Naujienų portalas

Kartu su vasara sugrįžta Pažaislio muzikos festivalis

Vasarišku karščiu alsuojantį penktadienio vakarą ištikimiausi Pažaislio muzikos festivalio gerbėjai suko ne link jūros, o į įspūdingą barokinį Pažaislio vienuolyno ansamblį, kur tradiciškai startavo jau 26-oji muzikinė Pažaislio vasara.
Šiemet festivalis prasideda deklaruodamas šūkį – „Nauja. Klasika“. Kas yra nauja? Tai – kas dar negirdėta, ką tik sukurta arba pateikta nauja forma. O klasika? Tai – kas išlieka per amžius, patikrinta laiko ir nepraranda paklausos. Šias vertybes nuoširdžiai puoselėjo ir nelauktai šį pasaulį palikęs ilgametis festivalio meno vadovas, šviesaus atminimo profesorius Petras Bingelis. „Tikime, kad Maestro batuta dabar diriguoja amžinybės chorams“ – į susirinkusią publiką kreipėsi kultūros ministras Simonas Kairys – „Be galo malonu grįžti į Kauną, į Pažaislį, šis festivalis kaip niekas kitas tarpusavyje suderina muziką, architektūrą ir gamtą. Nuostabu, kad festivalio meno vadovo pareigas perima pasaulio garso solistas Edgaras Montvidas, kuriam tai bus dar viena svarbi priežastis dažniau sugrįžti į Kauną, į Pažaislį…“
Šių metų festivalį pradėjo retai atliekama ir nedaugeliui girdėta G. Puccini opera „Vilisės“. Operą,  pasakojančią apie dviejų jaunų žmonių meilę, išbandomą mistinio pasaulio būtybių vilisių gundymo, festivalio atidarymui pasiūlė naujasis Pažaislio muzikos festivalio meno vadovas Edgaras Montvidas, kuris atliko ir pagrindinę Roberto partiją. „Atsitiktinai išgirdęs Roberto ariją supratau, kad būtinai turiu ją įtraukti į savo repertuarą. Esu didelis G. Puccini muzikos gerbėjas, todėl natūraliai sekė idėja atlikti visą šią vienaveiksmę operą. Labai džiaugiuosi, kad operos premjera Lietuvoje nuskambėjo Pažaislio muzikos festivalio programoje“ – šypsojosi festivalio meno vadovas.
Kartu su E. Montvidu Pažaislio muzikos festivalio scenoje publika išgirdo puikiai pažįstamą baritoną Vytautą Juozapaitį bei sėkmingai karjeros laiptais kopiančią jaunąją atlikėją Kamilę Bonté (sopranas). Solistams talkino Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir Kauno valstybinis choras, be kurių neįsivaizduojamas nei vienas didysis festivalio projektas. Gausiam atlikėjų būriui dirigavo maestro Gintaras Rinkevičius.
26-ąjį sezoną pradedantis festivalis klausytojus pakvies į 34 koncertus, kuriuose skambės tiek laiko patikrinta klasika, tiek naujais potyriais ir išraiškos formomis žavintys šiuolaikinio meno projektai.
Jums gali patikti