Naujienų portalas

Ar šiandien mūsų laukia dar viena pasaulio pabaiga?

Leiskite Jus nuraminti – tikrai ne. 

Tačiau taip teigia David Meade, knygos apie tai, kaip išgyventi pasaulio pabaigą autorius. Pats autorius, knygą pavadintą „Planeta X – 2017-ųjų atvykimas“, apibūdina kaip informacijos rinkinį iš astronomijos, mokslo, religinių šaltinių, geopolitikos ir astrologijos. Šis amerikietis yra naujausiasis pasaulio pabaigos „pranašas”, kuris tikina žinantis tikslią pasaulio pabaigos dieną ir valandą.

Greičiausiai apie pranašaujamą pasaulio pabaigą girdite ne pirmą kartą. Tokios prognozės labai dažnos. Pastebima, kad šios pranašystės būna susijusios su pasaulinio masto, išskirtiniais įvykiais – pvz. didžiuoju maru, 2000-aisiais metais, retais planetų išsidėstymais, o naujausias „pranašas“ tvirtina, kad lemtingasis ženklas – neseniai vykęs Saulės užtemimas. 

Nors ir smagu pasijuokti iš niekuo neparemtų tikinimų, kad šią savaitę į Žemę trenksis „Planeta Nibiru“, kai kurių „pranašų“ pareiškimai apie artėjančią pasaulio pabaigą sukėlė rimtų padarinių ir net subūrė dabar plačiai žinomus religinius judėjimus.

• 19-ojo amžiaus pabaigoje grupė amerikiečių paveikta religijos entuziasto William Miller, patikėjo, kad 1844 m. spalio 19-ąją pasauliui ateis galas. Belaukdami lemtingosios dienos, bendruomenė paliko savo laukus neapsėtus ir išpardavė visą savo „žemiškąjį turtą“. Žinoma, pasaulio pabaiga taip ir neatėjo. Religinė bendruomenė įvykį pavadino „Didžiuoju nusivylimu“, o patys pasivadino Septintosios dienos adventistais ir tapo populiaria tikėjimo šaka. Bendruomenė turi beveik 40 mln. narių ir šalininkų visame pasaulyje. 

• Dar vienas 19-ojo amžiaus pamokslininkas, Charlez Taze Russel tvirtino, kad 1878 m. Jėzus sugrįš prisikėlęs iš numirusiųjų. Neišsipildžius prognozei, jis toliau tvirtino, kad krikščionys sulauks „paskutiniojo teismo“ , bet jau 1914 m. Akivaizdu, kad pasaulis vis dar sukasi, bet šio pamokslininko pasekėjai dabar yra gerai žinomi kaip Jehovos liudytojai, kurie beldžiasi į namų duris ir pasakoja apie savo tikėjimą. Tiesa, Rusijoje Jehovos liudytojai už tai yra net persekiojami. 

• John Wesley, metodistų bažnyčios įkūrėjas tvirtino, kad pasaulio pabaiga ateis kažkuriuo metu tarp 1058 m. ir 1836 m. Ganėtinai didelė laiko spraga matematinei prognozei – bet akivaizdu, kad jo pasekėjams tai netrukdė.

• 1955 m. Dorothy Martin, namų šeimininkė iš Čikagos viešai paskelbė, kad ją aplankę ateiviai iš planetos Clarion, papasakojo, kad Žemė netrukus negrįžtamai patvins. Dorothy palaikančių tikinčiųjų grupė, ėmėsi veiksmų, kad ateiviams įrodytų savo tikėjimo stiprumą, o šie juos išgelbėtų nuo tvano. Žmonės metė darbus, universitetus, sutuoktinius, išpardavė visą savo turtą, kad tik patektų į skraidančią lėkštė…  Nebuvo nei pasaulio pabaigos, nei skraidančios lėkštės. Įkvėptas šių įvykiu, 1957 m, psichologas Leon Festinger parašė mokslinį darbą, bandydamas paaiškinti kodėl racionalūs žmonės kartais patiki neracionaliais dalykais – pavyzdžiui ateivių išpranašautais potvyniais. Jo teorijos dažnai naudojamos ir šiais laikais, siekiant paaiškinti panašius įvykius.

• Florence Houteff, dar viena pasaulio pabaigos pranašautoja tvirtino, kad 1959 m. balandžio 22 d., pagal Apreiškimo knygą numatoma pasaulio pabaiga. Ji, žinoma, neatėjo, o jos pasekėjai išsiskirstė kas sau. Vienas jų, itin įkvėptas šio įvykio – David Koresh pats įsteigė savo religinę bendruomenę Teksase ir paskelbė, apie netrukus ateisiančią pasaulio pabaigą. Bendruomenė greitai liūdnai pagarsėjo, dėl vaikų tvirkinimo ir kitų nusikaltimų. Federaliniams agentams bandant užkirsti kelią tolimesniems nusikaltimams, bendruomenė priešinosi, vyko susišaudymai. Po 51 dienos apgulties, šuvių ir 86 žuvusių žmonių, tarp kurių buvo ir pats bendruomenės lyderis, sekta buvo išardyta. 

• Harold Camping, krikščioniškojo radijo žiniasklaidos magnatas 2011 m. pasirinko net dvi pasaulio pabaigos datas ir apie tai pasauliui pranešė garsiai – per savo radijo laidas ir reklaminius stendus miestuose. Camping net rinko pinigus, kad žinia būtų išplatinta kuo plačiau. Nors Camping savo pasaulio pabaigos datos skaičiavimus vykdė iš krikščioniškų šaltinių, pasaulio krikščionių bendruomenė visiškai atsiribojo nuo šio „pranašo“, o ateizmo aktyvistai net viešai protestavo prieš absurdišką žmonių kvailinimą. Pasaulio pabaigai neatėjus nei pirmai, nei antrai numatytai datai, Camping teisinosi, kad „neteisingai paskaičiavo“, o už tokį pareiškimą buvo apdovanotas Nobelio premijos parodija „Ig Nobel Prize“ už tai, kad pamokė pasaulį, kad skaičiuoti reikia atsargiai ir kruopščiai.

• Pats Isaacas Newtonas, didis astronomas ir matematikas, tikino, kad pasaulio pabaiga įvyks 2000-aisiais metais. 

Net žmogus paaiškinęs gravitaciją klydo, tad atsipalaiduokite ir gerai praleiskite laiką – pasaulio pabaigos šį šeštadienį nebus.

Jums gali patikti