Naujienų portalas

Duris visuomenei atvėrusiuose Vilniaus rūmuose – ypatingas vakarėlis

Ilgai visuomenei nepasiekiami Vainų rūmai Vilniuje ketvirtadienį įsileido šventinį vakarėlį. Kviestiniai svečiai juo pradėjo butikų, galerijų ir salonų šventę „Senamiestis GoesNight Shopping“.

„Labai smagu, kad toks istorinis pastatas, pasikeitus šeimininkams, atvėrė savo duris. Tikiu, kad tai pagyvins viso Stiklo kvartalo gyvenimą ir prisidės prie sostinės vietokūros“, – sako Stiklo kvartalo bendruomenės vadovė Julija Janus.

Pirmą kartą paminėti 1668 metais Vainų (Pociejų) rūmai kelis pastaruosius dešimtmečius buvo naudojami kaip „Vilniaus vandenų“ administracinis pastatas ir buvo neprieinami vilniečiams ir sostinės svečiams. Netrukus Vainų rūmai turėtų tapti geriausių Vilniaus restoranų centru.

Rūmų menėse sostinės senamiesčio verslų atstovai, žymios mados ir pramogų verslo asmenybės ketvirtadienio vakarą keitėsi idėjomis, kaip pagyvinti Vilniaus širdies gyvenimą ir padaryti ją dar stilingesnę. Tarp svečių buvo Žilvinas Grigaitis, Sigitas Praspaliauskas, Julija Janus, Saugirdas Vaitulionis, Elena Puidokaitė, Irina Cybina, Justinas Žvigas, Laura Vagonė, Eduardas Fedotovas ir Rūta Mackevičiūtė, Agnė Grigaliūnienė, Raimondas Pasternerckis ir kiti.

„Kiekviena pasaulio sostinė turi savo rajonus, kuriuose susitelkia mados butikai, restoranai, deimantų ir juvelyrikos salonai. Džiugu, kad Vilniaus senamiestyje atsiranda tokios erdvės ir bendruomenės, kurios rodo, kad Vilnius yra ne periferija, o gali taip pat diktuoti tam tikras išraiškos, mados, papuošalų tendencijas ir pateikimą. Motyvaciniai ir edukaciniai renginiai vyksta ir Amsterdame, Berlyne,Melbourne ir kitur. Tai pradeda ne tik prekybai, tačiau tampa jaunų dizainerių bei kūrėjų startu“, – sakė renginyje apsilankęs verslininkas Žilvinas Grigaitis.

Anot jo, visos iniciatyvos, kurios padeda senamiesčiui ne miegoti, o judėti, kurti, matyti gražius geros nuotaikos žmones, suteikia laimės. Jos padeda judėti į priekį ir ieškoti naujų verslo išraiškų ir sprendimų.

Penktadienį senamiesčio meno, mados ir maisto vietos įsisuks į tradicinę „Senamiestis Goes Night Shopping“ šventės šurmulį. Šiemet šio renginio geografija apima daugiau nei 30 Vilniaus centre įsikūrusių parduotuvių ir verslų. Jos metu – penktadienį iki vidurnakčio – sostinės gyventojai ir miesto svečiai pamatys Stiklo kvartalo naująją instaliaciją, gaus ypatingus senamiesčio mados, aksesuarų, meno galerijų, restoranų pasiūlymus, pajus Vilniaus senamiesčio ir jį lankančių vilniečių stiliaus romantiką.

Jums gali patikti