Naujienų portalas

Aukojamas mišias už Lietuvos kariuomenę palydėjo Lietuvos laisvės kovotojų daina

2020 sausio 9 dieną Šv. Ignoto bažnyčioje, palaikant gražią tradiciją, kuri tęsiasi nuo 2001 metų, ne tik buvo aukojamos padėkos mišios už Lietuvos kariuomenei gerai pasibaigusius 2019-tus metus, tačiau nuskambėjo ir Agnės Sabulytės atliekama jautri daina Lietuvos laisvės kovotojų tematika.

Mišiose dėkota už kariuomenei sėkmingus metus

Lietuvos kariams 2019-ieji buvo intensyvūs ne tik dėl kovinio rengimo ir tiesioginių užduočių, bet ir dėl intensyvios pagalbos kitoms valstybės institucijoms bei civiliams. Mišių metu, kurias aukojo Vilniaus arkivyskupas metropolitas, Lietuvos kariuomenės Ordinariato Apaštalinis administratorius Gintaras Grušas buvo dėkojama už Lietuvos kariuomenės sėkmę ir pasiekimus. Mišiose dalyvauti pakviesti Lietuvos kariuomenės dalinių vadai ir vyriausieji puskarininkiai.

Šv. Ignoto bažnyčioje įsikūręs Lietuvos kariuomenės ordinariatas

XVII a. viduryje Vilniuje iškilusi Šv. Ignoto bažnyčia – jėzuitų paveldo perlas. Po ištisus amžius trukusių draudimų, karų ir okupacijų, šiandien joje vėl aukojamos šv. Mišios. Šioje bažnyčioje įsikūręs Lietuvos kariuomenės ordinariatas.

Laisvę laimėjom per aukas ir pasišventimą

Šv. Ignoto bažnyčia simbolinė vieta sauganti laisvės kovotojų atminimą. „Per amžius budėję, laisvę laimėjom per aukas ir pasišventimą“ – toks užrašas puošia  Šv. Ignoto Lietuvos kariuomenės bažnyčią Vilniuje. Bareljefe vaizduojamas karys, kovojęs ir žuvęs, bet jo dvasia liko nenugalėta. Kovotojas yra globojamas dviejų angelų. Visos trys figūros yra apjungtos fone esančios vėliavos. Jis skirtas žuvusiems Lietuvos kariams, primenant mūsų karių ir visos tautos pasiaukojimą vardan Laisvės, atminti.

Laisvės kovų dainose slypi atsakymai: kodėl esame laisvi

Agnė Sabulytė kartu su prodiuseriu Alku Paltaroku ir visa kūrybine komanda, laisvės kovų dainoms, pastaruoju metu, skiria didžiąją dalį savo kūrybinio laiko. Dainininkė ir kūrybinių projektų iniciatorė kalbėdama apie atliekamas dainas Lietuvos laisvės kovų tematika, sako – „Žodžio ir muzikos sintezėje vyksta akistata tarp gyvenimo ir mirties, meilės ir karo, ilgesio ir žiaurios kovos. Šios dainos kupinos meilės Tėvynei, nepailstančio tikėjimo, kovinės dvasios ir sekinančios realybės“.

Prasidėjus naujiems metams mus iš karto pasitinka viena po kitos svarbios valstybinės šventės, primenančios – kodėl esame laisvi. Dėkojame už praėjusius metus ir jau meldžiame palaimos ateinantiems.

Foto: Matas Vaišnoras

Jums gali patikti