Naujienų portalas

Mantas Bendžius apie dingusios merginos paieškas: „Dar vakar ši istorija galėjo nutikti realiame gyvenime“

Teatro judėjimas „No theatre“ tęsia sezoną ir jau gruodžio 5 d. pristato spektaklio „Sudie, idiotai!“ premjerą pagal to paties pavadinimo pjesę. Kaip ir kitus No Theatre spektaklius, šį pastatė aktorius, muzikantas ir režisierius Vidas Bareikis. Pjesę būtų galima vadinti pjese „iš arti“ – parašyta lietuvių dramaturgo, režisieriaus Justo Tertelio, apie mus pačius.

Spektaklis nagrinėja šiuolaikinio jauno žmogaus ir visuomenės problemas, kviečia pasižiūrėti į savo asmeninius gyvenimus iš šalies ir atskleidžia bendrą visuomenės polinkį nuteisti žmogų nepasigilinus į aplinkybes. Paliečiamos temos apima labai plačias ribas: nuo klausimo, kas yra seksualinis priekabiavimas, iki švietimo sistemą liečančių klausimų. Pagrindinis pjesės herojus ir pagrindinis įtariamasis – Martynas – be užuolankų dalinasi savo istorija, kurioje, kaip veidrodyje, nepagražinta kasdienybė, tikri ir nesumeluoti santykiai, kurie, galiausiai nuveda prie klausimo „kokia prasmė man čia likti, kai visų, ką mylėjau, nebėra?“. 

Pagrindinį vaidmenį atliekantis, jaunai auditorijai puikiai žinomas, aktorius Mantas Bendžius sako, jog istorija artima ir jam pačiam: „Šis įvykių scenarijus, kuomet dingsta jaunas žmogus, arba žmonių neviltis ir mintys apie savižudybę, tapo tokiomis įprastomis temomis, kad net sukelia pasipriešinimą „kam ir vėl apie tai kalbėti?“. Bet galbūt mes tiesiog per daug kalbame, ir per mažai jaučiame, galvojame ir darome. Būdamas šios istorijos įvykių centre, iki skausmo atpažįstu daugybę situacijų iš savo gyvenimo.

Baisu suvokti, kad dar vakar ši istorija realiai galėjo nutikti man pačiam, ir lygiai taip pat ji dar gali nutikti rytoj ar poryt. Juk tai, kaip kažkas atrodo kitiems, dažnai tampa svarbiau nei tai, kaip yra iš tiesų. Tikiuosi, kad po šio pokalbio su žiūrovu apie gyvenimą, kuriame vaidybos dažnai yra daugiau, nei teatre, kažkas iš tiesų pasikeis.“

Teatro judėjimas No Theatre dalinasi nuotraukosmis iš vykusioss generalinės repeticijos

„No theatre“ spektaklio „Sudie, idiotai!“ premjera – jau šį antradienį, gruodžio 5 d., Lietuvos kino, teatro ir muzikos muziejuje.

Jums gali patikti