Naujienų portalas

Galerija „Arka“ ne tik eksponuoja nepaprasto grožio meno kūrinius, bet ir įtraukia vaikus į meninę veiklą

Galerija „Arka“  yra viena iš didžiųjų  galerijų Lietuvoje pagal parodinį plotą. Ji turi net 6 sales ir 500 m2 erdvės ekspozicijoms. Galerijoje kas metus surengiama apie 40 parodų. Vienos užima visą galeriją, o kitos tik tam tikrą erdvę. Neseniai uždaryta tekstilės miniatiūrų bienalė „Ethno“ buvo viena įsimintiniausių galerijos „Arka“ tūrėtų ekspozicijų per 2017 metus. Joje savo tekstilės kūrinius eksponavo virš 100 menininkų iš 30 pasaulio valstybių. Ši paroda susilaukė išties didelio susidomėjimo, daug ekskursijų, jaunimo, pagyvenusių žmonių. Į ją lankytojai ateidavo ne po vieną kartą, gilinosi į kūrinius, čiupinėjo ir fotografavo darbus.

„Suprantame, jog tokios parodos turi tikrą prasmę, nes žiūrovų reakcija yra labai gyva ir labai smagu, jog mūsų darbas yra teisingai vertinamas“, – sako dailininkė ir galerijos „Arka“ direktorė Dovilė Tomkutė.

2017 metais vyko parodiniai mainai su Austrija, dailininkų sąjungos galerija. 12 austrų menininkų buvo pakvietę 12 lietuvių menininkų dalyvauti parodoje „Dialogas“. Ši paroda buvo eksponuojama „Arka“ galerijoje ir po to pervežta į Zalcburgą – Mocarto miestą, puikią  galeriją miesto centre. Šis gražus bendradarbiavimas tęsiasi jau apie 20 metų.

Vienas pagrindinių galerijos „Arka“ akcentų yra tai, jog prie parodų yra rengiamos dailės edukacijos. Treti metai iš eilės „Arka“ rengia projektą, kuris sulaukia paramos iš Lietuvos kultūros tarybos. „Menas užaugti“ projektas prasidėjo nuo galerijos draugystės su Vilniaus „Minties vaikų globos namais“ ir per keletą metų stipriai išsiplėtė. Dabar galerijoje gana dažna ir uoliai lankosi taip pat kitų Vilniaus globos namų vaikučiai, dienos centrų auklėtiniai, bei mokyklų ir dailės ugdymo įstaigų mokiniai.

Su dažna paroda, kuri yra atidaroma, vaikai yra kviečiami pasižvalgyti ir vadovaujami parodos menininkų, kuratorių kuria tai ką mato parodoje. Jei tai tekstilės paroda, tai jie velia, jei grafikos – paišo juodai baltai, jei tai tapybos paroda jie tapo dažais ir ant popieriaus ir ant drobės. Aiškiai matoma šio projekto prasmė, nes „anksčiau į galeriją vaikai ateidavo labai nedrąsiai ir neskirdavo kas yra grafika ar tapyba, o dabar beria klausimus kaip žirnius, viską žino ir ateina jau išskėstomis rankomis, atbėga, apsikabina galerijos darbuotojus. Po kiekvienos parodos ir darbelių surengiame vaikams bandelių ir pieno skanavimą, tad toks bendradarbiavimas jau tapo galerijos kasdienybe.“, – džiaugėsi D. Tomkutė.

Parodų ratas yra labai įvairus, galerijoje planuojama 2018 metais surengti apžvalginę grafikos parodą, taip pat norima pakartotinai parodyti knygų iliustracijos parodas, kurios tradiciškai vykdavo galerijoje. 2018 metai Lietuvai, galerijoms ir kitoms meno įstaigoms bus iššūkių metai, nes kaip žinome, 2018 yra Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio paminėjimo metai ir galerija savo ruožtu taip pat planuoja surengti tokių renginių, kurie bus įdomūs tiek parodų lankytojams tiek Tėvynės patriotams.

Jums gali patikti