Naujienų portalas

Menininkas Vladas Mackevičius: Yra universalus vaistas – veiksmas. Nereikia tingėti.

 

Vladas Mackevičius garsus Lietuvos menininkas. Jo darbai žinomi plačiai pasaulyje. Kokie Vlado pozityvumo ir energijos receptai.

Kaip geriausiai pradėti rytą?

Kiekvienas turi personalinių pomėgių bei aistrų. Galėčiau papasakoti apie tai, kaip pradedu rytą pats. Stengiuosi išsimiegoti. Nėra nieko blogiau, nei miego trūkumas. Atsimerkus nusiteikiu gerai dienai, tokios daugiausiai ir būna. Viskas prasideda nuo tavęs… Rytą pradedu tempimo pratimais neatsikeliant iš lovos. Iškart po to stiklinė, dvi jonizuoto vandens. Rytinė mankšta su „techno“ muzika fone. Praėjus pusvalandžiui – turkiška stiklinė kavos. Pusryčius gaminu pats, ir visiem kitiems patariu.

Dabar ir žiemą daugiau leidžiame laiko namuose – koks Jūsų namų jaukumo receptas?

Išnaudokite visą galimybių paletę. Viskas priklauso ir remiasi tik į vaizduotės ribas.

Jei Jūsų draugai nusiminę, kaip juos paguodžiate, palaikote?

Paguoda nepadės, ji kaip ir viltis – pratęsia skausmą. Keista tai sakyti, tačiau nepastebėjau nusiminimo draugų tarpe. Nusiminti nėra ko. Galimybių metas. Pamatykit. Išnaudokit. Pritaikykit sau.

Geros nuotaikos receptas, ar pasidalintumėte su skaitytojais?

Nemokėti savo nervais už svetimas klaidas. Nepriimti visko „giliai“. Atskirti svetimas lemtis nuo savosios. Pastoviai ieškoti pozityvios nuotaikos šaltinių: visų pirma savo mintyse, literatūroje, kine, istorijose, įžvalgose, muzikoje ir t.t. Šaltinių begalė.

Jūsų gardžiausias patiekalas namuose?

Turiu ne vieną jų, be to jie kinta, nes atsibosta, kad ir kokie gardūs bebūtų. Šios savaitės meniu: ukrainietiški barščiai su „šitake“ grybais, lęšių troškinys „Dal Makhani“, karamelizuotų svogūnų sumuštiniai su humusu, bulviniai blynai, kepto ožkos sūrio salotos…

Smagiausias prisiminimas iš vasaros?

Berlynas.

Kur planuojate keliauti kitais metais ar šią žiemą jei leis aplinkybės?

Judėsim į rytus apie 8 000 km. nuo Vilniaus.

Kokia paskutinė skaityta knyga ir kino filmas Jums paliko stipriausią įspūdį, ką rekomenduotumėte?

Skaitau daug. Per metus vidutiniškai apie 50-55 knygas. Šviežiausiai perskaitytos: B. Akunino “Kitas kelias”, V. Pelevino “Nenugalima Saulė” bei  “21 Pamoka XXI Amžiui” – Yuval Noah Harari. Visas tris galėčiau rekomenduoti. Nepamirškite, kad rekomendacija – tai individo išgyvenimas ir, kad visų receptoriai skiriasi dėl unikalios asmeninės patirties.

Paskutinis patikęs filmas: Kristaus kūnas (Corpus Christi “Boże Ciało”. 2019 Lenkija, Prancūzija)

Kas Jus labiausiai palaikė per pirmąjį karantiną?

Palaikymo nereikėjo. Esu autonominis visomis to žodžio prasmėmis. Praleidau daug laiko su sužadėtine Egle, bei kūrybinėje studijoje. Menininkų kasdienybė nelabai ir pasikeitė prieš ar po karantino. Visas kūrybinis procesas yra savotiškas “karantinas”, kur esi „vienas ant vieno“ su savo menu.

Ką darote ar veikiate, kai jaučiatės labai prislėgtas ar liūdnas?

Suseku to priežastį ir sustabdau procesą. Jaustis prislėgtam ar liūdnam dažniausia yra pasirinkimas, o ne neišvengiamumas. Yra universalus vaistas – veiksmas. Nereikia tingėti.

Kaip palaikote socialinius santykius su kitais?

Visais žinomais būdais. Kūryba ,man kaip menininkui, suteikia dar vieną būdą – galimybę kreiptis į žmones, kadangi karantinas apriboja patekimą į galerijas, šiais metais kviečiau į personalinę virtualią parodą.

Foto: iš asm. archyvo

 

Jums gali patikti