Naujienų portalas

Naujame partizanų dainos vaizdo klipe autentiškos A. Ramanausko- Vanago vadavietės

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena šiais metais gegužės 17 dieną dėl karantino sąlygų buvo minima kiekvienam asmeniškai prisiminus Lietuvos istorijos vingius, pagerbus mintimis ar veiksmais šalies didvyrius, paaukojusius savo gyvybes dėl Laisvės, susimąsčius apie šiandieninį karį, jo šeimą ir kiekvieną iš mūsų, kuo mes galime prisidėti prie Lietuvos gerovės.

Lietuvos kariuomenės Facebook paskyroje gegužės 17 dieną pasirodęs sveikinimas su šūkiu „Mes – tai Jūs“ tarsi kvietė kiekvieną  prisidėti prie valstybės kūrimo, istorijos atminties puoselėjimo ir patriotinės žinios nešimo ateities kartoms.

Naujas partizanų dainos klipas iš A. Ramanausko – Vanago vadavietės

Kiekvienais metais auga patriotinę žinią savo darbais, mintimis, kūryba nešančių įvairių profesijų žmonių skaičius. Sąmoningai ir atsakingai suvokiant Lietuvos laisvę, kalbant apie tai ateities kartoms, konkrečiu pavyzdžiu dirbant Tėvynės labui veikia įvairios sąjungos, bendruomenės, pavieniai asmenys.

Projekto „Laisvės kovų dainos“ iniciatoriai Alkas Paltarokas ir Agnė Sabulytė kartu su Lietuvos kariuomenės kūrybine komanda partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai pristatė karantino sąlygomis įrašytą naują versiją partizanų dainos „Oi Sakalėli“. Ši daina, kaip ir daugelis, ypač labiau paplitusių laisvės kovų dainų, turi išlikusius ne vieną tekstinius ir melodinius variantus, jos atlikimui pasirinkta su dzūkiška tarme dainos versija.

Klipas nufilmuotas Dainavos apygardos įvairiose atmintinose vietose, taip, pasak projekto autorių, atiduodant pagarbą Lietuvos partizanų vadui Adolfui Ramanauskui – Vanagui ir visiems Laisvės kovų dalyviams.

„Klipo istorija tarsi simboliškai kviečia plačiau pažvelgti į šalies istorijos atminimo puoselėjimą, – lankant svarbias istoriškai vietas, sodinant medį, uždegant žvakę, ieškant kitų priemonių skleisti žinią apie Tėvynės didvyrius bei kviesti patriotiškai mąstyti to dar nedarančius“, – kalbėjo projekto „Laisvės kovų dainos“ vadovas, partizanų istorijos entuziastas Alkas Paltarokas.

 Partizanų daina su arfos skambesiu

„Oi Sakalėli“ nauja versija – klasikos ir liaudies žanrų sintezė, interpretuojama lyriško dainininkės Agnės Sabulytės ir arfistės Viktorijos Smailytės dueto.“Tai viena iš tų dainų, kuri pasakoja apie dramatinį mūsų šalies istorijos tarpsnį, bet tuo pačiu koduoja valią, tikėjimą ir viltį, net ir pačiose sunkiausiose situacijose. Įsijausti į partizaninių dainų atlikimą ypatingai padeda prisilietimas prie autentiškų albumų, bendravimas su dar gyvais esančiais istorijos liudininkais bei tiesiog pabuvimas tose vietose, kur vyko mūsų šaliai svarbūs mūšiai“, – dalinosi savo mintimis apie Laisvės kovų dainas ir jų atlikimą Agnė Sabulytė.  Dainininkė pasakojo, jog karantino metas praplečia požiūrį į daug dalykų: „To, ko net nebūtum pagalvojęs, kad galima daryti, imi ir darai“, – apie įrašus namuose ir nuotolinį bendradarbiavimą su garso operatoriumi Arvydu Dimša ir arfiste Viktorija Smailyte kalbėjo Agnė Sabulytė.

Partizanai – pavyzdys geriausių

„Partizanai – tai žmonės, kurių dėka, mes turime tai, kuo visi galime džiaugtis šiomis dienomis. Jie yra pavyzdys geriausių,ką turi mūsų tauta, tai aukščiausio lygio pilietiškumo ir atsidavimo pavyzdys, kurį turime saugoti ir mokytis iš to šiomis dienomis. Šiuose žmonėse yra užkoduota tikroji, niekada nepasiduodanti ir saugojanti tai, kas svarbu, – žmones, tėvynę, artimus – lietuvių dvasia. Partizanai yra puikus pavyzdys, kuo gyvena Lietuva ir Lietuvos kariuomenė šiomis dienomis, mes nesiekiame karo ar kovos, bet visada esame pasiruošę ginti ir gintis, jei atsiras tokių, kurie to siekia“, – apie partizanų reikšmę kalbėjo klipe nusifilmavęs vyr. leitenantas Mažvydas Kunevičius.

 

 

 

 

 

Jums gali patikti