Naujienų portalas

Kino teatruose – moteris visame pasaulyje įkvėpusi neįtikėtina Koletės istorija: pagrindinis vaidmuo teko K. Knightley

„Būk laiminga. Tai vienintelis būdas būti išmintingu“. Ši frazė – viena iš nemarių rašytojos Colette minčių, tapusi švyturiu ne vienos moters gyvenime. 1948 metais Nobelio premijai nominuota moteris išties nusipelnė, kad jos istorija nebūtų pamiršta, nes jos vardas jau ilgus metus yra tapęs feminizmo, lyčių lygybės sinonimu. Būtent todėl jau lapkričio 23 dieną ši unikali persona ir jos gyvenimas atgims kino ekranuose, o pagrindinį vaidmenį dramoje „Koletė“ atliks talentingoji Keira Knightley.

Biografinė juosta buvo pristatyta šių metų Sundance filmų festivalyje ir sulaukė gausių aplodismentų. Nuvilnijus „Me Too“ skandalams, garsios moters istorija tampa dar aktualesnė.  Filmas pasakos apie paprastą XIX-ojo amžiaus pabaigos Prancūzijos merginą, išsiskyrusią ypatingu rašytojos talentu. Augdama provincijoje, šio savo talento mergina nedemonstravo, tačiau ištekėjusi už sėkmingo Paryžiaus rašytojo ir persikėlusi į kvapą gniaužiantį bei prabanga pribloškiantį sostinės gyvenimą, Koletė leidosi įtikinama vyro (jį filme vaidina aktorius Dominicas Westas), kad jos, moters, kūrybos niekas neskaitys ir ji turėtų rašyti ne savo, o jo vardu.

Naujas „Vilio“ (jos vyro literatūrinis pseudonimas) romanas apie jauną, žavią, išmintingą ir nuovokią provincijos merginą Klodiną Paryžiuje sukelia tikrą sensaciją ir tampa bestseleriu. Užjutęs tikrą aukso gyslą, Koletės sutuoktinis įkalba žmoną sėsti rašyti Klodinos istorijos tęsinių. Sulig kiekviena nauja knyga susidomėjimas auga, o Vilis maudosi šlovėje, piniguose ir panegirikose. Kol vieną dieną Koletei trūksta kantrybė. Aistringos moters kova dėl kūrybinės laisvės labai greitai pavirsta į kovą dėl socialinių normų, visuomenės nustatytų rėmų laužymo bei saviraiškos ir teisės tiesiog būti savimi.

„Tai jau ne pirma mano kostiuminė drama, tad turbūt suprantate, kad mėgaujuosi dirbdama su šio žanro filmais. „Puikybė ir prietarai“, „Atpirkimas“, „Ana Karenina“. Visi šie vaidmenys man davė neįtikėtinai daug. Vienas iš didžiausių aktoriaus darbo privalumų – gebėjimas tapti vis kitu žmogumi ir keliauti laiku. Todėl pasiūlymas iš „Koletės“ prodiuserių man buvo itin džiugus, aš ir vėl keliavau į praeitį, vėl kovojau už meilę, savo teises, už galėjimą būti lygiai su vyrais. Šios temos svarbios net ir praėjus šimtmečiui, o po pastarųjų skandalų – dar labiau aktualios“, – sako K. Knightley.

Tikroji Sidonija-Gabrielė Koletė (Sidonie-Gabrielle Colette) gyveno 1873-1954 m. Be knygų rašymo, moteris taip pat dirbo žurnaliste bei vaidino teatre. Per savo gyvenimą Koletė parašė 30 kūrinių, iš kurių žymiausias – novelė „Gigi“. 1948-aisiais rašytoja buvo nominuota Nobelio literatūros premijai.

Neįtikėtina, moteris visame pasaulyje įkvėpusi istorija „Koletė“ Lietuvos kino teatruose pasirodys jau lapkričio 23  dieną.

Jums gali patikti