Naujienų portalas

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kalba Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventų pirmojo karininko laipsnio suteikimo ceremonijoje

Gerbiami kariai, mieli šventės svečiai,
mūsų akivaizdoje Lietuvos gynėjų gretos ką tik pasipildė naujomis jėgomis.
Su didelėmis viltimis žvelgiame į Jus, Tėvynei prisiekusius karininkus, tikėdamiesi iš Jūsų pasiaukojamos tarnybos ir neblėstančios ištikimybės duotam žodžiui. Netrukus Jūs su šviežia energija įsiliesite į stiprėjančią Lietuvos kariuomenę ir praturtinsite ją įgytomis žiniomis bei gebėjimais.
Puikiai žinote: pašaukus pareigai, Jums pirmiems tektų atsakomybė ir garbė stoti į kovą už Lietuvos laisvę. Už Jūsų pečių stovi daugybė Lietuvos sūnų ir dukterų, kurie darė ir tebedaro viską, kad mūsų šalis būtų visapusiškai stipri, budri ir gerai pasirengusi bet kokiems iššūkiams. Už Jūsų pečių – visi tie, kurie už laisvės idealus anksčiau paaukojo savo sveikatą ar net gyvybę.
Pradėdami tarnybą, prisiminkite praeitį ir semkitės iš jos įkvėpimo. Tačiau kartu nepamirškite stebėti dabarties įvykių ir žvalgytis į ateitį. Jauskitės atsakingi dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės žmonių gerovės ir saugumo, būkite pasirengę padėti mūsų draugams bei sąjungininkams.
Baigę mokslus ir uždarę vienas duris, nuo šiol atidarysite daugelį kitų. Kur bebūtumėte – ar kasdienėje tarnyboje, ar sunkiose pratybose, ar tolesniuose vadų kursuose – niekada nepamirškite, kad Jūsų šventa užduotis – būti nuolatinėje parengtyje. Tik sunkiai dirbdami, mokydamiesi iš geriausių ir siekdami tapti tikrais savo srities profesionalais, būsite tvirtu ramsčiu, kokio neramiais laikais reikia mūsų Tėvynei Lietuvai.
Linkiu Jums niekada nenustoti tobulėti, puoselėti pasitikėjimą vienas kitu ir drąsiai žvelgti į bet kokius ateities iššūkius.
Būkite verti Lietuvos karininko vardo! Sėkmingos tarnybos!
Gitanas Nausėda, Lietuvos Respublikos Prezidentas
Jums gali patikti