Naujienų portalas

Neurologai teigia, kad ši daina sumažina nerimą net 65%!

Stresą, kuris mus neišvengiamai kankina kone kasdien, turime kontroliuoti. Yra daugybė patarimų ir technikų, kurios padeda nusiraminti, kai viskas tampa sudėtinga darbe, mokykloje ar asmeniniame gyvenime. 

Vienas efektyviausių būdų – garsų terapija, kuri jau seniai yra populiarus metodas atsipalaiduoti ir atkurti savo sveikatą. Per amžius įvairios kultūros naudojo muziką siekiant gerinti savijautą. 

Didžiosios Britanijos neurologai, neseniai atliko tyrimą, kurio metu prie tiriamųjų dalyvių buvo prijungti jutikliai, o šiems reikėjo kuo greičiau išspręsti skirtingus sudėtingus galvosūkius ir dėliones. Skirtingos dėlionės sukėlė tam tikrą streso lygį, o dalyviai klausėsi skirtingų dainų, kol tuo tarpu mokslininkai matavo tiriamųjų smegenų veiklą ir fiziologines būsenas – širdies ritmą, kraujospūdį ir kvėpavimo greitį.

Tyrimo eigoje išrinktas dešimties dainų, kurios labiausiai atpalaiduoja ir padeda nusiraminti, grojaraštis, o pirmoje vietoje atsidūręs kūrinys turėjo didesnę įtaką stresui malšinti, nei bet kuri kita iki šiol išbandyta muzika. 

Klausant kūrinio „Weightless“ (ang. „Nesvarumas“) – dalyvių nerimas sumažėjo net 65 procentais.

Nėra ko stebėtis – šis kūrinys buvo sukurtas bendradarbiaujant su garso terapijos specialistais. Kūrinyje kruopščiai išdėstyta harmonija, ritmas ir bosinės linijos padeda sulėtinti klausytojo širdies ritmą, mažina kraujospūdį ir mažina streso hormono kortizolio koncentraciją.

Stresas ir nerimas stipriai padidina sveikatos problemų riziką: širdies ligas, nutukimą, depresiją, virškinimo trakto sutrikimus, astmą ir kt. Nerimą kelia neseniai Harvardo ir Stanfordo universiteto paskelbti tyrimai, kuriuose teigiama, kad dėl streso ir darbo krūvio sukeltų sveikatos problemų miršta daugiau žmonių nei nuo diabeto, Alzheimerio ligos ar gripo.

Šiuolaikiniame pasaulyje, kai nuolat skubame ir retai atrandame laiko sau, išvada aiški – jei norite, kad jūsų kūnas ir protas išliktų sveiki, turite leisti jiems pailsėti. 

Muzika yra paprastas, lengvai prieinamas būdas atsikratyti visų, nuolat mus kankinančių problemų, nerimo, spaudžiančių terminų, žinučių, el. laiškų, susitikimų ir kitų nemalonumų, kurie pakelia streso lygį ir kelia įtampą. 

Labiausiai raminantis kūrinys „Weightless“, tyrimo metu taip padėjo atsipalaiduoti, kad kai kurios tyrime dalyvavusios moterys tapo mieguistos ir joms nebuvo leidžiama iškart sėsti už vairo. 

Taigi, jei jaučiatės įsitempę ir nervingi – perklausykite tyrimų patvirtinto 10 dainų grojaraščio ir mėgaukitės atsipalaidavimu:

10. „We Can Fly“ Rue du Soleil (Café Del Mar)

9. „Canzonetta Sull’aria“ Mocartas

8. „Someone Like You“ Adele

7. „Pure Shores“ All Saints

6. „Please Don’t Go“ Barcelona

5. „Strawberry Swing“ by Coldplay

4. „Watermark“ Enya

3. „Mellomaniac (Chill Out Mix)“ DJ Shah

2. „Electra“ Airstream

1. „Weightless“ Marconi Union

Jums gali patikti