Naujienų portalas

Pianistas Nazerno Ferruggio: Meną galima būtų apibudinti dviem žodžiais – Širdis ir Žemė.

Muzika, tapyba, šokis, parfumerija – tai skirtingos išraiškos priemonės perteikti grožiui, kokį gali sukurti žmogus. Išties šios formos puikiai koreliuoja viena su kita. O koncerto metu ir norėjosi sukurti visa visuma potyrių klausytojui, kad padėti užmiršti gyvenimo rūpesčius ir pasinerti į „čia ir dabar“ akimirką, kurią mum nuolat primena menas. Klasika mus veda į savitą pasauli, kuriam pilna fantazijos, asociacijų, jausmų. Klasikinė muzika padeda atrasti harmoniją, nurimti mintims, atsipalaiduoti, pasinerti į savo vidų bei prisiminti amžinąsias vertybes, kas itin svarbu šiuolaikiniame, nuolat skubančiame pasaulyje”,- pasakoja smukininkė Agnė Doveikaitė.

Originalaus formato koncertas “Gražiausi bisai” subūre meno gerbėjus “White Piano Hall” salėje, gegužės mėnesį Vilniuje. Agnės Doveikaitės ir garsaus pianisto iš Italijos Nazareno Ferruggio koncerto programoje skambėjo J. S. Bach, C. Debussy, M. de Falla, F. Kreisler, J. Massnet, A. Piazzolla ir ktių iškilių kompozitorių kūriniai. 

Renginio salė specialiai buvo iškvepinta egzotiškais “Gamila Beauty Perfumes” kvapais, o senovines sienas papuošė dailininkės Editos Suchockytės įspūdingi paveikslai. Koncerto metu grakščią mizansceną atliko balerina Ramona Rubytė.

Organizuojant festivalį “Pavasaris White Piano Hall”, pradžioje gimė idėja Agnei koncertuoti kartu su italų pianistu Nazareno. Artėjant renginiui netikėtai kilo minčių į koncertą pajungti daugiau grožio- tiek iš šokio, tiek kvapų pasaulio. Sukurti tikrą šventę visoms klausytojų juslėms. Na, o Editos Suchockytės darbai mūsų koncertus puošia beveik nuolatos. Esu didelė Editos darbų gerbėja, tad visada su nekantrumu laukiu naujų jos paveikslų. Paroda nuolat atnaujinama, klausytojai visada žavisi White Piano Hall atmosfera.

Kaip yra sakęs teatro režisierius E. Jaras:“Klasika yra tada, kai kalbi ne apie konkretų laikmetį, o apie jausmus. Tai amžina.” Manau, klasika visada bus patraukli, todėl tai ir klasika, ji niekada neišeina iš mados. Muzika, skambanti White Piano Hall dovanoja puokštę įvairiausių jausmų, todėl jau turime savo ištikimą auditoriją. Beje, salėje skamba ne tik klasika, taip pat ir džiazas bei kitų stilių muzika”,- kalba vadovė Ugnė Sabaitytė.

„Man atrodo, jei žmogus klausosi koncerto ir jį supa tarsi „muziką grojantys“ paveikslai, kai linijų ritmas atliepia muzikos ritmą, jis gali pajusti visišką harmoniją. Dar nereiktų pamiršti ir apie pačios koncertų salės unikalumą bei grožį“, – džaiugėsi meniška idėja Edita Suchockytė

Gražiausi bisai” kartu su Agne Doveikaite koncertinę programą atliko Nazerno Ferruggio – italų pianistas, laimėjęs net 18 tarptautinių ir respublikinių konkursų, tarp kurių ir aukščiausias muzikinis įvertinimas – grand prixuž geriausią kompozitoriaus C. Debussy kūrinio interpretaciją. Nazareno koncertuoja tokiose pasaulinio garso koncertų salėse, kaip Carnegie Hall, Lindemann Hall, Cheong Ju Arts Centre, Rosengarten, Wiener Saal ir yra puikiai žinomas Niujorko, Londono, Melburno, Singapūro ir kt. miestų klausytojams.

Pirmą kartą lankiausi jūsų šalyje. Esu sužavėtas miesto architektūra – bažnyčios, rūmai… Koncerto įspūdžiai patys šilčiausi – pubilka tiesiog nuostabi! Klasikinė muzika yra tasi jungtis tarp planetos ir žmonių. Meną galima būtų apibudinti dviem žodžiais – Širdis ir Žemė”- sakė garsusis pianistas Nazerno Ferruggio.

Sausakimšoje salėje emocijos liejosi per aplodismentų jūra. Publika negailėjo gražių žodžių ir po koncerto stengėsi pabendrauti su atilkėjais.

Maloniausias įspūdis man, kaip atlikėjai, kuomet jaučiu, kad publika lyg alsuoja kartu su manimi, seka kiekvieną gaidą, klausosi ir pauzių…  Jaučiu, jog aš ir publika susitapatiname ir patiriame tuos pačius išgyvenimus”,- džiaugėsi smuikininkė Agnė Doveikaitė.

Agnė Doveikaitė pradėjo griežti smuiku būdama 6 metų. Ji yra devynerių tarptautinių ir respubli-kinių smuiko konkursų laureatė, tarptautinių projektų kaip “Kremetara Baltica” ir “Orchestra En-semble Kanazawa” Japonijoje dalyvė, kuriai už tarptautinius pasiekimus skirta oficiali Lietuvos Prezidento Valdo Adamkaus Padėka, o už meninius labdaros projektus jungiant muziką ir dailės terapiją, Pranciškonų Gėrio ambasadorės vardas. Agnė griežia klasikiniu ir elektriniu smuikais, koncertuoja kartu su kitais garsiais Lietuvos klasikos bei džiazo atlikėjais ir dj’ais

Jums gali patikti