Naujienų portalas

Kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną pagarba atiduodama Lietuvos partizanams, Laisvės gynėjams

Gegužės 15 d. Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas drauge su Lietuvos kariuomenės Sausumo pajėgų vadu brigados generolu Raimundu Vaikšnoru atidavė pagarbą partizanų generolui Jonui Žemaičiui – Vytautui.  Prie paminklo aikštėje prie Krašto  apsaugos ministerijos jie padėjo gėlių.

S. Daukanto aikštėje prie Lietuvos Respublikos Prezidentūros surengta Lietuvos valstybės, istorinės, Europos Sąjungos ir NATO vėliavų keitimo ceremonija.

Gėlės partizanams pagerbti šią dieną taip pat bus padėtos Lietuvos partizanų memorialuose Minaičiuose, Radviliškio raj. ir Kryžkalnyje, Raseinių raj.

Aukštaitijos partizanams pagerbti   Anykščiuose rengiamas pėsčiųjų žygis.   Jo metu bus lankomos vietos, kur gyveno, kovojo ir žuvo Antano Slučkos-Šarūno rinktinės štabo nariai, Vytauto apygardos partizanai bei seserys, ryšininkės.

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės minėjimo tradicija tęsiama nuo tarpukariu gyvavusios Kariuomenės ir visuomenės suartėjimo dienos. Grupės karių ir visuomeninių organizacijų atstovų iniciatyva pirmą kartą ši šventė buvo surengta 1935 metais. Atkūrus Nepriklausomybę tradicija buvo tęsiama ir šventė rengiama trečiąjį gegužės savaitgalį vis skirtinguose šalies miestuose.

KAM informacija

Jums gali patikti