Naujienų portalas

Knygų rekomendacijos: klasikiniai romanai, kuriuos būtina perskaityti

Visi žino populiariausias klasikos rekomendacijas. Dar mokykloje skaitėme Balio Sruogos „Dievų mišką“, taip pat ir Vinco Mykolaičio-Putino „Altorių šešėly“. Sakoma, kad visi išsilavinę žmonės turi perskaityti Tolstojaus „Aną Kareniną“, G. Orvelo „Gyvulių ūkį“ ir Dostojevskio „Nusikaltimą ir bausmę“. Ir visgi, tarp gausių klasikos kūrinių yra tokių, kurie prasprūsta pro akis, rečiau pasitaiko rekomendacijose. Būtent į juos šiandien ir norime atkreipti dėmesį.

Trys klasikos kūriniai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį

John Galsworthy „Forsaitų saga“.

Šešių romanų serijos autorius – literatūrinės Nobelio premijos laureatas John Galsworthy. Pagrindinė šio šeimos epo tema yra per kelias kartas įsitvirtinęs snobizmas ir materializmas. Romanai pasakoja apie Forsaitų šeimą, kurios pagrindinis tikslas yra didinti savo turtus. Meilė, jausmai ir santykiai nustumti į šoną – paradui vadovauja godulys. 

Į dvi trilogijas padalinta saga yra puiki socialinė satyra, vaizduojanti Anglijos visuomenę. Nors kūrinių siužetas nukelia daugybę dešimtmečių atgal, problemos aktualios ir šiandien. John Galsworthy sukūrė gyvus charakterius ir įtaigų socialinį portretą, už kurį buvo apdovanotas prestižine Nobelio premija. 

Konkordija Antarova „Du gyvenimai“. 

Tai žymiausias autorės kūrinys. „Du gyvenimai“, knyga slapta perrašyta ir platinama tarp rusų inteligentų, buvo sukurta Antrojo pasaulinio karo laikais. Teigiama, kad šią knygą gydytojai skirdavo kaip terapinę priemonę. Sudomino?

Kūrinyje „Du gyvenimai“ pinasi teologija, mokslas ir filosofija. Knyga prasideda, kai eilinis rusų karininkas Nikolajus įsimyli jauną musulmonę ir norėdamas išvengti fanatikų išpuolių yra priverstas bėgti iš jos šalies. Du gyvenimai tai ne tik dviejų skirtingų veikėjų gyvenimai, tai ir fizinis bei dvasinis pasaulis. Įspūdingos apimties knyga akcentuoja pamatines vertybes, tekste pinasi folkloras, tradicijos, mokymai ir filosofija. 

Thomas Mann „Užburtas kalnas“

Dar vienas Nobelio laureatas! Šiame romane autorius išsikėlė ambicingą tikslą: ištyrinėti prieškario epochą. Rašydamas knygą Thomas Mann užtruko net dešimt metų. Romanas išleistas 1927-tais metais ir yra laikomas vienu įtakingiausių XX amžiaus vokiečių literatūros kūriniu. 

Pagrindinis veikėjas Hansas Kastorpas į prabangią Šveicarijos sanatoriją atkeliauja aplankyti savo giminaičio. Čia jis ketino apsistoti tik kelias savaites, bet klinikoje praleidžia septynis metus. Autorius detaliai aprašo sergančio žmogaus išgyvenimus, gydymo būdus, tuometinę aplinką. Knygoje apčiuopiama nuostabi mokslo ir jausmų harmonija, čia veikia žavūs personažai, o dialogai atskleidžia skirtingų žmonių ideologiją ir epochos istoriją.

Daugiau gerų klasikos knygų ieškokite knygyne Patogupirkti.lt

 

Jums gali patikti