Naujienų portalas

Vilniuje beglobiai gyvūnai tapo kalėdinio filmuko herojais!

„Jų akyse atsispindi praeitis- badas, šaltis, žmogaus išdavystė. Ir laukimas, kad vieną dieną jie turės mylinčią šeimą“,- tokiais žodžiais prasideda vaizdo įrašas apie gyvūnus iš globos namų. Lietuvoje tūkstančiai gyvūnų neturi savo namų ir buvo išmesti tiesiog į gatvę savo buvusių šeimininkų. Jautri socialinė reklama žaibiškai plinta socialinėse erdvėse. Kartu ir žinomi šalies žmonės kviečia dabar padėti gyvūnų globos namams.

Idėja palaikė ir reklamoje nusifilmavo žinomas modelis Simonas Pham. Tai- jo pirmoji socialinė reklama. Simonas yra dirbęs su tokias žinomais prekių ženklais kaip  Esprit, Volkswagen, GQ, Bloomingdales, American Express, Puma, Adidas, Otto, Moschino ir kt.

Trūksta finansavimo

„Pati nedirbau gyvūnų globos namuose, bet esu priglaudusi dvi žmonių išmestas kates į lauką. Pagalvojau, kuo dar galiu padėti? Juk kiekvienas mūsų galime padėti beglobiams gyvūnams savaip, kas- finansiškai, kas darbu globos namuose, kas rengdami projektus. Gyvūnų globos namai negauna nei valstybės, nei Europos Sąjungos finansavimo, todėl jiems ypač svarbi žmonių pagalba visais įmanomai būdais.“- pasakoja socialinio vaizdo įrašo iniciatorė Aleksandra Vasilenko.

Augintinis iš globos namų

Reklamoje atkreipiamas visuomenės dėmesį į augintinius ir mūsų atsakomybę prieš juos. Juk gatvėse atsiranda vis daugiau paliktų naminių augintinių, o gyvūnų globos namai yra perpildyti. Taip atsitinka tik dėl žmonių neatsakingumo. „Negalima išmesti augintinių tiesiog į gatves, o norintiems turėti augintinių verta apsilankyti globos namuose, ten galima išsirinkti ne prastesnį augintinį nei pas veisėjus, o šis dar liks jums dėkingas visą gyvenimą ir teiks daug džiaugsmo bei meilės“,- pasakoja Aleksandra.

Žmonės į namus pasiima mažiau nei pusę gyvūnų

„Per metus iš gatvių į mūsų vienus gyvūnų globos namus patenka 300-400 augintinių. Trečdalis jų yra padovanojimi žmonėms, kiti lieka. Žmonės renkasi jaunesnius, gražesnius augintinius, o senesnių, neįgalių nenori pasiimti, dėl to prieglaudoje negali atsirasti daugiau naujų augintinių,“- apie problemą kalba „Lesė“ prieglaudos direktorė Vesta Auškalnienė.

Gyvūnų globos namai Lietvoje, kur galite kreiptis dėl gyvūnų:

Vilnius:  „SOS Gyvūnai“, „Gyvūnų Namai“, „Lesė“, „Beglobis“, „Makatukai“, „Naminukai“, „Rainiukas“, „Tautmilės prieglauda“, „Šlapia nosytė“, „Vyšnių sodas“

Kaunas: „Penkta Koja“, „Nuaras“, „Dryžuota laimė“, „Katino svajonė“

Klaipėda: „5 Pėdutės“, „Būk mano draugas“, „Linksmosios pėdutės“

Šiauliai: „Šiaulių letenėlė“, „Mūsų Gyvūnai“

Panevėžys: „Kaštonė“, „Panevėžio gyvūnų globos draugija“

Alytus: „Šansas“

Anykščiai: „Pūkuota svajonė“

Kėdainiai: „Pifas“

Marijampolė: „Mindraja“, „Marijampolės gyvūnų mylėtojų asociacija“

Mažeikiai: „Mažeikių gyvūnai“

Ukmergė: „Klajūnas“

Utena: „Utenos gyvūnų mylėtojų draugija“

Visaginas: „Visagino gyvūnų globos draugija“

Kalėdinis gyvūnų globos projektas

Jeigu ir Jūs neabejingi paliktiems augintiniams, pasidalinkite šiuo video! VšĮ „SOS gyvūnai“ Gyvūnų globos organizacija "LESĖ" VšĮ "Naminukai" VšĮ „Rainiukas“ Gyvūnų globos tarnyba "Nuaras" Vilniaus gyvūnų globos namai Gyvūnų globa | www.gyvunugloba.lt VšĮ „Makatukai“Mažoji LIZA VšĮ Penkta kojaLinksmosios pėdutės Šiaulių letenėlė Dryžuota laimė VšĮ "Katino svajonė" Gyvūnų gerovės tarnyba PIFAS VŠĮ Mindraja Gyvybės stotelė Ukmergės Gyvūnų globos namai "Klajūnas" Šlapia nosytė Tautmilės Prieglaudėlė VšĮ "Miesto katė" Keturkojis draugasGyvūnėliai liks Jums dėkingi! 🙂

Posted by Kalėdinis gyvūnų globos projektas on 2018 m. gruodžio 22 d., šeštadienis

 

 

Jums gali patikti