Naujienų portalas

Europos parkas kviečia į meno ir gamtos pasaulį pažvelgti kitaip

Didžiulis plotas, atgaivą teikianti natūrali gamta ir įspūdingi menininkų darbai – muziejuje po atviru dangumi kiekvienas gali daug atrasti. Atsižvelgiant į tai, kas tampa aktualu šiandien, Europos parke siekiama sukurti didesnių pažinimo galimybių lankantis individualiai, su šeima. Nauji, netikėti patyrimai galimi būtent atrandant būdus pažvelgti „kitaip”.

Visiems smalsiems ir besidomintiems, norintiems sužinoti daugiau ir pažvelgti kitaip – nuo šiol vos keleto mygtukų paspaudimu telefone taps prieinamas visiškai naujas, virtualus muziejaus po atviru dangumi gidas. Nauja mobilioji programėlė skirta ne tik supažindinti, suteikti įdomios ir naudingos informacijos, bet ir praturtinti patyrimą Europos parke. Šiuolaikinio meno muziejų po atviru dangumi nuo šiol galite patirti kitaip: sužinoti daugiau, atkreipti dėmesį į naujas detales, įsigilinti. Pavyzdžiui, galima čia pat „peršokti” į dešimtmečių istoriją ir pabūti meno kūrinio kūrybos proceso, įkurdinimo muziejuje dalyviais arba vaikštinėjant parko takeliais klausytis įdomių pasakojimų.

Nemokamos programėlės naudotojai galės atrasti įdomios informacijos apie meno kūrinius ir muziejų, peržiūrėti vaizdo siužetus, archyvinę medžiagą, klausytis garso įrašų, naršyti po muziejaus žemėlapį, keliauti pasirinktu maršrutu, matyti savo vietą muziejuje. Prie kai kurių eksponatų muziejaus lankytojai galės atrasti ir papildytos realybės sluoksnius.

Meninės vertės turinys programėlei sukurtas bendradarbiaujant su kūrybinių industrijų atstovais, menininkais, muziejaus kolekcijos meno kūrinių autoriais, pateikusiais naujųmeninių interpretacijų.

Įstabaus meno pasaulyje atrandamas įkvėpimas ir atgaiva dvasiai, gamtoje praleidžiamas laikas itin svarbus sveikatai ir fizinei gerovei, o šiuolaikinės technologijos leidžia pažinti naujai.

Europos parkas, šiuolaikinio meno muziejus netoli Vilniaus, kurio ekspozicija po atviru dangumi išdėstyta net 55 hektarų plote, – puiki vieta turiningai ir sveikai praleisti laiką apsuptiems nuostabaus gamtos ir meno pasaulio.

Leiskitės į ypatingą kelionę po Europos parką, pažinkime ne tik meną, bet ir supančią gamtą, atraskime žmogaus kūrybos ir gamtos ryšį, įsiklausykime. Menas įkvepia ir tampa atgaiva dvasiai, gamta labai svarbi sveikatai ir fizinei gerovei.

Projektą „Kitoks žvilgsnis į meno ir gamtos pasaulį Europos parke” finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Jums gali patikti