Naujienų portalas

Kokius ryškius kūrinius sukūrė žymūs praeitų amžių kompozitoriai, kurių pavadinimuose dominuoja žodis „Mėnulis“?

Populiariausi mėnulio įkvėpti klasikinės muzikos kūriniai:

Prancūzų kompozitoriaus Klodo Debiusi (Claude Debussy) „Mėnulio šviesa“ (Clair de Lune) iš vieno žymiausių jo darbų fortepijonui „Bergamo siuitos“, sukurtos 1890 – 1905 metų bėgyje.

https://www.youtube.com/watch?v=CvFH_6DNRCY

Vokiečių kompozitoriaus Ludwigo van Beethoveno (Ludwig van Beethoven) koncertas fortepijonui „Mėnesienos sonata“ (Moonlight sonata), sukurtas 1801 metais, dedikuotas jo mokinei, kurią jis bemokydamas įsimylėjo. Paties kompozitoriaus koncertas fortepijonui nr. 14 nebuvo vadinta „Mėnesienos“, 1832 metais, po kompozitoriaus mirties, vokiečių kritikas ir poetas Ludvigas Rellstabas (Ludvig Rellstab) pavadino šį kūrinį taip, kaip jis vadinamas ligi šiol.

https://www.youtube.com/watch?v=4Tr0otuiQuU

Čekų kompozitoriaus Antonino Dvoržako (Antonin Dvorak) arija „Daina mėnuliui“ (Song to the moon) iš operos „Undinė“ (Rusalka), kurios premjera įvyko 1901 metais Prahoje. Tai istorija apie įsimylėjusią undinę, kuri  arijoje „Daina mėnuliui“ perduoda meilės žinią mėnuliui, kad šis ją nuneštą  pas jos mylimąjį.

https://www.youtube.com/watch?v=MNQ0XfqzEG4

Austrų ir amerikiečių ekspresionizmo kompozitoriaus Arnoldo Šionbergas (Arnold Schoenberg) melodrama „Mėnulis Pjero“ (Pierrot Lunaire), sukurta 1912 metais pagal to paties pavadinimo Albero Žiro (Albert Giraud) eilėraščių ciklą. Tai viskas apie žmogų įkvėptą mėnulio. Tai 21 dainos ciklas apie simbolių ir fantazijos pasaulį.

https://www.youtube.com/watch?v=KsIATAaR-X0

 

 

 

Jums gali patikti