Naujienų portalas

Kvepiantis koncertas su klasikinės muzikos virtuozais !

Vilniuje rengiamas ypatingas klasikinės muzikos koncertas rytietiškais aromatais kvepėsiačioje Piano.lt koncertų salėje. Gegužės 8 d. smukininkės Agnės Doveikaitės ir garsaus pianisto iš Italijos Nazareno Ferruggio koncerto programoje skambės J. S. Bach, C. Debussy, M. de Falla, F. Kreisler, J. Massnet, A. Piazzolla ir ktių iškilių kompozitorių kūriniai. Renginio salė specialiai bus iškvepinta egzotiškais “Gamila Beauty Perfumes” kvapais. „Kvepalai – tarsi muzika su savo natomis ir skambesiu. Kvapai turi didelę reikšmę mūsų emocinei būsenai,” – šypsosi kvapų ekspertė Ž. Burdaitė.

Tokiu menišku renginio formatu siekiama pažadinti įvairias klausytojų jusles ir sustiprinti emocijas .Smuikininkė Agnė Doveikaitė džiaugiasi originalia idėja – koncerto metu apjungti muziką, kvapą, šokį ir tapybą.


Kaip jums kilo idėja surengti koncertą su pianistu Nazareno Ferruggio ?

Ieškojau garsaus pianisto. O Nazareno kaip tik sakė, jog laukęs progos, kada galės atvykti į Lietuvą, nes čia dar nė karto nebuvo. Greitai radome bendrą kalbą ir dėl muzikinės programos, nes pasirodo mūsų skoniai sutampa, abu mėgstame klasikinę, romantišką smuiko ir fortepijono muziką.

Jūsų muzikinė veikla labai plati. Kokie muzikiniai projektai jus labiausiai žavi ar įkvepia?

Tenka atlikti daug įvairių koncertų, griežti tiek su klasikiniu, tiek su elektriniu smuikais. Visi renginiai, kuriuose dalyvauju mane įkvepia, tačiau skirtingai. Klasikinės muzikos projektai labai artimi širdžiai, o tie projektai, kuriuos atlieku “pop” ar “šokių” muziką labiau atspindi mano asmenybę, nes pati labai mėgstu aktyvų laisvalaikį ir šokius.

Gal atskleisite mums, kurie kūriniai yra mieliausi jūsų širdžiai?

Žinoma. Daugu mano mėgstamiausių kūrinių skambės ir koncerte su Nazareno- tokie kaip J. Massnet “Meditacija” iš operos “Thais”. Kaskart atliekant šią melodiją, ji man suskamba naujai, tarsi vis atsiskleidžia kiti šios melodijos atspalviai. Arba C. Debussy “Mėnulio šviesa” – fantastiškas kūrinys, kuris tikrai sukuria nepaprastai svajingą atmosferą. Romantiška muzika man labai artima.

Ką patartumėte klausytojui, kursi nėra dažnas klasikinės muzikos koncertuose?

Pirma – ateiti į koncertą be jokių vertinimų “man patinka” ar “nepatinka” klasikinė muzika. Antra – patogiai įsitaisyti kėdėje, atsipalaiduoti, pamiršti dienos rūpesčius, galbūt net užsimerkti ir nusiteikti pailsėti.

Trečia – suskambus muzikai sekti paskui melodiją, ir leisti jai “vesti” jus į fantazijos, svajonių, asociacijų, vaizdinių ar prisiminimų kupiną pasaulį. Galite atsiverti klasikinės muzikos grožiui ir patyrimams, kokius tik ji, vienintelė gali juos jums padovanoti.

Agnė Doveikatė (smuikas)
Nazerno Ferruggio (fortepijonas, Italija)

Aistringasis A. Piazzolos “Meilės Tango” (“Libertango”), romantiškoji J. Massnet “Meditacija” iš operos Thais, gracingas M. de Falla “Ispaniškasis šokis” ir svajingoji C. Debussy “Mėnulio šviesa”- tai tik keletas kūrinių, kuriuos išgirsite dueto, smuikininkės Agnės Doveikaitės (Lietuva) ir pianisto Nazareno Ferruggio (Italija) koncerte “Gražiausi bisai”. Šis koncertas – tai pirmasis pasaulinio garso salėse koncertuojan

io pianisto pasirodymas Lietuvos publikai ir pirmasis šio dueto projektas. Net 18-os tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas N. Ferruggio ir viena geriausių Lietuvos smuikininkių A. Doveikaitė tikina, kad publikai išrinko pa

ias gražiausias miniatiūras, po kurių norėsis dar ne vieno biso”.

Programoje skambės: J. S. Bach, C. Debussy, M. de Falla, F. Kreisler, J. Massnet, A. Piazzolla ir kt. kompozitorių kūriniai.

Agnė Doveikatė pradėjo griežti smuiku būdama 6 metų. Ji yra devynerių tarptautinių ir respu-blikinių smuiko konkursų laureatė, tarptautinių projektų kaip “Kremetara Baltica” ir “Orchestra Ensemble Kanazawa” Japonijoje dalyvė, kuriai už tarptautinius pasiekimus skirta oficiali Lietuvos Prezidento Valdo Adamkaus Padėka, o už meninius labdaros projektus jungiant muziką ir dailės terapiją, Pranciškonų Gėrio ambasadorės vardas. Agnė griežia klasikiniu ir elektriniu smuikais, koncertuoja kartu su kitais garsiais Lietuvos klasikos bei džiazo atlikėjais ir djais.

Nazerno Ferruggio – italų pianistas, laimėjęs net 18 tarptautinių ir respublikinių konkursų, tarp kurių ir aukščiausias muzikinis įvertinimas – grand prix” už geriausią kompozitoriaus C. Debussy kūrinio interpretaciją.
Nazareno koncertuoja tokiose pasaulinio garso koncertų salėse, kaip Carnegie Hall, Lindemann Hall, Cheong Ju Arts Centre, Rosengarten, Wiener Saal ir yra puikiai žinomas Niujorko, Londono, Melburno, Singapūro ir kt. miestų klausytojams.
Pianistas yra išleidęs ne vieną kompaktinį diską ir aktyviai veda meistriškumo pamokas jauniesiems atlikėjams visoje Europoje.


Oficiali koncerto paskyra:

https://www.facebook.com/events/362518917919983/

Jums gali patikti