Naujienų portalas

Karantinas nesumažino renginių organizatoriaus kūrybiškumo

Pramogos karantino laikotarpiu – nuo virtualių magijos šou iki piešimo pamokų

Karantino laikotarpis ir apskritai visi 2020 metai tapo didžiuliu iššūkiu renginių organizatoriams. Sporto, kultūros, pramogų ir kitų renginių kiekis šiais metais gerokai susitraukė, nemažai įmonių patyrė didelius nuostolius, o neaiški situacija dėl COVID-19 suvaldymo Lietuvoje ir visame pasaulyje vis dar palieka nemažai nerimo planuojant ateitį.

Tačiau kai vienos durys užsidaro, atsiveria kitos. Renginių organizavimo įmonės „Extremedelight.lt“ vadovas Mantas Paliokas sutinka, kad tokiu laikotarpiu žmonėms siūlomi renginiai keičiasi, bet emocijas suteikti vis dar įmanoma.

„Visuomet reginio tikslas yra žmonių emocija, tad dabartiniu metu ieškojome ir radome sprendimų, kaip tai įgyvendinti. Iš principo teko pakeisti renginių koncepcijas, atrasti veiklas, kurias būtų galima adaptuoti virtualiems renginiams arba lauko renginiams, kuomet dalyvauja tik vienas įmonės skyrius ar ribotas žmonių skaičius“, – kalbėjo M. Paliokas.

Pagal LR Vyriausybės nurodymus, karantino metu rekomenduojamas nuotolinis darbas ir mokymasis. Dėl to ir renginiai persikelia į virtualią erdvę. Nesunku pastebėti, kad pastaruoju metu daug įvairių konferencijų, pranešimų, produktų pristatymų ir panašių renginių vyksta be žiūrovų, o tiesiogiai transliuojant atitinkamomis platformomis.

  1. Paliokas atskleidžia keletą idėjų, kurias galima pasiūlyti žmonėms šiuo laikotarpiu. Viena iš jų – protmūšiai įmonėms.

„Protmūšiai puikiai tinka bet kokio tipo kolektyvui, nes jie yra lengvai pritaikomi pagal įmonėje esančius darbuotojus – tai gali būti IT sektoriaus, gamybinė, prekybos, agro, farmacijos ir bet kokios kitos srities įmonės. Galime suorganizuoti ir muzikinį protmūšį, kuris bus energingesnis ir su gyvos muzikos grupe. Žinoma, žmonės turės naudotis telefonais arba kompiuteriais, tad visas veiksmas bus tiesioginės transliacijos principu, o rezultatams fiksuoti bus naudojamos išmaniosios programėlės“, – teigė M. Paliokas.

Ir iš tiesų virtualūs renginiai suteikia daugybę galimybių. Dar viena įdomi idėja – magijos šou, kuomet visas kolektyvas gauna kvietimus, jungiasi per „Zoom“ programėlę ir gyvai stebi profesionalaus mago pasirodymą. Tuo pačiu yra įtraukiami ir patys žiūrovai, kas suteikia renginiui gyvumo pojūtį. Prie tokio tipo formato renginių galima paminėti ir populiarųjį humoro vakarą – „Stand Up Show“.

Nuotoliniu būdu galima nesunkiai rengti pokalbius su žymiais žmonėmis – motyvatoriais, kuomet taip pat naudojantis „Zoom“ platforma, yra bendraujama su pašnekovu užduodant jam klausimus.

„Šiuo metu populiariausi segmentai yra „infuenceriai“ arba nuomonės formuotojai, taip pat auto sporto atstovai, atlikėjai. Yra galimybė po pašnekesio su žymiu sportininku visai įmonei padaryti mankštą. Tik, žinoma, reikėtų kolegas informuoti iš anksto, kad jie būtų pasiruošę atitinkamą aprangą, – šypsosi M. Paliokas. – Tokio tipo mankštos populiarėja tarp įmonių, kurios jau sistemiškai bent kartą į savaitę daro tokias mankštas. Kad visų poreikiai būtų patenkinti, mankštų stiliai ir treneriai dažnai gali keistis“.

Vadinamosios „On-line“ treniruotės, kuomet galima atlikti treniruotes kartu su profesionaliais treneriais yra ypač aktualios šiuo metu, kuomet sporto klubai yra uždaryti.

Norintiems ne tik smagios pramogos, bet ir šiek tiek meninio patobulėjimo, galima užsisakyti piešimo pamokas bei kulinarinį šou. Visas reikalingas inventorius būtų atvežamas į namus. Tai – viena iš unikaliausių idėjų.

„Vienas iš įdomiausių dalykų – realūs renginiai, kuomet įmonei pristatomas X-BOX. Tik tai – tikrai ne žaidimų konsolė, o dėžutė su X turiniu. Joje gali būti gurmaniškų dalykų rinkinys, priemonės piešimo pamokai ar produktai visos šeimos vakarienei. Vėlgi per „Zoom“ programą gali vykti viskio ar vyno su sūriais degustacija, piešimo pamoka arba vakarienės gaminimas, kuomet pagrindinis virėjas „studijoje“ gali būti įmonės vadovas ar žinomas virtuvės šefas“, – idėjomis dalinasi „Extremedelight.lt“ vadovas.

Norint užsisakyti tokias ir panašias paslaugas, tereikia turėti namuose įrenginius su vaizdo kamerą. Tuomet ekranuose matomi visi pasijungę kolegos ir sukuriamas bendrumo jausmas. 

Jums gali patikti