Naujienų portalas

Kvapų derinimas: kaip maloni veikla gali virsti ir kalėdine dovana

Kalėdas galima ne tik pamatyti, pajusti ar pačiupinėti, bet ir užuosti. Pirmadienį Kauno širdyje esančioje galerijoje „Lauros namai“ įvykęs neeilinis renginys įrodė, kad šis pasakymas gali virsti realybe. Šilto ir malonaus susitikimo metu renginio dalyvės mokėsi derinti įvairius eterinius aliejus, kas galiausiai virto ir sumania kalėdine dovana.

Kokybiška pažintis su kvapų pasauliu

Kaip pasakoja renginio sumanytoja, SPA centrų „Provanso kvapai“ įkūrėja Erika Daugėlaitė, renginiui specialios, šventinės auros suteikė ir tai, kad jo dalyvės galėjo patogiai įsikurti ant autentiškų, rankų darbo kilimų.

„Tai išties neįprasta aplinka, kuri taip pat padėjo geriau atsipalaiduoti – juk kvapų derinius kūrėme nusiavusios, sėdėdamos ant tikrų kilimų. Tai suteikė ir bendrumo jausmo, padėjo geriau susibendrauti moterims iš įvairių, kartais net labai skirtingų sričių. Galiausiai visas šis pojūtis ir bendrystė pavirto buteliuku kiekvienai renginio dalyvei artimiausio kvapo“, – pasakoja pašnekovė.

Galerijos „Lauros namai“ įkūrėja ir E. Daugėlaitės ilgametė bičiulė Laura Bohne antrina, kad tokia erdvė pasirinkta ne veltui. Būtent ši ramybės oazė padeda vystyti viską, kas susiję su grožiu ir malonumais.

„Kilimų raštai ir spalvų sintezė visada nuteikia teigiamai. Kitaip sakant, grožį įkvepia grožis. Man labai patiko Erikos sumanytas kvapų pateikimas, pasakojimas ir profesionalios žinios, kurios, padedant ir istoriniams naratyvams, padėjo geriau įeiti į kvapų pasaulį“, – įspūdžiais dalinasi renginio dalyvė.

Atlieka terapinę funkciją

Nemažai gerų emocijų pasisėmusi L. Bohne akcentuoja, kad viena iš renginio sėkmės priežasčių – kiekvieno kvapo individualių natų akcentavimas. Tai ypač svarbu, nes kvepalai nesibaigia vienu buteliuku – vienas kvapas žmogų gali lydėti darbo dieną, o kitas – jau vakare, tapti puošnesnės aprangos dalimi.

„Toks kūrybos procesas, kai daug sužinai apie mažas kvapų detales, padeda lengviau atrasti reikalingą kvapų mišinį. Juk kvapai – charakterio atspindis, juos renkamės pagal save ar kitus. Pavyzdžiui, aš viso renginio metu galvojau apie vieną žmogų, būtent jam kūriau tą kvapą, kurį galiausiai ketinu ir padovanoti“, – atvirauja pašnekovė.

E. Daugėlaitė priduria, kad kvapai turi ir terapinį poveikį, tad renginio dalyvės turėjo užsirašyti, ką kiekvienas kvapas joms turėtų suteikti – meilės, stiprybės, balanso ar dar kažko, ko joms trūksta gyvenime.

„Galima sakyti, kad kai kurios kūrė ne dėl kvapo, o dėl geresnės savo emocinės būklės. Todėl kiekvieną kvapą renginio dalyvės uostė labai atsakingai, atidžiai ir įsijautusios. O su kiekvienu įkvėpimu galėjo pagalvoti, ką joms jis gali suteikti. Dėl viso šio emocijų derinio, nestebina ir tai, kad renginio dalyvės itin dėkojo už labai šiltą, įdomų ir malonų susitikimą“, – susitikimo sėkme džiaugiasi „Provanso kvapų“ įkūrėja.

Jums gali patikti