Naujienų portalas

Knygų mugės atidarymo proga – šalies vadovo sveikinimas

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino 21-osios Tarptautinės Vilniaus knygų mugės organizatorius, dalyvius ir svečius, kurie gyventi be formulių kviečiančią šių metų mugę pasitinka atvira širdimi.

„Ji dažnai ir yra tas orientyras, pagal kurį knygos atranda mus ir mes jas. Jo vedini ieškome vertingos literatūros, kuri augintų mūsų dvasią ir plėstų akiratį, atvertų mums plačią erdvę mintims, jausmams, darbams ir kūrybingumui. Tai, kad atvirumas sau ir pasauliui sukuria intelektualią, sustabarėjusių taisyklių nevaržomą asmenybę, šiandien mums liudija mugėje pagerbiamo laisvės žmogaus – Jono Meko atminimas“, – savo sveikinime, perskaitytame per atidarymo ceremoniją, teigia šalies vadovas.

Pasak Prezidento, renginio akcentu tapusi Jono Meko gyvenimo filosofija brėžia naują kryptį į trečią dešimtmetį įžengusios knygų mugės istorijoje ir kreipia visų žvilgsnius į tai, kas šiuolaikinėje visuomenėje nepraranda aktualumo. Į tai, kas leidžia iš naujo atrasti šio iškilaus menininko kūrybos universalumą ir jau kitomis akimis pamatyti Lietuvą globalios kultūros paveiksle. O Lietuva neabejotinai turi kuo didžiuotis – talentingais žodžio meistrais, grynuolių ieškančiais leidėjais, tekstų tyrinėtojais, visa skaitančia savo tauta.

Šiuo metu šalies vadovas dalyvauja Europos Vadovų Tarybos darbo sesijoje Briuselyje, iš kurio grįš penktadienį vakare, o mugėje planuoja lankytis šeštadienį, vasario 22 d., apžiūrėti įvairius stendus ir sales, o 11 val. dalyvauti „15min“ forume tema „Ką savo malonumui skaito Prezidentas?“. Šalies vadovą kalbins žurnalistas Ridas Jasiulionis.

Mugės svečiams valstybės vadovas palinkėjo drąsos ir smalsumo peržengti tai, kas įprasta, ir ieškoti netikėtų atradimų, kurių ši mugė visada daug žada ir dar daugiau dovanoja. „Tegul tai Jums būna ilga laukta knyga, susitikimas su mėgstamu rašytoju, gera muzika ar kinas“, – linki šalies vadovas.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda yra Tarptautinės Vilniaus knygų mugės globėjas.

Prezidento komunikacijos grupė
Jums gali patikti