Naujienų portalas

Naujame Eugenijaus Chrebtovo vaizdo klipe – jausmingas ukrainietės primabalerinos šokis

Dainininkas, operos solistas, Eugenijus Chrebtovas klausytojams pristato naują dainą „Upė. Lietuva“ ir jai dedikuotą vaizdą klipą. Ši premjera gimė netikėtai ir tapo labai aktualia šių dienų kontekste.

Ukrainietiškų šaknų turintis E.Chrebtovas savo gerbėjams gerai žinomas, kaip dainų apie Lietuvą atlikėjas. Pasak jo, ši daina pati netikėtai susirado jį. „Kai pirmą kartą išgirdau kompozitoriaus Vitalijaus Neugasimovo kūrinį – ji mane iškart užkabino. Labai gražūs Andriaus Jautakio žodžiai ir puiki Vytauto Bikaus aranžuotė. Tai daina, kuri įprasmina Lietuvos grožį ir tai, kas brangiausia. Tokių dainų dabar mus labai trūksta,“ – teigia E.Chrebtovas.

Kaskart koncertuodamas E.Chrebtovas savo programoje tarp užsienio popklasikos hitų įtraukia ir gerai žinomas lietuviškas dainas, kurios yra mūsų istorijos ir laisvės kelio dalis. Atlikėjas pasakoja, kad pradėjęs repetuoti kūrinį „Upė.Lietuva“ nusprendė, kad jai būtina suteikti vaizdą. Taip gimė mintis sukurti vaizdo klipą.

„Dainos žodžiai yra labai vaizdingi, tačiau nesinorėjo jų iliustruoti tik Lietuvos peizažais. Daina turi didelį emocinį užtaisą, todėl bekalbant su kolegomis gimė mintis, kad būtų gražu dainą perteikti šokiu. Nutariau parodyti šį kūrinį kolegei, primabalerinai, Olesiai Šaitanovai ir ji susidomėjo,“ – prisimena E.Chrebtovas.

Ukrainietė O.Šaitanova 2013 m. metais tapo Ukrainos nacionalinio operos ir baleto teatro soliste, o nuo 2016 m. yra Lietuvos operos ir baleto teatro baleto trupės vedančioji solistė. Lietuvoje gyvenanti O.Šaitanova laisvai kalba ir supranta lietuviškai, todėl jai puikiai pavyko įsijausti į naują kūrinį.

„Kai paskambino Eugenijus ir pasiūlė padaryti bendrą darbą, aš iškart sutikau, nes tėvynės tema yra labai jautri ir svarbi šiuo metu. Buvo labai gera klausyti muzikos ir teksto, jie nuostabiai dera kartu. Su Eugenijumi lengvai radome bendrą kalbą ir viziją, kaip viskas galėtų atrodyti, todėl man buvo labai malonu sudalyvauti tokiame magiškame vaizdo klipo gimimo procese,“– sako primabalerina O.Šaitanova.

E.Chrebtovas pasakoja, kad nors daina yra apie Lietuva, tačiau netikėtai jos gimime sudalyvavo ir du ukrainiečiais. „Kai su Olesia nukeliavome filmuoti vaizdo klipo susipažinome su operatoriumi ir sužinojome, kad jis taip pat ukrainietis. Vladislavas Lichniakevičius, kuris filmavo ir montavo vaizdo klipą į Vilnių atkeliavo iš Charkivo. Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę dirbti su puikia komanda ir tikiuosi, kad šis kūrinys užkariaus klausytojų širdis,“ – pasakoja atlikėjas.

Jums gali patikti