Naujienų portalas

Aplankykite muziejus neišeidami iš namų

Artėjant savaitgaliui turbūt dažnas kuria planus kur nuvykti, ką pamatyti, tačiau dėl blogo oro ar laiko trūkumo ne visada pavyksta ištrūkti iš namų. Ar kada pagalvojote, kad per vieną popietę galite aplankyti Vilniuje esančius Valdovų rūmus, Palangos Gintaro muziejų, Biržų pilį? Kviečiame aplankyti muziejus virtualiai, neišeinant iš namų!

Valdovų rūmai

Nors Valdovų rūmai lankytojams atviri jau keletą metų, tačiau tikime, kad dar ne visi juos aplankė. Valdovų rūmų atkūrimas – vienas iš svarbiausių Lietuvos tūkstantmečio atminimo projektų. Atkurtieji rūmai – Lietuvos nacionalinio pasididžiavimo simbolis. Lankydamiesi Valdovų rūmų muziejuje, galėsite pajusti dvasią, kuria gyveno didieji Lietuvos valdovai.

Virtualią ekskursiją pradėkite

čia

.

Palangos Gintaro muziejus

Palangos gintaro muziejus įkurtas 1963 m. ir veikia grafo Felikso Tiškevičiaus (1870-1932) rūmuose. Šiame muziejuje eksponuojama viena gausiausių pasaulyje gintaro inkliuzų ir unikumų kolekcija, kurioje iš viso yra apie 5 tūkst. eksponatų. Rūmų erdvės žavi lankytojus istoriniais rūmų interjerais, pasakojančiais apie grafų Tiškevičių gyvenimą šiuose rūmuose. Palangos bei grafų Tiškevičių istorija besidomintiems lankytojams pristatomos autentiškai įrengtos erdvės: Holas, Renginių salė, Raudonasis salonas, Didysis salonas, Grafienės kabinetas, Mėlynasis salonas, Jaunojo grafo kabinetas, Mažasis salonas. Rūmų salėse atkurta aristokratų rezidencijos aplinka, kurioje eksponuojami XVIII amžiaus pabaigos – XIX amžiaus pradžios didikų rūmų interjerų kūriniai iš Lietuvos dailės muziejaus išsaugotų grafų Tiškevičių, kitų Lietuvos didikų rūmų bei privačių kolekcijų. 

Virtualią ekskursiją pradėkite

čia

(2013 m. ekspozicija) ir

čia

(2015 m. ekspozicija).

Biržų pilis

Šiuolaikinių technologijų galimybės leidžia virtualios ekskursijos lankytojams įdėmiai apžiūrėti Biržų pilies muziejaus ekspozicijas ir įdomiausius eksponatus, sužinoti apie juos daugiau. Virtualioje ekskursijoje susipažinsite su Biržų tvirtovės istorija ir pritaikymu šiandieninėms reikmėms, XVII–XVIII a. karybos ypatumais, Biržų krašto istorija Lietuvos ir Europos istorijos kontekste, Šiaurės Rytų Lietuvos regiono etnokultūros ypatumais.

Virtualią ekskursiją pradėkite

čia

.

Rokiškio krašto muziejus

Rokiškio miesto pakraštyje, sename parke, boluoja rūmai. Tai buvęs Rokiškio dvaras, kurį nuo XVIII a. pab. valdė kelios grafų Tyzenhauzų ir Pšezdzieckių kartos, garsėjusios savo kultūrine ir moksline veikla, paveikslų ir muzikos instrumentų kolekcijomis, mecenavimu. Dabar rūmuose įsikūręs Rokiškio krašto muziejus (įsteigtas 1933 m.). Jis svetingai atveria duris visiems, norintiems pajusti tolimos praeities dvelksmą. Čia galima pamatyti unikalių Rokiškio krašto kultūros ir istorijos eksponatų: gausu archeologinių radinių, senų knygų, dokumentų ir spaudinių, numizmatikos, dvarų kultūros vaizduojamosios ir taikomosios dailės kūrinių, fotografijų.

Virtualią ekskursiją pradėkite

čia

.

Energetikos ir technikos muziejus

Muziejaus istorija prasidėjo 2003 m., kuomet minint Vilniaus miesto elektrinės 100-metį, jos patalpose įkurtas Lietuvos energetikos muziejus, kuris vėliau buvo pertvarkytas į Lietuvos technikos muziejų. Muziejus didžiuojasi pastatu, kuriame yra įsikūręs autentiškoje vietoje, kurioje dar visai neseniai veikė elektrinė. Muziejuje eksponuojama autentiška elektrinės įranga. Transporto ekspozicija supažindina su automobilio ir motociklo raida, Vilniaus viešojo transporto istorija, eksponuojami istoriniai automobiliai, motociklai, dviračiai.

Virtualią ekskursiją pradėkite

čia

.

Jums gali patikti