktuali universali psicho-fiziologinė sistema arba praktika, padedanti suvokti esantį pasaulį ir gyventi jame darnoje. Būten joga ir apima kūną, protą ir dvasios aspektus. Klasikinės jogos praktikos išsaugojo ir ištobulino visus tam reikalingus praktikos instrumentus,tokius kaip asanos (ypatingos kūno padėtys), pranajama (kvėpavimo reguliavimas) ir meditacija (dėmesys ir ilgalaikė koncentracija).

Jei žmogus niekada nėra praktikavęs jogos, kokius esminius dalykus jis turėtų žinoti, nuo ko pradėti?

Visų pirma, reikia subrandinti tikrą savęs pažinimo norą ir tinkamą ketinimą. Reikia suprasti, kad jogos paskirtis ir praktika – nėra vien kūno „treniruotė”. Jogos praktikoje labai svarbu patyręs klasikinės jogos mokytojas. Reikia suprasti, kad jogos praktika yra netrumpalaikis procesas, reikalaujantis reguliarumo, kantrybės, valios ir užsispyrimo.

Prieš Tarptautines Jogos Dienas Bernardinų sode vyksta atviros jogos pamokos, kaip kilo ši idėja?

Norėjome, kad vilniečiai galėtų susipažinti ir nemokamai išbandyti jogos praktiką, ir tokiu būdu skatinti žmones labiau pažinti save patį.

Ar dažnai pasaulyje, kitose vakarų šalyse, entuziastai renkasi po atviru dangumi?

Labai natūralu praktikuoti jogą gryname ore, po atvirumi dangumi. Jogoje labai svarbu kvėpavimas, kuriam reikalingas tyras oras. Visuomet, jei yra galinybė pasirinkti, salė ar atviras dangus, rinkčiausi žydrą dangų (šypsosi). Pasaulyje tai labai populiari ir atvira forma, praktikuoti jogą miesto parkuose. Mes, Mai Ram Yoga, retrituose, kurie vyksta gamtoje, prie ežero, visuomet stengiamės, kiek Lietuvos orai leidžia, praktikuoti jogą po atvirumi dangumi.

Ką patartum miestiečiams, kad jie imtųsi šių treniruočių?

Joga visų pirma nereikalauja kažkokio specialaus pasirengimo, ji skirta įvairaus amžiaus žmonėms. Jei žmogus nori pažinti save ir tobulinti save, kaip mąstančią butybę, gyvenančią darnoje su savim ir aplinka, kviečiu praktikuoti Mai Ram Yogą.

Tarptautinės jogos dienos belaukiant, vilniečiai bei miesto svečiai taip pat kviečiami dalyvauti atviroje jogos praktikoje Bernardinų sode (už fontano), kuri vyks Birželio 17 d. 11.00 val. (sekmadienis).

Tarptautinės Jogos dienos programą birželio 21 d. rasite čia;

http://www.tarptautinejogosdiena.lt/assets/TJD-2018/TJD-programa-2018.pdf

Jums gali patikti