Naujienų portalas

Burbiškio dvare lankosi svečiai iš Lietuvos ir viso pasaulio

Burbiškio dvaras – vieta, dvelkianti XIX amžiaus bajoriška prabanga. Naujųjų dvaro valdytojų Orintos Eivatės-Hoang ir Kim Hoang siekį, kad dvare dvelktų ne tik aristokratiška kokybe, bet ir pasaulietiška dvasia puikiai atsispindi Burbiškio restorano virtuvė, maloniai stebinanti net pačius didžiausius gurmanus. Burbiškio dvaras visus metus kviečia mėgautis išskirtiniais renginiais ir aukščiausios klasės aristokratiška kokybe.

Svečiai iš Lietuvos ir viso pasaulio

Anykščių regioniniame parke įsikūręs Burbiškio dvaras – turistų traukos centras, garsėjantis ypatinga atmosfera, preciziškai išpuoselėtu sodu, renginių įvairove bei jaukiu viešbučiu, kurio bajoriškas interjeras dvelkia į XIX a. prabanga bei savitu stiliumi.

Burbiškio dvare dažnai lankosi ir Lietuvos bei užsienio garsenybės, kurias vilioja dvarvietėje rengiami įvairūs koncertai bei teminiai renginiai. Romantizmo dvasia dvelkiantis dvaras garsėja kaip ideali vieta svarbiems tarptautinio lygio verslo susitikimams, čia taip pat rengiamos asmeninės ir įmonių šventės.
Atsinaujinusio dvaro atidaryme rugpjūčio mėnesį dalyvavo svečiai iš Didžios Britanijos, Prancūzijos, Izraelio, Italijos, JAV ir kitų šalių. Kaip ir senaisiais dvaro klestėjimo laikais gandai apie atsinaujinusį Burbiškio dvarą vėl plačiai pasklido po pasaulį.

Į dvarą lyg į namus

Buvusi operos solistė Birutė Vizgirdienė teigia į dvarą visada sugrįžtanti lyg į namus ir giria šeimininkus už atkurtą unikalią dvarišką atmosferą.

„Į dvarą visuomet atvažiuoju tarsi į namus, čia viskas taip sava. Prisimenu savo mamos pasakojimus – ji buvo dvariškė. Naujiems Burbiškio šeimininkams labai gerai sekasi atkurti tą dvarišką atmosferą,“ – šypsojosi B. Vizgirdienė.

Dvaro parke – japoniškas medelis sakura

Nesenai Burbiškio dvare lankėsi ir Japonijos pramonės įmones vienijančios federacijos „KEIDANREN“ atstovai bei Japonijos ambasadorius Lietuvoje Shiro Yamasaki su žmona Yuko. Dvare, siekiant įprasminti tarpusavio pagarbą tarp Lietuvos ir Japonijos, pasodinta japoniška vyšnia – sakura. Simbolinėje ceremonijoje dalyvavo ir Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius.

Dvaro valdytoja Orinta Eivatės-Hoang džiaugiasi galėdama atstovauti Lietuvos kultūrą bei pristatyti Burbiškio dvaro istoriją svečiams iš užsienio.

„Esame labai laimingi, galėdami atstovauti Lietuvos kultūrą, pristatyti Burbiškio dvaro istoriją. Dvarininkijos kultūros paveldas su viso pasaulio akcentais čia vėl tarsi atgyja. Čia vyksta koncertai, meno parodos, rengiami įvairūs kultūriniai renginiai. Dvaras vėl tapo kultūrinu traukos centru Lietuvoje“, – džiaugėsi O. Eivaitė-Hoang.

Burbiškio dvare – restoranas, maloniai stebinantis net pačius didžiausius gurmanus

Švenčių, renginių bei susitikimų dalyviai ir dvaro lankytojai ypač palankiai vertina aukštos kokybės Burbiškio dvaro restorano virtuvę, už kurią atsakingas šefas Šarūnas Marčiulaitis. Burbiškio dvaro meniu – išskirtiniai sezoniniai, rafinuoti patiekalai ir šviežiausi ingredientai, virtuvėje atsiskleidžia įvairių kultūrų, o ypač pietietiška dvasia. Anot restorano šefo, kiekvienas apsilankęs Burbiškio dvare turi progą patirti puikių pojūčių kupiną vakarienę, kuri atmintyje išlieka dar ilgai.

„Prieš 10 metų prasidėjo mano pažintis su itališka virtuve ir ji tęsiasi iki šiol! Dirbdamas “picajolu” restorane pamačiau, kokia unikali yra itališka virtuvė ir kaip gera dirbti su šviežiausiais ir aukščiausios rūšies ingredientais. Burbiškio dvaro svečiai apsilankę pas mus turi puikią progą įsitikinti, jog norint sukurti puikių pojūčių kupiną vakarienę nereikia daugybės įmantrių ingredientų“, – apsilankyti dvaro restorane kvietė Š. Marčiulaitis.
Restorano šefas garantuoja, kad kiekvienas paragavęs jo ruoštų patiekalų patirs, ką reiškia balansas, darna bei aistra savo darbui. „Balansas, darna ir aistra savo darbui, štai ką garantuoju, kad Jūs patirsite mėgaudamiesi mano patiekalais!“, – patikino Š. Marčiulaitis.

Lankytojus džiugina Burbiškyje rengiamos šventės

Naujieji Burbiškio rūmų valdytojai, buvęs garsus modelis Orinta Eivatė-Hoang ir jos vyras Kim Hoang, teigia, kad dvaras nuo pat jo įkūrimo pradžios buvo vieta, kurioje svečiuodavosi ne tik Lietuvos elito atstovai, tačiau ir kompetentingi užsienio svečiai, kurie į dvarą atveždavo žinias apie tolimąsias kultūras ir tarptautinės virtuvės paslaptis. Naujieji šeimininkai siekia, kad dvare ir toliau būtų dalinamasi ne tik aristokratiška kokybe, bet ir klestėtų pasaulietiška dvasia.

O. Eivaitė-Hoang ir K. Hoang Kalėdų laikotarpiu kvietė pasisemti šios aristokratiškos, pasaulietiškos dvasios, tad tarpušvenčiu dvare buvo rengiami išskirtiniai kalėdiniai pietūs bei vakarienė, o susirinkusiems svečiams dainavo garsus operos solistas Eugenijus Chrebtovas.

Kalėdų vakare dalyvavusiai Japonijos ambasadoriaus žmonai Yuko dvaras paliko neišdildomą įspūdį.

„Ramios Burbiškio dvaro apylinkės žiemą buvo šiek tiek padengtas sniegu. Dvaro rūmuose mus pasitiko židiniai, kalėdinės dekoracijos ir jauki atmosfera. Eugenijaus Chrebtovo dainos tiesiog tobulai tiko metų pabaigai. Tai buvo jautru ir dvasinga, labai vertinu savininkų svetingumą“, – kalbėjo kultūros puoselėtoja ir Japonijos ambasadoriaus žmona Yuko.

Anot Burbiškio dvaro valdytojų, šiais metais renginiuose svečių laukia ir daugiau muzikinių siurprizų bei dar niekur nematytų, unikalių meninių projektų.

Dvarų pilnėjimo metas

Ne paslaptis, kad Lietuvoje dvarai buvo sunykę, tačiau po nepriklausomybės atkūrimo nemaža dalis jų vėl buvo prikelta „naujam gyvenimui“. Dabar dvarai vėl džiugina šalies gyventojus ir svečius iš užsienio. Kiekvienas dvaras yra įdomus savo istorija, unikaliu veidu bei naujais šeimininkais, kurie, stengiasi, kad svečiai patirtų kuo malonesnius įspūdžius. Dvarai šventiškai palydėję metus ruošiasi svečių antplūdžiui 2020 metais.

Jums gali patikti