Naujienų portalas

Žinomi žmonės Burbiškio dvare mėgavosi aristokratiškomis pramogomis

Gražią rudens dieną vaizdingame Anykščių regioniniame parke įsikūręs Burbiškio dvaras prisipildė smagaus šurmulio – XIX amžiaus rūmų kieme buriavosi elegantiški svečiai, tarp kurių ir žinomi veidai, tokie kaip krepšininkas Linas Kleiza su žmona Agneta Kleizienė, aktorė, dainininkė Agnė Sabulytė, profesionali įvaizdžio kūrėja Olga Wiseman su vyru Alexanderiu Wiseman, visuomenininkas Alkas Paltarokas, operos solistas Eugenijus Chrebtovas.

Burbiškio dvaro rūmai saulėtą savaitgalio popietę pristatė ypatingą programą, kupiną aristokratiškų pramogų. Svečiai galėjo išbandyti karališkąjį kroketą, kurį pristatė šio žaidimo pradininkas Lietuvoje Saulius Jakutavičius, išmėginti taiklumą, šaudant iš lanko, prancūzišką dvariškių žaidimą su metaliniais rutuliais „Petankė“ ar vikingų lauko žaidimą „Kūbas“. Į nuotaikingus žaidimus įsitraukė tiek suaugę, tiek mažieji dvaro lankytojai. Svečiai taip pat galėjo sudalyvauti ekskursijose po užburiantį neoklasicizmo epochos rūmų ansamblį ir iš arčiau susipažinti su čia eksponuojamu antikvariatu.

Rafinuotomis pikniko vaišėmis kvietė pasimėgauti dvare veikiantis net trijų „Michelin“ žvaigždučių“ restoranas, kuriame šeimininkauja profesionalus šefas iš Italijos.

Burbiškio dvare taip pat svečiavosi ir savo rankų darbo peilius pristatė ukmergiškis Andrius Tričius, kurio įmonės prekinis ženklas „TRC knives“ siūlo įvairios paskirties serijinius ir vienetinius peilius – vienokie peiliai medžiotojams, kitokie kariškiams, dar kitokie kolekcininkams ar buičiai. Peilio ašmenų aštrumą išbandė ir Burbiškio dvaro restorano šefas bei buvo sužavėtas dirbinių kokybe. Renginio dalyviai taip pat gyrė stilingą peilių dizainą.

Apie nuotaikingą popietę Burbiškio dvare pasakojo operos solistas Eugenijus Chrebtovas: „Buvo pramogų kupina diena. Pirmą kartą turėjau galimybę išbandyti kroketo žaidimą. Išskirtinio skonio maistas, įspūdinga dvaro aplinka, čia dirbantys profesionalai – viskas kuria nepaprastą atmosferą. Galiu pasakyti, kad viskas yra aukščiausiame lygyje – atvykęs čia, prisilieti prie prabangos. Džiugu, jog, norint, čia galima atvažiuoti papoilsiauti ne tik pusdienį, bet ir ilgiau, su nakvyne.“

Įspūdžiais taip pat dalinosi Agneta Kleizienė: „Burbiškio dvaras išsiskiria savo itin svetingais šeimininkais, nuostabiu virtuvės šefu. Pasisekė, jog šiandieną tokia saulėta diena, puikiai papramogavome, teko pašaudyti ir iš lanko, beje, man visai neblogai sekėsi (šypsosi). Komplimentai šefui – labai skaniai papietavome. Tikrai smagiai praleidome laiką!“ „Šeimininkai pasirūpino ir galimybe pažiūrėti krepšinio varžybas, – priduria Linas Kleiza. – Čia visuomet smagu sugrįžti.“

„Nuotaika labai gera, juk šiandieną čia susirinko tiek nuostabių žmonių. Nors su daugeliu tik ką susipažinome, toks jausmas, kad jau daug kartų esame sėdėję drauge prie bendro židinio, kur daug istorijų papasakota. Tai – labai smagu. Galbūt, įtakos daro ir jauki dvaro aplinka, ir smagūs komandiniai žaidimai, bet svarbiausia yra žmonės, bendravimas. Puiki popietė!“ – sakė įspūdingą patirtį turintis atsargos karys Aurimas Navys.

Naujam gyvenimui atgimęs Burbiškio dvaras, esantis Anykščių rajone, kuriuo rūpinasi iš Italijos į Lietuvą grįžęs buvęs garsus modelis Orinta Eivaitė-Hoang su šeima, žada dar ne vieną teminį renginį bei maloniai kviečia atvykti pasigrožėti preciziškai išpuoselėtu, į Europos paveldo lankytinų objektų sąrašą įtrauktu architektūros paminklu, pasimėgauti aukščiausio lygio restorano patiekalais, pratęsti poilsį, užsisakant nakvynę autentiško interjero dvaro kambariuose, rengti seminarus, parodas, kitus renginius.

Jums gali patikti