Naujienų portalas

„Kalėdos 1948“ –  naują dainą ir jos vaizdo klipą pristato laisvės kovotojų atminimo puoselėtojai.

Šiais metais savo aktualumo piką įgaunanti laisvės kovotojų tematika subrandino dar vieną vaisų. Atlikėja Agnė Sabulytė, kartu su kompozitoriumi Deividu Gnedinu pristato dainą „Kalėdos1948“ ir jos vaizdo klipą.

Partizaniniai eilėraščiai – pūsti dulkių nereikėjo

Atgavus Lietuvai nepriklausomybę, labai lengva buvo gaivinti prisiminimus apie partizanus, į dienos šviesą ištrauktos ir D. Glemžaitės eilės. Nuo jų pūsti dulkių tikrai nereikėję, partizaniniai eilėraščiai dar gyvavo žmonių galvose, ėjo iš lūpų į lūpas, buvo persirašinėjami, o kai kurie sovietmečiu ir slapta dainuojami.

Eilėraščiai skirti partizanams vėl virsta dainomis

Daina Kalėdos 1948 sukurta pagal Laisvės kovų poetės Dianos Glemžaitės eilėraštį „Kūčių vakarą“, kuris pačios autorės skirtas 1947-12-17 žuvusio partizano Jono Bulovo-Vėjo atminimui. Poetė istorijoje paliko ne tik kovų už laisvę pėdsaką, bet ir prasmingą poetinį žodį. Ji yra viena žinomiausių rezistencijos poečių, iki šiol pagal jos tekstus kuriamos dainos.

Kalėdas tenka švęsti bunkeryje po žeme

Ar gali Kalėdos būti gražios, kai kiekviename žingsnyje tyko mirtis, o švęsti tenka bunkeryje po žeme? Partizanų atsiminimai byloja, kad net ir įtemptomis karo sąlygomis gyvenimas būna visoks – liūdesio valandas keičia kasdienybės bei pergalių džiaugsmingi akimirksniai. Taip ir kalbant apie Kalėdas – kai kada jos primindavo pasiilgtus ankstesnius laikus, kai šiltuose namuose su šeima būdavo sėdama prie gausaus Kūčių ir Kalėdų stalo, o kartais įkvėpdavo žvelgti pirmyn ir dar uoliau siekti Tėvynės laisvės. Juk Kalėdos ir Naujieji metai gerai tinka abiem tikslams: apmąstyti, kas buvo, ir kas dar bus.

Įkvėpimas dialogui su laisvės kovų dalyvių kūryba

Poetės Dianos Glemžaitės kūryba dainos autoriams kompozitoriui Deividui Gnedinui ir dainininkei Agnei Sabulytei buvo įkvėpimo ir atspirties taškas sukurti muzikinį dialogą su laisvės kovų dalyvių kūryba, perimant jų tikėjimą, pamatines vertybes, stengiantis pajausti stiprią ir ploną išgyvenimo ribą, tarp mirties ir gyvenimo, net kai ateina Kalėdos ir atrodo karui vietos neturėtų būti…

Vaizdo klipas:

 

 

 

Jums gali patikti