Naujienų portalas

Žiemos pramogos Lietuvoje: viena po kitos atsidaro slidinėjimo trasos!

Žiemos pramogos Lietuvoje: viena po kitos atsidaro slidinėjimo trasos!

Lietuvos geografinė padėtis gana sudėtinga: daug apsiniaukusių, lietingų, vėjuotų dienų, žiemos trumpos, nepastovios, dažni atodrėkiai, šlapdribos. Vis dėlto Lietuvos gyventojai mėgsta slidinėti, su vėjeliu leistis nuo kalnų. Žmonės didžiulę laiko dalį praleidžia uždarose patalpose, kuriose negauna pakankamai saulės spindulių. Patalpose kvėpuojame oru su deguonies stoka ir dulkių gausa, todėl pabūti gamtoje – tikra palaima. Žiemos sportas praskaidrins žiemos dienas ir suteiks energijos antplūdį. Pateikiame jums slidinėjimo trasas, kurios įsikūrusios visai šalia – Lietuvoje.

Druskininkai – žiemos pramogų kompleksas „Snow Arena“

,,Snow Arena“ tai – vienintelis visus metus veikiantis žiemos pramogų kompleksas Baltijos šalyse. Jau kelintus metus iš eilės „Snow Arena“ atsiduria geriausiuose pasaulio žiemos pramogų kompleksų penketukuose.

Joje įrengtos trys trasos pradedantiesiems ir profesionalams.

Uždara trasa: plotis 50 m, ilgis – daugiau kaip 460 m;

Pradedančiųjų trasa: plotis 70 m, ilgis – daugiau kaip 150 m.

Lauko trasa: plotis 40 m, ilgis – daugiau kaip 640 m.

Bendras trasų ilgis – daugiau kaip 1 100 m.

Kalnų aukštis – 66 m, nuolydis – iki 25 proc.

„Snow Arenoje“ veikia 2 uždaros kalnų slidinėjimo ir atviros lauko trasos. Arena yra moderni, padengta kokybišku sniegu, gaminamu be jokių cheminių ir bakterinių priedų. Įrengti saugūs ir patogūs šveicariški keltuvai, yra nuomos punktas, kuriame galima išsinuomoti slidinėjimui reikiamą įrangą bei aprangą.

Vilnius – Liepkalnio žiemos slidinėjimo trasos

Liepkalnyje žiemos sezono metu veikia 10 nuolat prižiūrimų ir tvarkomų trasų. Jos suskirstytos pagal sudėtingumo lygį, kad sau tinkamą maršrutą rastų kiekvienas: nuo pradinuko iki profesionalo ar veterano. Šiuo metu trasų veikimui nereikia sniego pūgų ar didžiulio šalčio. Kalne įrengta moderni sniego gaminimo sistema, kuri leidžia vos paspaudus šaltukui paruošti trasas ir atverti jas slidininkams. Liepkalnio snowpark’e paprastai būna apie 20 – 30 įvairaus sudėtingumo figūrų, šalia snowpark’o įrengtas tik jam skirtas bugelinis keltuvas. Taip pat šį sezoną bus paprasčiau ir pradedantiesiems bei vaikams, nes pradedančiųjų trasoje įrengtas patogus diržinis keltuvas. Slidinėjimo trasa jau atidaryta.

„Atsidarėme sausio 9 dieną – antrą kartą per šią žiemą. Kol kas bent savaitei į priekį oro sąlygos žadamos išties palankios. Labai tikimės, jog neužklups netikėtas lietus ir galėsime dirbti visą žiemą. Per ateinančią savaitę planuojame atidaryti visas trasas. Šiuo metu galima slidinėti ant 2-osios ir 3-osios trasos bei atidaryta 10-oji, pradedančiųjų trasa – „varlynukas“, – pasakojo „Liepkalnio“ atstovė Julija  Žukovskaitė.

Ignalina  – Lietuvos žiemos sporto centras

Ignalina nuo seno garsėja žiemos sporto varžybomis bei pramogomis, nes čia sniegas iškrenta anksčiausiai ir išsilaiko ilgiausiai. Lietuvos žiemos sporto centras įsikūręs Ignalinos miesto pakraštyje prie Žaliojo ežero. Nors centras specializuotas žiemos sportui, aktyviam poilsiui ir turizmui žiemą, tačiau dirba ir kviečia pailsėti ežero ir miškų tyloje ištisus metus.

Aktyviam poilsiui žiemą čia įrengtos ir veikia 4 kalnų slidinėjimo trasos su 4 pakėlėjais, su 2 sniego gaminimo sistemomis. Viena kalnų slidinėjimo trasa su pakėlėju skirta vaikams ir pradedantiesiems, viena varžybų vykdymui( kada nevyksta varžybos-mėgėjiškam slidinėjimui),dvi mėgėjiškam slidinėjimui. Slidinėjimo trasos ruošiamos su specialia mašina.

Žiemą veikia slidinėjimo inventoriaus nuomos punktas. Yra rusiška pirtis. Veikia kavinė – baras. Nakvynei siūlomas viešbutis, kotedžai. Kol kas vyksta pasiruošimo darbai trasos atsidarymui.

Birštono slidinėjimo centras

Tai vienas iš kurorto traukos objektų šalia veikiančių sanatorijų ir gydyklų. Miesto savivaldybės lėšomis įrengta kalnų slidinėjimo trasa pradėjo veikti 2002-2003 metų žiemą.

Slidinėjimo kalno šlaitai pakankamai statūs. Paruošiamos dviejų sudėtingumo lygių, 160 m ir 300 metrų ilgio trasos, naudojamas dirbtinis sniegas. Į 40-ties metrų ilgio viršukalnes slidininkai pakeliami slovakų firmos „Tatrapoma“ keltuvu. Vienu metu jis kelia 15 žmonių, per 1 valandą – 700 žmonių. Keltuvas išvysto iki 2,3 m/sek. greitį. Teikiamos instruktorių konsultacijos. Vaikams įrengtas rogučių kalnelis. Šalia trasos veikia slidžių ir kito inventoriaus nuomos punktas, lauko kavinė. Tamsiuoju paros metu trasos apšviečiamos.

Birštone rengiamas slidinėjimo trasos išplėtimo projektas. Ruošiamasi įrengti antrą keltuvą, papildomą trasą slidininkams ir snieglentininkams. Deja, šią žiemą slidinėjimo trasa neveiks.

Jonavos slidinėjimo centras

Slidinėjimo centras yra įrengtas ant vieno šlaito. Suformuotos keturios nusileidimo konfigūracijos: ilgoji trasa, kuri yra apie 200 metrų ilgio, snieglenčių trasa su akrobatinio slidinėjimo kliūtimis, greitojo nusileidimo trasa ir varlinukas. Planuojamas antrojo varlinuko įrengimas priešingame šlaite, pačiame Joninių slėnyje. Įrengtos sniego gaminimo patrankos. Jonavos slidinėjimo centre yra įrengtos 3 trasos: pirmoji tinkama greitajam nusileidimui, 2 pritaikyta snieglentinikams, turinti 5 figūras, ir trečioji, kurios ilgis apie 200m. Šiuo metu trasa dar neveikia.

Anykščiai – Laisvalaikio ir pramogų centras „Kalita“

Žiemą ant Kalitos kalno paruošiamas sniego parkas, įrengtas glaudžiai bendradarbiaujant su Lietuvos nacionaline slidinėjimo asociacija. Atskiras keltuvas, įvairios figūros, grynas oras ir žmogaus galimybių ribos. Čia paruošiamos 4 skirtingo sudėtingumo trasos, į kalną kelia 5 keltuvai. Mėgstantiems slidinėti ekstremaliai įrengiamas sniego parkas su atskiru keltuvu. Vakarais įjungiamas apšvietimas ir slidinėjimas tampa romantišku. Šiuo metu trasa dar neveikia.

 

Klaipėda – Utrių kalnas

Pirmas ir vienintelis slidinėjimo kurortas Klaipėdos rajone. Slidinėjimo kurorte įrengtas pagrindinis „bugelinis“ keltuvas, galintis pakelti 700 žmonių per valandą, antras „bugelinis“ keltuvas, vaikiškas keltuvas, sniego gaminimo sistema su naujomis „Technoalpin“ sniego patrankomis, slidžių nuomos punktas, „Après-ski“ lauko kavinė austriškumi stiliumi su laužais, kur galima gauti karštos arbatos, užkandžių. Šiuo metu kalnas dengiamas sniegu, tad tikėtina, jog savaitgalį jau bus atidarytas.

Šilalės raj. – Aukštagirės slidinėjimo trasa

Aktyviam poilsiui Aukštagirės slidinėjimo trasoje šaltuoju metų periodu ruošiamos penkios įvairaus sudėtingumo trasos, kurių ilgiai siekia iki 420m. Į kalną kelia du keltuvai, o vaikai ir pradedantieji keliami  multiliftiniu ir linijiniu keltuvu.  Aukštagirės slidinėjimo trasoje yra įrengta sniego gaminimo sistema, kurio pagalba kokybiškas sniegas gaminamas be jokių cheminių ir bakterinių priedų. Tamsiuoju paros metu trasos bus apšviečiamos. Skelbiama, jog trasa atidaroma jau šiandien!

Slidinėjimas tapo populiaria pramoga, tad ir tam skirtų trasų atsirado išties nemažai. Nebereikia vykti į tolimus kraštus norint turiningai praleisti dieną. Žinoma, lietuviška žiema nėra labai palanki šiam sportui, tačiau vos paspaudus šaltukui trasose pripučiama dirbtinio sniego, kuris leidžia pasimėgauti žiemos malonumais.

 

Jums gali patikti