Naujienų portalas

Laukinės moters prigimtis – debiutiniame River Blade albume

Lietuvos muzikos padangėje debiutuoja atlikėja – River Blade. Iki tol dalis dainuojamosios poezijos klausytojų šią atlikėją pažinojo kaip Violetą Bučiūtę, tačiau pastaroji praėjus penkeriems metams po muzikinės pauzės akustinę gitarą iškeitė į elektroninius garsus. Atlikėja neslepia, jog elektroninis skambesys ją žavėjo bei lydėjo daugelį metų, tačiau tokiai savęs išraiškai, anot jos, „reikėjo pribręsti ir nusimetus gėdos antpečius pasiryžti pirmajam žingsniui“.
Juo atlikėja River Blade įvardina savo debiutinį skaitmeninį mini albumą (EP) „Kaip vilkė“, kuris nuo šiandien yra pasiekiamas beveik visose muzikos platformose. Jame vyrauja tokios temos kaip netektis („Panelė netektis“), savojo AŠ paieškos („Aš kaip vilkė“), skaudžios vaikystės patirtys („Tu ne mergaitė“), nelaiminga meilės istorija („Snaigės, lapai ir vaikai“), taip pat galima išgirsti lietuvių liaudies motyvų („Aš kaip vilkė“). Pasakodama apie debiutinį EP atlikėja pažymi, jog vienas svarbiausių jos muzikos elementų – tekstas. Jis, kaip ir dainuojamojoje poezijoje, atlikėjai ne mažiau svarbus pradėjus kurti ir elektroninį garsą.
„Esminė albumo daina, kaip iš paties albumo pavadinimo galima spręsti, yra „Aš kaip vilkė“. Į save pažvelgti per gyvūnų pasaulį mane įkvėpė dr. Clarissos Pinkolos Estes knyga „Bėgančios su vilkais“. Ji man kaip moteriškumo biblija – kur besi pirštu, ten atrasi ką nors naudinga. Toks įspūdis, jog skaitydama šią knygą tarp eilučių atpažįstu save ir dabar suprantu, jog nuo beprotiško noro kurti aš niekur nepabėgsiu. Tai bandžiau daryti penkerius metus, tačiau nepavyko. Kūryba yra neatsiejama nuo mano, kaip „laukinės moters“, artimos vilkei, prigimties“, – pasakoja River Blade.
Albumo viršelį puošia minimalistinis iliustratorės Aidos Mančės piešinys – moteris, dėvinti vilko kaukę. Anot Violetos, iliustratorės stilius – švaros jausmas bei minimalizmas darbuose – jai yra nepaprastai artimas, todėl kreipėsi būtent į šią menininkę. „Esu nepaprastai dėkinga Aidai, nes rezultatas išėjo geresnis nei galėjau pagalvoti. Jos iliustracija bei mano dainos, manau, albumą padaro neišskiriamu vieniu“, – patirtimi apie debiutinio albumo gimimą pasakoja muzikantė.
Debiutuojanti atlikėja pirmąjį skaitmeninį albumą prodiusavo pati ir, kaip ji sako, jai šis projektas yra pareiškimas sau toliau kurti, tobulėti ir nustoti į save žvelgti per kažkieno sukurtus rėmus.
„Tikiu, jog ne vienas mūsų šiandien jaučiasi taip, kaip ilgą laiką jaučiausi aš – bijantis svajoti ir apskritai savo svajonę nuvertinantis žmogus. Man prireikė dešimties metų, kad socialiniame triukšme išgirsčiau save, ir tik vienos akimirkos, kad nuspręsčiau mesti sau iššūkį. Tuo šiandien esu labai patenkinta”, – apie iššūkius kalba Violeta.
Jums gali patikti