Naujienų portalas

Pradėtas paminklo Adolfui Ramanauskui-Vanagui idėjų vertinimas

Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko 2019 m. liepos 12 d. potvarkiu Nr. 141 sudaryta darbo grupė, kuriai pavesta koordinuoti Adolfo Ramanausko-Vanago, Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signataro, Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vado, nuo 1953 m. – aukščiausiojo Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio ir dėl nepriklausomybės kovojančios Lietuvos pareigūno, kapavietės Antakalnio kapinėse Vilniuje sutvarkymo klausimus. Vyriausybės kanclerio pirmojo pavaduotojo Deivido Matulionio vadovaujama komisija koordinavo antkapinio paminklo konkurso sąlygų rengimą, buvo paskelbtas viešųjų pirkimų konkursas.

„Šiandien paaiškėjo, kad šiame premjero inicijuotame konkurse dalyvauja net keliolika menininkų. Toks jų aktyvumas maloniai nustebino ir sujaudino, nes tai rodo, kad mūsų menininkams svarbus patriotizmas, pasididžiavimo mūsų pokario laisvės kovomis jausmas. Manau, kad kitą savaitę šie darbai bus pristatyti visuomenei. Sveikintina, kad skulptoriai pateikė ne tik grafinę medžiagą, aprašymus, bet ir siūlomų paminklų maketus. Todėl komisija turės plačių pasirinkimo galimybių ir esu tikras, kad mums pavyks išrinkti geriausią idėją, o paminklas ir antkapis Adolfui Ramanauskui-Vanagui Antakalnio kapinėse Vilniuje bus pastatytas laiku – iki 2020 metų vasaros“, – sako D. Matulionis.

Vertinimo komisija, kurią sudaro kultūros, meno, atsakingų institucijų atstovai, įvertins pateiktus projektus ir išrinks nugalėtoją, atsižvelgdami į paminklo idėjinių ir plastinių sprendinių meninę kokybę, meninės idėjos autentiškumą, išraiškos priemonių ir reikšmių tikslingumą. Taip pat bus vertinamas kontekstas – paminklo ir antkapio ansamblio dermė su Lietuvos valstybės vadovų laidojimo vietoje esančia kapaviete.

Tris prizines vietas užėmusiems konkurso laimėtojams bus skiriamos premijos: pirmosios vietos laimėtojui – 2 000, antrosios – 1 500, trečiosios – 1 000 eurų.

Ramanausko-Vanago palaikai 2018 metais rasti Antakalnio Našlaičių kapinėse ir tų pačių metų  spalio 6 d. palaidoti Antakalnio kapinėse, valstybės vadovų panteone.

Jums gali patikti