Naujienų portalas

Choro „Bel Canto“ 10-ies metų kelionė

2019 m. pabaigoje surengęs du anšlaginius kalėdinius koncertus Kotrynos bažnyčioje Vilniuje, choras „Bel Canto“ pažymėjo ir savo 10-ies metų gimtadienį. Koncertuose „10 Kalėdų kartu“ gruodžio 20–21 d. apsilankė daugiau kaip 830 žiūrovų. Bilietai į juos buvo išpirkti likus mėnesiui iki pasirodymų.
2009 m. rudenį choristų iniciatyva susibūręs choras „Bel Canto“ per dešimt metų pasiekė įspūdingų rezultatų. Choras du kartus iš eilės laimėjo geriausio Lietuvoje mišraus mėgėjų choro titulą, pateko į šalies rekordų knygą, Lietuvos publikai pristatė ir pirmą kartą šalies chorinės muzikos istorijoje koncertavo kartu su pasaulinėmis chorinės muzikos žvaigždėmis: populiariausiu pasaulyje šiuolaikiniu kompozitoriumi ir dirigentu, „Grammy“ laureatu Eric Whitacre, vienu žymiausių pasaulyje šių laikų chorinės muzikos kompozitorių Ola Gjeilo, elitiniais britų vokaliniu ansambliu „Voces8“ ir choru „The Sixteen“, taip pat puikiais chorais iš Švedijos, JAV ir Šveicarijos.
Choras „Bel Canto“ nuo pat įsikūrimo ypatingą dėmesį skyrė savo veiklos viešinimui ir komunikacijai. 2019 m. chorą pastebėjo kultinės amerikiečių TV komedijos „It’s Always Sunny in Philadelphia“ kūrėjai ir jo atliekamą kūrinį panaudojo šio serialo garso takelyje. Choro veiklą taip pat įvertino prestižiškiausias pasaulyje leidinys apie klasikinę ir rimtąją muziką „Gramophone“. Jis chorą „Bel Canto“ apibūdino kaip „žinomiausią ir platų, stilistiškai įvairų repertuarą atliekantį chorą Lietuvoje“.
Jums gali patikti