Naujienų portalas

Briuselyje paminėta Baltijos kelio 30 metų sukaktis

Rugsėjo 22 dieną beveik tūkstantis lietuvių, latvių ir estų, gyvenančių Belgijoje,  paminėjo Baltijos kelio trisdešimtmetį. Baltijos kelias buvo simboliškai atkartotas Briuselio gatvėse , sujungiant Lietuvos, Latvijos ir Estijos diplomatines atstovybes.

 

„Baltijos kelias įkvepia ne tik mus, bet ir Europos politikus – šią savaitę Baltijos kelias tapo įkvėpimu Europos Komisijos vadovams, diskutuojant apie Europos vertybes ir europietišką gyvenimo būdą, Europos Parlamente buvo priimta rezoliucija apie istorinės atminties svarbą ateičiai,” –  renginio metu kalbėjo  Lietuvos ambasadorė ES Jovita Neliupšienė.

Prie Baltijos kelio minėjimo prisijungė Europos istorijos namai pakvietę briuseliečius į pikniką Baltų kaimelyje, vienai dienai įsikūrusiame Leopoldo parke.

„Visada džiaugiuosi, kai istorinės atminties dienos  peržengia Lietuvos ambasados teritorijos ribas,  o mums brangios datos tampa svarbios ir tai šaliai, kurioje dirbame. Bendromis lietuvių bendruomenės ir ambasados pastangomis Baltų kaimelis Baltų vienybės dieną įsikūrė Europos istorijos namų teritorijoje Briuselio centre – argi gali būti europietiškiau!“ –  kalbėjo Lietuvos ambasadorė Belgijoje Rita Kazragienė.

Baltų kaimelyje, skambėjo lietuviškos, latviškos ir estiškos dainos atliekamos lietuvių choro „Be lietaus“, folkloro ansamblio „Rasos“, latvių choro „Briseles latviešu koris“ bei estų choro „BEENE“, sukosi Belgijos lietuvių šokių kolektyvo „Lietuvonis“, latvių „Briseles latviešu dejotāji“, estų „EUROVIISUD“ poros. Tarp svečių – didelis būrys ukrainiečių, NATO ir ES pareigūnai, diplomatai ir kiti Lietuvos draugai gyvenantys Belgijoje.

Jums gali patikti