Naujienų portalas

Katedros aikštėje Vilniuje – padėkos mokytojams mozaika

Gegužės 28 d. simboline akcija Katedros aikštėje Vilniuje užbaigta LRT TELEVIZIJOS projekto „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ laidos „Įdomiosios pamokos“ inicijuota padėkos mokytojams kampanija „Padėkok mokytojui – duok penkis“. Vaikai buvo kviečiami ant delno užsirašyti vieną gražiausių lietuviškų žodžių „ačiū“ ir jį nufotografuoti – iš atsiųstų nuotraukų Katedros aikštėje sukurta didžiulė padėkos mokytojams mozaika.
Simbolinėje akcijoje dalyvavęs Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda dėkojo mokytojams, kurie padarė viską, kad nuotolinis mokymas vyktų sklandžiai. „Mokytojai neduoda Hipokrato priesaikos kaip medikai, tačiau yra lygiai taip pat davę ją savo širdyje – skleisti žinias savo mokiniams bet kokiomis aplinkybėmis, net pačiomis nepalankiausiomis. Jie šį darbą atliko puikiai, garbingai, neskaičiuodami nei jėgų, nei darbo valandų. Šie mėnesiai buvo labai įdomūs, o juk jokiuose vadovėliuose ar instrukcijose nebuvo aprašyta, kaip elgtis šioje unikalioje situacijoje“, – sakė šalies vadovas, mokytojus pavadinęs herojais ir už egzaminą, kurį jiems teko išlaikyti krizės metu, skyręs aukščiausią pažymį.
„Mokytojams, o taip pat ir mokiniams teko labai sunkus išbandymas, nes pamokos per „Zoom“ niekada nepakeis gyvo bendravimo. Labai tikiuosi, kad mokytojų darbas bus daug labiau įvertintas. Esu jiems labai dėkinga ir džiaugiuosi, kad LRT taip pat papildė ugdymo procesą“, – dėkodama mokytojams sakė LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.
Delno su žodžiu ačiū nuotraukas atsiuntę mokiniai taip pat dalyvavo loterijoje – galėjo laimėti kompiuterį sau ir savo mylimam mokytojui. Atsitiktinės atrankos būdu paaiškėjo laimėtojos – Dovilė Kaleininkaitė ir jos mokytoja Eglė Šaučiūnaitė iš Marijampolės.
„Karantino metu mokytojai, būrelių vadovai ir treneriai susidūrė su ypatingu iššūkiu. Pakvietėme vaikus ir jų tėvus padėkoti žmonėms, padėjusiems šioje sudėtingoje situacijoje. Vos paskelbus apie akciją „Padėkok mokytojui – duok penkis“ socialinius tinklus ir mūsų elektroninį paštą užplūdo tūkstančiai nuotraukų ir vaizdo įrašų su nuoširdžiomis vaikų padėkomis. Kiekvieną jų sudėjome į mozaiką, nuspalvinusią Vilniaus Katedros aikštę. Norime tikėti, kad pavyko pradžiuginti kiekvieną mokytoją ir priminti jiems, kad jų darbas bei fantastiškai greitas prisitaikymas prie dar nepažintos situacijos buvo pastebėtas ir įvertintas“, – sako laidos prodiuseris Laurynas Šeškus.
Mozaiką Vilniaus Katedros aikštėje bus galima pamatyti ketvirtadienį ir penktadienį. Praeiviai kviečiami pasivaikščioti žaliais takais, apžiūrėti iš vaikų padėkų sudėliotą instaliaciją, bet nepamiršti laikytis saugaus atstumo ir kitų karantino meto reikalavimų.
Laida „Įdomiosios pamokos tiesiogiai“ rodoma nuo pat karantino pradžios darbo dienomis nuo 13 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Laida taip pat tiesiogiai transliuojama LRT.lt portale ir LRT paskyroje „Facebook“. LRT mediatekoje laidos įrašus galima pasižiūrėti bet kuriuo metu.
D. Umbraso/LRT nuotr.
Jums gali patikti